ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 27 Mayıs

DAX Analizi 10 Aralık

DAX neredeyse hiç değişmedi

DAX Analizi 27 Mayıs

DAX Analizi 27 Mayıs, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) başlangıçta Cuma günü bir önceki günün güçlü tatil ticaretinden elde ettiği kazanımlarını sürdürmeli. Xetra açılışından hemen bir saat önce, önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak X-Dax, 14,242 puanla yüzde 0,08 daha yüksekti. EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) biraz kırmızı olması bekleniyor.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) grafiği şimdi biraz daha dostça görünüyor. Bir gün önce, son zorlu mücadelenin ardından barometre, Ocak ayından bu yana düşüş eğilimini kırmış ve orta vadeli eğilimi gösteren 50 günlük çizgisinin üzerine çıkmıştı. Bu arada DAX endeksi (DAX 40 endeksi), 14.253 puanla ayın başından bu yana en yüksek seviyesine ulaşmış ve haftalık kazancı neredeyse yüzde iki’ye çıkarmıştı. Yatırımcıların zayıf bir borsa ayı olarak korktuğu Mayıs ayı için bile şu anda büyüme işaretleri var.

DAX Analizi 27 Mayıs

ABD borsasındaki toparlanma, özellikle Nasdaq’taki teknoloji hisselerinin Avrupa ticaretinin sona ermesinin ardından fiyat artışlarını artırabilmesiyle önceki gün de devam etmişti. Credit Suisse’deki piyasa gözlemcilerine göre, yatırımcılar ABD Merkez Bankası’nın para politikasını beklenenden daha fazla sıkılaştırmayacağına dair sinyallerini memnuniyetle karşıladılar. Bir gün önce Fed, 75 baz puanlık bir sıçramadan söz edilmeyen en son toplantısının tutanaklarını yayınlamıştı.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Raporlama döneminin bazı durumlarda tüketici duyarlılığı konusunda endişelere yol açmasının ardından perakende şirketlerinden de bazı olumlu sinyaller geldi.

Henkel’deki (Henkel vz) hisseler, Xetra kapanışına kıyasla Cuma günü Tradegate’de yüzde 1,1 düştü. Analist firması Jefferies, satın alma tavsiyesini düşürdü. Analist Martin Deboo, başka bir uyarıdan sonra, tüketim malları üreticisinin takip ettiği hisse senetleri arasında 2022 için en kötü kazanç görünümünü sunduğunu yazdı. Şimdilik, kurs sürücüleri eksikti.

Ströer (Ströer SECo), JPMorgan tarafından fazla kiloludan nötre düşürüldü. Analist Marcus Diebel, mevcut belirsiz ekonomik ortamda reklam bütçelerinin hızla tükendiğini yazdı. Tradegate’de, başlıklar Xetra kapanışında yüzde 2.4 kaybetti.

Uzman, AUTO1 konusunda daha da temkinli ve şimdi burada “zayıf” olarak oy veriyor. Auto1, Diebel’in endüstri tablosunda kötü bir konumda: Az sayıda olası devralma olasılığı, muhtemelen yalnızca 2024’te operasyonel karlılık ve yüksek nakit tüketimi.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Tüm piyasalar güçlü başladı

Alireza

DAX 40 Endeksi Nedir?

Alireza

Piyasa Analizi 13 Temmuz ( 16:30 )

Alireza