ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

27 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Cuma sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

27 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

27 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Broadcom, bulut uzmanı VMware’i 61 milyar dolara yutmak istiyor, Dell’in karı ve satışları uzman beklentilerini aşıyor ve Twitter hissedarları Tesla patronu Elon Musk’ı dava ediyor

BROADCOM

ABD’li çip şirketi, bulut uzmanı VMware’i 61 milyar dolara yutmak istiyor. Her VMware hissedarı, potansiyel bir anlaşmanın ilk bildirilmesinden önceki 22 Mayıs hisse fiyatına kıyasla yüzde 48’lik bir prim olan hisse başına 142,50 $ alacak şekilde ayarlandı. Anlaşma, Broadcom’un öncelikle yarı iletkenlere odaklanan işini daha da çeşitlendirmesine izin verebilir.

27 Mayıs Piyasa Gelişmeleri DELL

27 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Hibrit çalışma modellerine yönelik kesintisiz eğilim, PC üreticisine uzman beklentilerini aşan kar ve satışlar getirdi. Refinitiv verilerine göre, analistler 25,0 milyar dolar beklerken, geçen ilk mali çeyrek geliri yüzde 16 artarak 26,1 milyar dolara yükseldi. Böylece Dell, art arda dokuzuncu çeyrekte satış beklentilerini aştı. Çeyreklik kazançlar, yine rehberlik öncesinde, özel kalemler hariç, hisse başına yüzde 62 artarak 1,84 dolara yükseldi.

 27 Mayıs Piyasa Gelişmeleri TWITTER

Kısa mesaj hizmeti hissedarları Tesla patronu Elon Musk’a dava açtı. Milyarderi, 14 Mart’a kadar Twitter’ın yüzde 5’inden fazlasının satın alındığını duyurmayarak 156 milyon doları uygunsuz bir şekilde tasarruf etmekle suçluyorlar.

ÇİN

27 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

27 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Çin’in imalat karı Nisan ayında iki yılın en keskin düşüşünü yaşadı. İstatistik Bürosu’nun resmi verilerine göre, karlar Mart ayında yüzde 12,2 artmasının ardından yıllık yüzde 8,5 düştü. Mart 2020’den bu yana yaşanan en keskin düşüş. Korona kısıtlamalarının neden olduğu yüksek emtia fiyatları ve tedarik zincirlerindeki kaos, kar marjlarını daralttı ve fabrika faaliyetlerini ciddi şekilde kesintiye uğrattı. Ticari metropol Şanghay’da sanayi üretimi Nisan ayında yüzde 61,5 oranında düştü. Ülke genelinde ticaret yüzde 2,9 düştü. İstatistik Bürosu’na göre, Ocak-Nisan döneminde sanayi kuruluşu karı yıllık %3,5 artışla 2,66 trilyon yuan (395,01 milyar ABD doları) oldu ve ilk üç ayda yüzde 8,5’lik artışı yavaşlattı.

DOĞAL GAZ

Yeni arz endişeleri ABD doğal gaz fiyatlarını 2008 yazından bu yana en yüksek seviyelerine itti. Gelecek yaklaşık yüzde beş artarak milyon BTU başına 9.401$’a yükseldi. Spekülasyon, stoklardaki şaşırtıcı derecede düşük ve ortalamanın altında bir artışla körüklendi.

Nasdaq 100 nedir?  Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 27 Mayıs Piyasa Gelişmeleri ASYA

Asya borsaları, bölgesel teknoloji şirketleri ve ABD perakendecilerinden alınan güçlü sonuçlar sayesinde Cuma günü küresel kazançlarını artırdı.

MONKEYPOX

Monkeypox outbreaks: Here's everything you need to know | Live Science

27 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Dünya Sağlık Örgütü (WHO), onaylanmış maymun çiçeği vakalarının sayısını yaklaşık 200 olarak normal aralığın dışına koyuyor. Ek olarak, epidemiyolog Maria Van Kerkhove, şu anda 100’den fazla şüpheli vaka olduğunu söyledi. 20’den fazla eyalet etkilendi.

DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 3 Mayıs

Alireza

DAX; Lufthansa ve EasyJet AB mahkemesinin desteğini kazandı

Alireza

Avrupa borsaları 26 Kasım

Alireza