ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 26 Mayıs

Sabah Analizi 23 Aralık DAX Endeksi / ABD / ASYA - Piyasa Analizi 13 Temmuz-  11 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Dax 14.000 puanla güreşmeye devam ediyor

DAX Analizi 26 Mayıs

DAX Analizi 26 Mayıs, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) başlangıçta Perşembe günü 14.000 puan civarında gezinmeye devam etmeli. Yükseliş Günü’ndeki Xetra açılışından hemen bir saat önce, önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak X-Dax yüzde 0,09 düşüşle 13.996 puana geriledi. EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) de biraz daha zayıf başlamalı.

Hafta ortasında, New York borsasındaki yatırımcılar, çalkantılı iki işlem gününden sonra biraz daha emindiler. ABD Federal Rezerv Kurulu’nun son Para Politikası Komitesi toplantısının tutanakları, yüksek enflasyonla mücadele için para politikasının daha da sıkılaştırılması olasılığı konusunda büyük bir sürpriz içermiyordu.

DAX Analizi 26 Mayıs, Aksine: borsacılar, yılın sonuna doğru büyük faiz artırımlarının ilk aşamasının ardından merkez bankasının biraz daha ılımlı bir seyir izleyebileceğine dair işaretler gördüler. Broker Oanda’dan analist Jeffrey Halley, protokolün bazı yatırımcıların sinirlerini yatıştırdığını söyledi.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) kısa süre önce net bir yön almadan 14.000 puan civarında dalgalandı. Haftanın başında 14.217 puanlık günlük zirvede, Ocak ayından bu yana var olan düşüş eğiliminin üstesinden gelebilir gibi görünüyordu. Bununla birlikte, güç eksikti, çünkü ekonomi ve enflasyonla ilgili endişeler, fiyat gelişimini yavaşlatan en önemli konular olmaya devam ediyor.

Varlık yöneticisi QC Partners’tan portföy yöneticisi Thomas Altmann, “Şu anda boğalar ve ayılar arasındaki savaş 14.000 seviyesinde karara bağlanacak gibi görünüyor” dedi.

ABD teknoloji sektöründe bir sonraki hayal kırıklığı, önceki gece çip uzmanı NVIDIA ile yaşandı. Nvidia’nın açıkladığı gibi, Ukrayna’daki Rus saldırganlık savaşının ve Çin’deki korona karantinalarının etkileri işleri yavaşlatıyor ve mevcut çeyrekte satışları 500 milyon dolar düşürmesi bekleniyor. Satış tahmini analistlerin beklentilerinin altında kaldı.Nvidia hisseleri, mesai sonrası ABD ticaretinde önemli bir baskı altındaydı. Bu nedenle yatırımcıların Perşembe günü Avrupalı ​​chip şirketlerinin fiyatlarını da takip etmesi gerekiyor. Örneğin Infineon, Xetra kapanışına kıyasla Tradegate’de piyasa öncesi işlemlerde orta derecede düştü.

DAX Analizi 26 Mayıs, Bayer‘in hisseleri piyasadan önce Tradegate’de biraz daha yüksekti. ABD bankası Citigroup, fiyat hedefini 102’den 106 avroya yükseltti. Analist Peter Verdult, uyuşturucu adayı Asundexian hakkında çok iyimserdi. Antikoagülanın yıllık en yüksek satışlarının altı milyar ABD dolarından fazla olması gerektiğine inanıyor. Bayer kısa süre önce, gişe rekorları kıran Xarelto’nun potansiyel halefi olan ilaç için olumlu çalışma verileri sundu.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Henkel Analizi 15 Ağustos

Alireza

DAX Analizi 21 Aralık

Alireza

HelloFresh Nedir? Canlı HFG Fiyatı ve Grafiği

Alireza