ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 25 Mayıs

2022'de alınabilecek en iyi hisse senetleri

Fiyat artışları bekleniyor

DAX Analizi 25 Mayıs

DAX Analizi 25 Mayıs, Alman borsasındaki iniş çıkışların Çarşamba günü de devam etmesi bekleniyor. Hafta başındaki kazançların ve önceki günkü ciddi kayıpların ardından, sinyaller şimdi tekrar yükselen fiyatlara işaret ediyor. DAX endeksi (DAX 40 endeksi) 14.000 işareti etrafında dönmeye devam ediyor. Xetra’nın başlamasına bir saatten az bir süre kala, önde gelen Alman endeksi için bir piyasa öncesi göstergesi olarak X-Dax, 14.048 puanla neredeyse yüzde bir yükseldi. EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) de artmalı.

DAX Analizi 25 Mayıs, Grafik uzmanlarına göre, Ocak ayının başından bu yana Dax’ta Pazartesi günü kırıldığına inanılan düşüş eğilimi şu anda 14.090 puanda. Bağımsız analist Christoph Geyer, “Trend çizgisi kırılamaz” diye yazdı. Bir trend çizgisinin bu durumda olduğu kadar sık ​​ve tutarlı bir şekilde direnç olarak test edilmesi çok yaygın değildir.

DAX Analizi 25 Mayıs

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 25 Mayıs, Fiyat hareketli haberler kıt. Küçük sermayeler arasında Nordex’in baskı altına girmesi muhtemel. Ukrayna savaşından kaynaklanan belirsizlikler ve Çin’de devam eden tedarik zinciri sorunları, rüzgar türbini üreticisini yıllık hedeflerini düzeltmeye zorluyor. Nordex, Tradegate’te piyasa öncesi işlemlerde yüzde on bir düştü.

HUGO BOSS ve König & Bauer gibi bazı hisse senetleri temettü indirimi ile işlem görmektedir.

Rusya

Kiev’den alınan bilgiye göre, Rus birlikleri doğu Ukrayna’da taarruza geçti ve Sievjerodonetsk şehri için ağır çatışmalar veriyor. Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı Çarşamba sabahı yayınladığı durum raporunda, “Topçu desteğinin yardımıyla Rus işgalciler Sieverodonetsk köyüne saldırı düzenliyor ve çatışmalar devam ediyor” dedi.

Sievjerodonetsk’e ek olarak, yakınlardaki Lyman kasabası da Rus saldırılarının hedefi. Burada da kara harekatı hava saldırıları ve topçularla destekleniyor. Buna ek olarak, Genelkurmay, Sievjerodonetsk’in güneybatısındaki Bakhmut bölgesinden çatışma çıktığını bildirdi. Rus birlikleri Komyschuvahka, Jakowliwka ve Troitzke köylerine saldırdı, ancak kayıplardan sonra tekrar geri çekildi. Avdiivka bölgesinde, savunucuların mevzilerine sürekli topçu ateşi açıldı.
Durum raporuna göre diğer cephelerde daha sessizdi. Harkov’un kuzeyinde, Ternowo kasabası çevresinde yalnızca münferit çatışmalar yaşandı. Stratejik bir Rus hedefi olarak kabul edilen Sloviansk bölgesinde, saldırı için sadece birkaç başarısız girişimde bulunuldu. Güney Ukrayna’da büyük bir çatışma yok.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Fresenius Medical Care Nedir? Canlı FMEA Fiyatı ve Grafiği

Alireza

Akşam Analizi 13 Aralık; Dax kârları düştü – ABD borsaları zayıf

Alireza

14 Haziran Piyasa Gelişmeleri

Alireza