ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

25 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Çarşamba sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

25 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

25 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Basında çıkan bir habere göre Citi, Deutsche Bank‘ın Meksika bankacılık yan kuruluşunu satın almayı düşünüyor, Nordex cari mali yıl için tahminini düşürüyor ve Oracle, bugüne kadarki en büyük devralımı için AB rekabet otoritesinin koşulsuz onayını umut edebilir.

 DEUTSCHE BANK

“Bloomberg Yasası”na göre, ABD finans grubu Citi, Deutsche Bank‘ın Meksika banka şubesini satın almayı düşünüyor. Citi, ülkede uzun bir lisans sürecinden kaçınmak istiyor. Görüşmeler erken bir aşamada ve hala başarısız olabilir. Her halükarda, Deutsche Bank, bu yılın başlarında kurulmuş olan aracılık yan kuruluşunu Meksika’da tutacaktır. Citi ve Deutsche Bank‘tan herhangi bir yorum gelmedi.

 NORDEX

25 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

25 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Rüzgar türbini üreticisi, mevcut mali yıl için tahminini düşürüyor. Grup, gerekçe olarak “Ukrayna’daki savaş nedeniyle bugünün perspektifinden beklenen doğrudan ve dolaylı etkiler ile üretimin yeniden yapılandırılması için bir defaya mahsus harcamalar” olduğunu belirtiyor. Ayrıca, Çin’deki tedarik zinciri kesintilerinin beklenen etkilerinin yanı sıra Mart sonunda bir siber saldırıyla bağlantılı olarak iş üzerinde ek maliyetler ve etkiler olacaktır. Kendi açıklamalarına göre Nordex, başlangıçta 5,4 ila 6,0 milyar Euro’dan sonra şimdi 5,2 ila 5,7 milyar Euro arasında konsolide satış bekliyor. Faaliyet marjı (FAVÖK marjı) için hedef, önceki artı yüzde 1,0 ila 3,5’in ardından şimdi eksi yüzde 4 ila 0’dır.

Nasdaq 100 nedir?  Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 25 Mayıs Piyasa Gelişmeleri ORACLE

25 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

ORACLE, bugüne kadarki en büyük devralımı için AB rekabet otoritesinin koşulsuz onayını bekleyebilir. Bu sürece aşina olan üç kişi söyledi. Oracle, Aralık ayında sağlık bilişimi alanında uzmanlaşmış Cerner Corp’u 28,3 milyar dolara devralacağını duyurdu. Anlaşmaya 1 Haziran’a kadar karar vermek isteyen AB Komisyonu, içeridekilerin verdiği bilgilere Oracle kadar az yorum yaptı.

 25 Mayıs Piyasa Gelişmeleri GLENCORE

İsviçreli emtia tüccarı Brezilya’da rüşvet vermekten suçlu bulundu ve ABD ve İngiltere’deki piyasa manipülasyonu iddialarını 1,5 milyar dolara kadar bir anlaşmayla çözmek istiyor. Şirket, gelecekteki bir Birleşik Krallık para cezası da dahil olmak üzere nihai anlaşmanın, DRC, Nijerya ve Venezuela’daki anlaşmalarla ilgili soruşturmalar için Şubat ayında ayırdığı 1,5 milyar doları geçmeyeceğini anlıyor. madencilik ve emtia ticareti devi açıkladı.

 25 Mayıs Piyasa Gelişmeleri STELLANTIS/SAMSUNG SDI

25 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Opel ebeveyni ve Güney Koreliler, ABD’nin Indiana eyaletinde yeni bir ortak pil fabrikasının inşasına 2,5 milyar dolardan fazla yatırım yapacaklarını açıkladılar. 2025 yılı için üretime başlanması hedefleniyor. Başlangıçta yıllık 23 gigawatt saat olan üretim kapasitesinin önümüzdeki yıllarda 33 gigawatt saate çıkarılması hedefleniyor. Ortak girişim 1.400 yeni iş yaratacak. Yatırım tutarı kademeli olarak 3,1 milyar dolara kadar çıkabilir.

 GAZPROM

Gazprom signs four year gas deal with Turkey's Botas

25 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Eski Şansölye Gerhard Schröder, Rus gaz devinin denetim kurulu üyeliğine aday gösterilmesini reddetti. SPD politikacısı LinkedIn ağı aracılığıyla “Gazprom’un denetleme kuruluna adaylığımdan uzun zaman önce vazgeçmiştim. Bunu şirkete de bildirdim” dedi. “Bu açıdan bugün çıkan haberlerden farklı olmasına şaşırıyorum.” Daha önce, Reuters adaylığının hala geçerli olduğunu bildirmişti. Rus devlete ait şirket, Salı günü denetim kurulu üyeliği için Tarım Bakanı Dmitry Patrushev’i aday gösterdi. Şubat ayında şirket, Schröder’i komitenin yeni üyesi olarak önerdi.

DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX 10 Aralık Öğlen Analizi

Alireza

DAX Analizi 19 Mayıs

Alireza

16 Mart Piyasa Gelişmeleri

Alireza