ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

28 Mart Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Pazartesi sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

28 Mart Piyasa Gelişmeleri 

28 Mart Piyasa Gelişmeleri, SPD 2022 seçim yılına Saarland’da ezici bir zaferle başlıyor, Şansölye Olaf Scholz NATO ülkeleri, Almanya ve Daimler Tuck’ın önemli ölçüde yeniden silahlandırılacağını duyurdu.

 ALMANYA/WAHL/SAARLAND

SPD, 2022 seçim yılına Saarland’da ezici bir zaferle başladı. Geçici resmi kesin sonuca göre, eyalet seçimlerinde yüzde 43,5’lik salt çoğunluğu kazandı. SPD’nin en önemli adayı Anke Rehlinger, hükümetin hızla kurulacağını duyurdu. SPD’nin tek partili bir hükümete hazır olduğunu söyledi. Eyalet meclisine giren diğer partiler ise sadece CDU ve AfD. Yeşiller ve FDP yüzde beşlik engelde başarısız oldular ve resmi nihai sonuçta düzeltmeler için umut etmeliler.

 RUSYA/NATO/ALMANYA

28 Mart Piyasa Gelişmeleri, Şansölye Olaf Scholz, Rusya’nın olası saldırılarına karşı kendilerini korumak için NATO ülkeleri ve Almanya’nın önemli ölçüde yükseltileceğini açıkladı. ARD programı “Anne Will” hakkında Scholz, “Kendimizi o kadar güçlü kılıyoruz ki, kimse bize saldırmaya cesaret edemiyor” dedi. Bu aynı zamanda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e de mesaj: “Cesaret etme”. Scholz, Doğu Avrupa’daki tüm NATO ortaklarının yardım sağlama yükümlülüğüne güvenebileceğini ve bunda ABD ve Almanya’nın özel bir rol oynadığını vurguladı.

 UKRAYNA/RUSYA/TÜRKİYE

28 Mart Piyasa Gelişmeleri 

28 Mart Piyasa Gelişmeleri, Ukrayna, Rusya ile bir sonraki müzakere turunda toprak bütünlüğü ve egemenliğinde ısrar etmek istiyor. Başkan Volodymyr Zelenskyy’nin bir video mesajında ​​söylediği buydu. Etkili güvenlik garantileri bir zorunluluktur. Ukrayna’nın amacı, bir an önce barış ve kendi ülkesinde normal hayata dönüş. Ukraynalı müzakereci Davyd Arachamija, görüşmelerin Pazartesi’den Çarşamba’ya kadar Türkiye’de gerçekleşmesinin planlandığını söyledi.

 28 Mart Piyasa Gelişmeleri RUSYA/UKRAYNA/TALKS

28 Mart Piyasa Gelişmeleri, Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskyy, üçüncü tarafların güvenlik garantilerine tabi olarak Rusya ile barış görüşmelerinde ülkesinin tarafsız statüsünü tartışmaya istekli. Ancak Zelenskyj bir video mesajında ​​bunun daha sonra oylamaya sunulması gerektiğini söylüyor. Zelenskyy, “Güvenlik garantileri ve tarafsızlık, ülkemizin nükleer olmayan statüsü. Buna hazırız. En önemli nokta bu.” Moskova ile bir anlaşma ancak Kremlin birliklerini geri çekerse mümkün olabilir.

 28 Mart Piyasa Gelişmeleri RUSYA/UKRAYNA/REFERANDUM

Ukrayna, Rusya’yı ülkeyi bölmeye çalışmakla suçluyor. Ukrayna askeri istihbarat servisi başkanı Kyrylo Budanov, “Aslında bu, Ukrayna’da Kuzey ve Güney Kore yaratma girişimidir” dedi. Bir aydan fazla süren savaşın ardından Moskova tüm ülkeyi fethetmeyi başaramadı. Bu nedenle, şimdi Rusya’nın kontrolünde bir bölge yaratmaya çalışılıyor.

 VİRÜS/ÇİN

28 Mart Piyasa Gelişmeleri, Çin’in ekonomik ve finansal metropolü Şanghay, korona salgınıyla mücadele için sokağa çıkma yasağı uyguluyor. Şehir yönetiminin Pazar günü yaptığı açıklamaya göre, nüfusu test etmek için bu Pazartesi’den (28 Mart) 5 Nisan’a kadar kamusal yaşam iki aşamada kapatılacak. Toplu taşıma durdurulacak. Çoğu şirketin çalışanlarının yalnızca evden çalışmasına izin verilir. Kamu hizmetleri ve gıda arzı hariçtir.

 DEUTSCHE BANK Finans Direktörü

28 Mart Piyasa Gelişmeleri 

28 Mart Piyasa Gelişmeleri, James von Moltke, CEO Yardımcılığına terfi etti. Karl von Rohr ile birlikte, neredeyse dört yıldır bankadan sorumlu olan Christian Sewing’in ikinci resmi yardımcısı. Bir yıl önce, o zamanlar ABD bankası Citi’den gelen 48 yaşındaki Alman-Avustralyalı von Moltke, Deutsche Bank yönetim kuruluna katılmıştı. Görev süresi sona eren denetleme kurulu başkanı Paul Achleitner terfi hakkında “Deutsche Bank’ın başarılı dönüşümünde önemli bir rolü var” dedi. Von Moltke’nin finans direktörü olarak görevlerinde hiçbir şey değişmeyecek.

DAIMLER TRUCK

Artan hammadde maliyetleri göz önüne alındığında grup, elektrikli kamyonların içten yanmalı motorlu kamyonlardan kalıcı olarak daha pahalı olmasını bekliyor. “Financial Times”da, Daimler kamyon patronu Martin Daum, pille çalışan araçların ek maliyetlerini telafi etmek için hükümet desteği çağrısında bulundu. Aksi takdirde böyle bir tırın fiyatı uzun vadede konvansiyonel tahrikli bir tırın fiyatından daha yüksek olacaktır.

28 Mart Piyasa Gelişmeleri CTS OLAYI

Araba geçiş ücretinin başarısız olması Alman devleti için pahalı sonuçlara yol açabilir. Hakem heyeti, geçiş ücreti sisteminin işletmecisi olarak seçilen CTS EVENTIM ve KAPSCH TRAFFICCOM şirketlerine oybirliğiyle ilan ettikleri üzere tazminat talebine hükmetti.

 TESLA

Model X | Tesla

28 Mart Piyasa Gelişmeleri, TESLA, diğer otomobil üreticilerine yüz milyonlarca dolara mal olabilecek bir ABD Ulaştırma Güvenliği İdaresi zaferi kazandı. Kararı Reuters tarafından görülen NHTSA, son yıllarda yakıt verimliliği gereksinimlerini karşılamayan otomobil üreticilerine daha sert cezalar getirdi. 2016 düzenlemesine göre, ortalama yakıt ekonomisi gereksinimlerini karşılamayan otomobil üreticileri için cezalar, 2019 model yılından başlayarak iki katından fazla olacak şekilde ayarlandı. Başkan Donald Trump yönetimi, bu düzenlemeyi Ocak 2021’deki son günlerinde ertelemişti.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 ECB/LAGARDE

28 Mart Piyasa Gelişmeleri, Avrupa Merkez Bankası (ECB), Ukrayna’daki savaşın euro bölgesinde stagflasyona yol açacağını varsaymıyor. ECB Başkanı Christine Lagarde Phileleftheros gazetesine verdiği röportajda, “Gelen veriler önemli bir stagflasyon riskine işaret etmiyor.” dedi.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Endeksi 29 Kasım

Alireza

Angela Merkel AB zirvesine katıldı

Alireza

DAX Analizi 29 Nisan

Alireza