ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 23 Mart

DAX Analizi 21 Mart- DAX Endeksi Öğlen Analizi

Dax’in başarı yolunda kalması bekleniyor

DAX Analizi 23 Mart

DAX Analizi 23 Mart , Alman borsasının hafta ortasında bir önceki günün kazançlarının üzerine inşa etmesi muhtemel. Borsanın başlamasına bir saatten az bir süre kala, önde gelen Alman endeksi DAX endeksi (DAX 40 endeksi)için bir gösterge olarak X-Dax, yüzde 0,72 artışla 14.578 puana işaret etti. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) yüzde 0,5 civarında artması bekleniyor.

Bir hafta önce DAX endeksi (DAX 40 endeksi), Ukrayna savaşının ardından Mart ayının ikinci haftasında düştüğü düşükten hızlı toparlanmasının en yüksek noktası olan 14.553 puana ulaştı. O dönemde önde gelen Alman endeksi 12.438 puanla Kasım 2020 seviyesine düşmüştü.

DAX Analizi 23 Mart ,QC Partners’tan portföy yöneticisi Thomas Altmann sabah yaptığı yorumda “Borsa ışıkları yeniden yeşil” dedi. “Yeni olumsuz haberlerin olmaması şu anda borsalar için iyi haber.” Yatırımcı duyarlılığı düzeldi ve risk iştahı yeniden arttı. Altmann’a göre, tahvil piyasasında daha fazla fiyat kaybıyla ilgili endişeler de buna katkıda bulunabilir.

DAX Analizi 23 Mart ,Bireysel hisse senetleri arasında Norma (NORMA Group SE) hisselerinin yatırımcıların odak noktası olması muhtemeldir. Bağlantı teknolojisi uzmanı, cari yılda satış artışı ve daha yüksek karlılık bekliyor. Ancak grup, yıl boyunca korona pandemisinden veya Ukrayna savaşından önemli bir olumsuz etki olmayacağı yönündeki tahminini kısıtlama altında görüyor. 2021 mali yılı için temettü 70’ten 75 sente yükselecek – uzmanların beklediğinden biraz daha az. Tradegate ticaret platformundaki piyasa öncesi işinde, Norma kağıtları son zamanlarda yüzde 2,5 düştü.

DAX Analizi 23 Mart

Alışveriş merkezlerinde uzmanlaşmış emlak grubu Deutsche Euroshop, bu yıl hakkında karışık duygulara sahip. Yönetim Kurulu, 2021 faaliyet karına kıyasla bir artı hayal edebilir. Ancak yöneticiler de bir düşüşün mümkün olduğunu düşünüyor. Ancak geçen yıl, işler grubun tahmininden daha iyi gelişti. Ve hissedarlar da başarıya ortak olmalıdır. Deutsche Euroshop hissesi Tradegate’de yüzde 3.0 değer kazandı.

DAX Analizi 23 Mart ,Indus Holding’in (INDUS) hisse senetleri Tradegate’de yüzde 1,5 arttı. Yatırım şirketi, mevcut mali yılın gelişimi konusunda temkinli. CEO Johannes Schmidt, “Rusya-Ukrayna savaşının patlak vermesinden önce, portföy şirketlerimizin işlerinin 2022’de daha da normalleşmesini bekliyorduk” dedi. Ekonomik dinamik şu anda hala bozulmamış durumda.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 23 Mart ,Son aylarda kötü bir şekilde hırpalanan AUTO1 hisseleri, Tradegate’de yüzde 9’luk iyi bir artış gösterdi. Çevrimiçi kullanılmış araba satıcısı, 2021’i şaşırtıcı derecede iyi bir dördüncü çeyrekle kapattı ve cari yılda büyümeye devam etmek istiyor. Auto1, 2023 yılına kadar operasyonlarda başabaşa ulaşmayı hedefliyor. Ancak genel olarak, son çeyreğe ilişkin rakamlar analistlerin tahmin ettiğinden daha iyiydi.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Endeksi Bugün

Alireza

DAX Analizi 10 Şubat

Alireza

AVRUPA PİYASALARI

Alireza