ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

23 Mart Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Çarşamba sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

23 Mart Piyasa Gelişmeleri 

23 Mart Piyasa Gelişmeleri, Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskyj, Moskova’daki hükümetle müzakerelerde çok az ilerleme görüyor ve Ukrayna savaşı nedeniyle otomobil parçalarının eksikliği Mercedes Benz’de üretimi yavaşlatıyor.

 UKRAYNA

23 Mart Piyasa Gelişmeleri, Rus ve Ukrayna birlikleri arasındaki şiddetli çatışmalara rağmen, Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskyy, Moskova’daki hükümetle müzakerelerde çok az ilerleme görüyor. Televizyonda yayınlanan bir konuşmada, “Rusya’yı barışa doğru ilerlemeye teşvik etmek için farklı seviyelerde çalışmaya devam ediyoruz” dedi. “Çok zor, bazen çatışmacı.” Yine de kendinden emindi: “Fakat adım adım ilerleme kaydediyoruz.”

 BAVARIA

Farmasötik ve zirai kimya grubu, 1,3 milyar Euro değerinde yeni hibrit tahviller yerleştirdi. Şirket, ihracın iki dilimden oluştuğunu ve yalnızca kurumsal yatırımcılara yönelik olduğunu duyurdu. Her iki dilimin de 60 yıllık bir süresi vardır. Gelirler, 2 Ekim 2022’de alınabilecek olan 1,3 milyar Euro’luk olağanüstü hibrit tahvil için bir geri alım teklifini finanse etmek de dahil olmak üzere genel kurumsal amaçlar için kullanılacak.

 23 Mart Piyasa Gelişmeleri MERCEDES BENZ

 23 Mart Piyasa Gelişmeleri

23 Mart Piyasa Gelişmeleri, Ukrayna savaşı nedeniyle otomobil parçası sıkıntısı otomobil üreticisinin üretimini yavaşlatıyor. Şirket, Sindelfingen fabrikasında kısmi kısa çalışma başvurusunda bulunduğunu açıkladı. Vardiya planının ayarlanması gerekiyordu. Kısmen, azalan işçi ihtiyacı bu nedenle çalışma süresi araçları kullanılarak düzenlenebilir. Tüm vardiyaların kaldırılıp kaldırılmayacağı ve kaç çalışanın geçici olarak askıya alınacağı belirsizliğini koruyor.

 ALMAN EUROSHOP

23 Mart Piyasa Gelişmeleri, Alışveriş merkezlerinde uzmanlaşan gayrimenkul yatırımcısı, geçtiğimiz mali yılda daha az satış ve faaliyet karı elde etti ancak net kar olarak kâr bölgesine döndü. Satışların yüzde 5,5 düşüşle 211,8 milyon Euro’ya düşmesiyle, faiz ve vergi öncesi kazanç (FVÖK) yüzde 5,4 düşüşle 152,5 milyon Euro oldu. Her şeyden önce, önemli ölçüde daha düşük değerleme zararları sayesinde, bir önceki yılki 251,7 milyon Euro’luk konsolide zararın ardından, nihai sonuç 59,9 milyon Euro’luk net kâr oldu. Sektöre özel kilit rakam (FFO), geçen yıl 1,98 Avro’dan sonra, bu mali yılda hisse başına 1,95 Avro ile 2,05 Avro arasında olmalıdır.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 23 Mart Piyasa Gelişmeleri ALMANYA

Bir medya raporuna göre, Federal Alman Bankalar Birliği (BdB) ekonomik tahminini önemli ölçüde düşürdü. Handelsblatt’ın Çarşamba günü bildirdiğine göre, cari yıl için BdB gayri safi yurtiçi hasılanın yüzde 2,2 oranında büyümesini bekliyor. 2023’te Alman ekonomisinin sadece yüzde 2,9 oranında büyümesi bekleniyor. Geçen Eylül ayında, dernek bu yıl yüzde 4,6 büyüme bekliyordu.

 USA/STEEL

 23 Mart Piyasa Gelişmeleri

23 Mart Piyasa Gelişmeleri, ABD ve İngiltere, yıllardır devam eden çelik anlaşmazlığında anlaşmaya vardıklarını duyurdu. Buna göre, 1 Haziran’dan itibaren ABD, Başkan Donald Trump tarafından İngiltere’den yapılan çelik ve alüminyum ithalatına başlangıçta uygulanan tarifeleri büyük ölçüde kaldıracak. ABD Ticaret Bakanı Gina Raimondo, genel olarak malların değerinin 500 milyon dolardan fazla olduğunu söyledi. İngiliz Dış Ticaret Ofisi ise viski, Levi Strauss kot pantolon ve Harley-Davidson motosikletlerine yönelik cezai önlemlerin sona erdiğini duyurdu.

 23 Mart Piyasa Gelişmeleri G20

Batılı ülkeler, Rusya’nın en önemli 20 sanayileşmiş ülke (G20) grubuna üyeliğini sorguluyor. Düşüncelere dahil olanlar Reuters’e söyledi. Ancak diğer G20 üyelerinin Rusya’nın dışlanmasını veto etmesi bekleniyor. Çin, Hindistan ve Suudi Arabistan da G20 üyesi ve Ukrayna’yı işgal ettikten sonra Batı’nın Rusya’ya yönelik baskılarına katılmadılar.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

5 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

DAX Analizi 3 Şubat

Alireza

10 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Alireza