ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

24 Mart Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Perşembe sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

24 Mart Piyasa Gelişmeleri 

24 Mart Piyasa Gelişmeleri, Rus saldırılarına karşı mücadelede Ukrayna’ya destek, enerji maliyetlerinde rahatlama ve Volkswagen.

 UKRAYNA

24 Mart Piyasa Gelişmeleri, AB, NATO ve G7 ülkelerinin devlet ve hükümet başkanları bugün Rusya’ya karşı birlik ve kararlılık göstermek istiyor. Brüksel’de art arda yapılan üç zirvede, ülkeye yönelik Rus saldırılarına karşı mücadelede Ukrayna’ya yardım etmek ve gerekirse Rusya’ya daha fazla yaptırım uygulamak istediklerinin altı çizilmelidir. ABD Başkanı Joe Biden de Brüksel’e gitti. Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskyy yaptığı bir video konuşmasında, dünyanın dört bir yanındaki insanları sokaklara çıkmaya ve ülkesindeki savaşın sona ermesini talep etmeye çağırdı. Ukrayna üzerinde uçuşa yasak bölge kurulması ve izlenmesi için tekrar çağrıda bulundu.

  ENERJİ

24 Mart Piyasa Gelişmeleri, SPD, Yeşiller ve FDP’den oluşan trafik ışığı koalisyonunun başkanları, kançılaryadaki gece müzakereleri sırasında enerji maliyetlerinin daha fazla azaltılması için savaştı. Bölgedeki kaynaklara göre, parti ve meclis grup liderlerinin toplantısı Perşembe sabahı dokuz saatten fazla sürdü. Ayrıntılar henüz açıklanmadı. Toplantıdan önce koalisyon, Ukrayna savaşının bir sonucu olarak yeniden keskin bir şekilde artan yakıt, gaz ve elektrik fiyatlarında daha fazla rahatlama olması gerektiğine karar verdi.

 24 Mart Piyasa Gelişmeleri VOLKSWAGEN

24 Mart Piyasa Gelişmeleri

“Handelsblatt”a göre, VOLKSWAGEN yarı iletken üreticisi Intel ile Magdeburg’daki planlanmış mega fabrikasından çip teslimatları hakkında konuşuyor. Volkswagen satın alma direktörü Murat Aksel gazeteye verdiği demeçte, “Magdeburg’dan cips alıyor olabiliriz” dedi.

Volkswagen AG’nin dört (bazı eski) çalışanına karşı çete ve ticari dolandırıcılık ve diğer cezai suçlarla ilgili davaların devamı

  CONTINENTAL

24 Mart Piyasa Gelişmeleri, Franken makaralı rulman üreticisi Schaeffler’in kurucusunun dul eşi Maria-Elisabeth Schaeffler-Thumann, otomotiv tedarikçisinin denetim kurulundan emekli oluyor. Lufthansa Cargo’nun CEO’su Dorothea von Boxberg, Conti’nin 29 Nisan’daki Yıllık Genel Kurul toplantısına davet ettiği 80 yaşındaki yerine yönetim kuruluna seçilecek.

 24 Mart Piyasa Gelişmeleri HEIDELBERGCEMENT

İnşaat malzemeleri grubu, geçen mali yılda hisse başına temettü oranını önceki yıl 2.20 Euro’dan 2.40 Euro’ya yükseltti. Bu, 12 Mayıs’ta yapılacak genel kurulda önerilecek.

 DAIMLER TRUCK 

FY 2021 + bilanço Pk (09:00) – Refinitiv’e göre analist tahmini: FVÖK 3,3 milyar Euro, net kar 2,3 milyar Euro, satışlar 39,5 milyar Euro

 GOOGLE

24 Mart Piyasa Gelişmeleri, Bir medya raporuna göre, Rus medya denetleme makamı Google Haberler’i engelliyor. Interfax haber ajansına göre Roskomnadzor, platformu Ukrayna’daki askeri operasyon hakkında yanlış bilgilere erişim sağlamakla suçluyor. Başlangıçta Google’dan herhangi bir pozisyon mevcut değildi.

Google Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 SAMSUNG ELEKTRONİK

24 Mart Piyasa Gelişmeleri

Perşembe günü Seul’deki Kookmin Bank, Samsung Electronics Co Ltd’de yaklaşık 1,1 milyar dolar değerinde 19,9 milyon hisse sattı. Samsung Electronics henüz bu konuda yorum yapmadı.

 RENAULT

24 Mart Piyasa Gelişmeleri, Fransız otomobil üreticisi Rusya’daki fabrikasındaki operasyonları durdurdu. Buna ek olarak, Renault’ya göre, mevcut yıldaki işletme marjı tahminini önceki yüzde dörtten yaklaşık yüzde üçe indiriyor. Rus üretici Avtovaz’ın çoğunluk hissesi için olası seçenekler incelenecek. Citibank’a göre Renault, kârının yüzde sekizini Rusya’da elde ediyor.

24 Mart Piyasa Gelişmeleri GENERAL

İtalyan sigorta şirketi, iç muhalefet tarafından aday gösterilen CEO Philippe Donnet’in muhalefet adayını askıya aldı. Generali, Avusturya ve Doğu Avrupa’da işi yürüten Luciano Cirina’nın bir sonraki duyuruya kadar serbest bırakıldığını söyledi. Görevleri geçici olarak Almanya patronu Giovanni Liverani tarafından devralınacak.

 CREDIT SUISSE

24 Mart Piyasa Gelişmeleri, Bermuda’daki bir mahkeme yakında Credit Suisse AG’nin yerel bir sigorta yan kuruluşu olan Credit Suisse Life Bermuda aleyhine olumsuz bir karar yayınlayacak. Büyük İsviçre bankası, bunun 500 milyon dolardan fazla olabileceğini söyledi. Credit Suisse, geçmişte bu konuda hükümler koyduğunu ve mevcut tüm yasal işlemleri sürdürmeyi planladığını söyledi. Bankadan yapılan açıklamada, “27 Nisan 2022’de yayınlanacak olan 2022’nin ilk çeyreğine ilişkin mali sonuçlarımızın bir parçası olarak ilave hükümlere gerek olup olmadığını gözden geçireceğiz” denildi.

 HİNDİSTAN

24 Mart Piyasa Gelişmeleri, İçeriden alınan bilgilere göre HİNDİSTAN, yerel şirketlerin döviz borsalarında işlem görmesine izin verme planlarını şaşırtıcı bir şekilde askıya aldı. Karardan doğrudan haberdar olan üç üst düzey hükümet yetkilisi Reuters haber ajansına verdiği demeçte, hükümetin artık yerel sermaye piyasalarının şirketlerin yurt içinde yeterli miktarda taze para toplayabilmesi için yeterince büyük olduğunu varsaydığını söyledi. Başlangıçta geçen yıl, yurtdışı listeleme kurallarının Şubat ayında yayınlanacağı söylenmişti. Maliye Bakanlığı’ndan herhangi bir açıklama yapılmadı.

 24 Mart Piyasa Gelişmeleri NOVARTİS

GER40.com

İsviçreli ilaç şirketi, belirli bir prostat kanseri türünün tedavisine yönelik ilacı Pluvicto için ABD’den onay aldı. Şirket, FDA’nın onayının metastatik prostat kanserinden muzdarip hastalar için geçerli olduğunu söyledi.

24 Mart Piyasa Gelişmeleri GROWTH

Handelsblatt’a göre, Alman Bankalar Birliği (BdB) ekonomik tahminini önemli ölçüde düşürdü. En büyük 15 bankanın birliği ve baş ekonomistleri, cari yıl için yalnızca gayri safi yurtiçi hasılada yüzde 2,2’lik bir büyüme varsayıyor. Alman enflasyon oranı için, bankacılık birliği 2022 için yüzde 5,9 bekliyor.

 RUSYA/ENFLASYON

24 Mart Piyasa Gelişmeleri, Ekonomi Bakanlığı’na göre, Rusya’da enflasyon Kasım 2015’ten bu yana en yüksek seviyesine yükseldi. 18 Mart’ta, yıl için tahmin yapıldığında, önceki haftadaki yüzde 12,5’ten sonra yüzde 14,5 oldu. İstatistik servisi Rosstat’a göre, bebek mamasından ilaca kadar neredeyse tüm malların fiyatları arttı. Şeker ve soğan fiyatları yüzde 13’ten fazla arttı.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

XETRA

Alireza

DAX Analizi 18 Şubat

Alireza

DAX Analizi 11 Mart

Alireza