Almanya BorsasıAnalizDAXDAX40ForexGER40GER40 AnaliziKripto EğitimiŞirketler

CONTINENTAL Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Continental

CONTINENTAL Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Continental AG, (Continental Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği için tıklayın) lastik ve kauçuk ürünleriyle tanınan bir Alman otomotiv üreticisidir. Fren sistemleri, dahili elektronik donanımlar, araç güvenliği, şasi parçaları, şanzıman, ivmeölçer ve daha birçok araç donanımı ürünleridir.

Continental Almanya’nın Hannover şehrindedir. Şirket, dünyanın en büyük dördüncü lastik üreticisi olarak biliniyor. 2012 yılında Continental, dünyanın en büyük üçüncü otomotiv ekipman üreticisi oldu. Şirket şu anda Schaefler Group’un bir yan kuruluşu olarak faaliyet göstermektedir.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Continental - Continental AG, Continental Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği için tıklayın | Ger40.com 

CONTINENTAL ‘in İlk Yıllarının Tarihi

Ekim 1871’de Continental-Caoutchouc- und Gutta-Percha Compagnie adıyla bir anonim şirket olarak kuruldu ve ilk ürünleri kauçuk ve ilgili malzemelerdi. Continental başlangıçta bebek arabaları ve bisikletler için düz lastikler üretti.

Yenilikçi ürünü, bisikletler için ilk pnömatik lastik olarak 1892’de tanıtıldı. 1898’de şirket, Hanover fabrikasında fildişi veya ip deseni olmayan otomobiller için havalı lastikler üretmeye başladı. 19. yüzyılın diğer önemli olayları arasında Alman uçak gemisi LZ1’de Continental üretim balonunun kullanılması yer alıyor.

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

1914’te Continental’in ana fabrikasında 12.000’den fazla çalışanı ve işçisi vardı. Yedi yıl sonra, lastikleri üreten ilk Alman şirketi olmasıyla şirketin 50. yıl dönümünü kutladılar.Aynı yıl, ilk büyük pnömatik lastikler bir Alman şirketi tarafından üretilip eski sert lastiklerin yerini aldı. Beş yıl sonra, bir sonraki yenilik lastiklerde kullanıldı ve şirketin lastiklerinde dolgu maddesi olarak karbon siyahı kullanıldı. Bu dolgu, lastik yüzeyindeki aşınmayı ve hasarı önler ve rengini daha iyi korur.

21. Yüzyılda Continental’in Durumu

2003 yılında Continental, tarihi ürünlerinden birini binek otomobil pazarına sundu. ContiSportContact 2 Vmax, 360 km/s’ye kadar hızlar için tasarlanan ilk lastikti. Aynı yıl Alman markası, Malezya Sime Tire lansmanı ile Assange bölgesindeki varlığını artırmış ve bölgede önemli bir oyuncu haline gelmiştir. Bir yıl sonra, tarihinin en önemli birleşmelerinden biri gerçekleşti. ContiTech yan kuruluşu Phoenix AG ile birleşerek dünyanın en büyük kauçuk ve plastik üreticisi haline geldi.

Continental - Continental AG, Continental Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği için tıklayın | Ger40.com 

2006 yılında Continental, otomotiv elektroniği pazarındaki etkisini artırmak için otomotiv elektroniği işinin bir yan kuruluşu olan Motorola’yı satın aldı. Diğer satın almalar arasında 2007 yılında Continental’i dünyanın en büyük beş otomotiv ekipmanı üreticisi arasına ekleyen Siemens VDO Automotive AG yer alıyor.

Hibrit tahrikli araçlar için lityum iyon pillerin üretimi 2008 yılında başladı. Nürnberg fabrikası bu pillerin üretim merkeziydi. Bir yıl sonra, Araştırma ve Geliştirme Merkezi ve Asya’daki yeni yönetim binası Çin’in Şanghay kentinde açıldı. Bu merkezin kurulması, Asya’daki Continental etkinliğinin tarihi dönüm noktalarından biriydi.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Continental, 2010 yılında yüksek hızlı ve özel araçlar için yaz lastiği olarak tasarlanan ContiSportContact 5 P lastiğini tanıttı. Bir yıl sonra, Çin’de ilk Continental Tire fabrikası açıldı. Aynı yıl, Hintli Modi Tyres şirketinin lastik bölümü, şirketin Asya’daki varlığını artırmak için Continental’in yan kuruluşuna katıldı. Ayrıca Almanlar, 2011 yılında Alman Gieffern fabrikasında elektrik motorları üretmeye başladı.

Continental’in son dönemdeki en önemli faaliyetlerinden biri otomotiv pazarına girmektir. 2012 yılında şirket, ABD’nin Nevada kentinde ilk sürücüsüz otomobili test etti ve daha sonra halka açık yollara çıktı ve kazasız 15.000 mil yol kat etti.

Continental Tires | TIRECRAFT

2013 yılında Continental, firmayı markalaştırmanın yanı sıra, ağır vasıtalar alanında Continental lastiklerinin ömrünü kapsayan ContiLifeCycle adlı bir program başlattı. Yeni lastik geri dönüşüm teknolojilerini kullanan ve ağır lastikleri kapsayan bu program, şirketin ürünlerinin ömrünü daha düşük bir fiyata uzatıyor. Bir yıl sonra, egzoz sistemleri uzmanı Emitec, yan kuruluşuna katıldı.

Continental’in son satın almalarından biri, kauçuk ve plastik endüstrisindeki liderlerden biri olan Veyance. Şirketin ana ürünleri, dünya çapında 27 fabrikada üretilen konveyör bantlar, hortumlar ve ölü bantlardır. Bir diğer satın alma, Alman şirketin yazılım etkinliğini artırmak amacıyla otomotiv yazılımının öncüsü Elektrobit Automotive AG idi.

Continental, 2017 yılında ABD Silikon Vadisi’ne girdi ve orada bir araştırma ve geliştirme merkezi kurdu. Bu merkezde şirketin çeşitli bölümlerinden uzmanlar, daha sürdürülebilir ürünler üretmek için öncü teknolojileri araştırıyor. Aynı yıl, Alman şirketinin BT tabanlı güvenlik sistemi aktivistleriyle rekabetini artırmak için Continental tarafından Argus Cyber Security satın alındı. Otomotiv endüstrisi dışındaki faaliyetlerini artırmak için endüstriyel yüzey malzemeleri konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Hornschuch’u da satın aldı.

Continental Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği (Canlı HEN3 Fiyatı ve Grafiği)

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Continental’in en son yeniliklerinden biri, 2018’de tanıtılan ContiConnect dijital lastik izleme platformudur.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 10 Mart

Alireza

10 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

Sabah Analizi 4 Ocak Almanya / ABD / Bitcoin

Alireza