Almanya BorsasıAnalizDAXDAX40ForexGER40GER40 AnaliziHaberlerKripto Eğitimi

ALMANYA BORSASI

ALMANYA BORSASI

Almanya Borsası Yapısı Nedir?

GER40 Almanya Borsası, halka açık Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası‘nın (FWB) taşıyıcısıdır. Ayrıca şu şirketlere de sahiptir: Clearstream Holding, Eurex Global Derivatives AG, Deutsche Börse Services s.r.o. ve Market News International Inc. Scoach Holding S.A.’nın yüzde 50’sine sahiptir. 5 Şubat 2001’deki halka arzın ve Aralık 2002’deki GER40’ın kabulünün ardından, hissedar yapısı, eskiden ağırlıklı olarak kredi kuruluşları olanlardan, şimdi esas olarak uluslararası kurumsal yatırımcılara dönüştü.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Almanya Borsası Faaliyetleri Nedir?

GER40 bölümleri ticareti, yani her menkul kıymet, şeffaflık gereksinimleri açısından farklılık gösteren dört bölümden birine atanır. Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası’nda listelenirken, ihraççılar General Standard, Prime Standard ve Freiverkehr arasında seçim yapabilir.

Genel Standartta, yasama organının düzenlenmiş pazara Büyüme şirketleri için 10 Mart 1997’de kurulan Neuer Markt segmenti, 1 Ocak 2003 tarihli yeni GER40 Almanya Borsası düzenlemelerinin bir parçası olarak General Standard veya Prime Standard’a devredildi. Düzenlenmiş Gayri Resmi Piyasa, önemli düzenleyici gereklilikler olmaksızın borsada kote olmayı hedefleyen ancak hisselerinin geniş bir görünürlüğü veya olası bir endekse dahil edilmeden bunu yapan ihraççılara yönelik bir segmenttir.

Almanya Borsası

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Teklif Kurulu ve Giriş Standardından oluşur. Daha önce Açık Piyasada kote olan ve şirketlere en düşük şeffaflık şartlarını getiren tüm menkul kıymetlerin Kote edildiği Birinci Kotasyon Kurulu 2012 yılı sonunda kapatılmıştır. Tahviller ve fonlar, Kotasyon Kurulu’nda (eskiden İkinci Kota Kurulu) işlem görür, ancak hisseler yalnızca GER40 Almanya Borsası tarafından tanınan başka bir borsa benzeri ticaret yerine dahil edilmişlerse. 2012 yılı sonunda yaklaşık 10.000 adet hisse Kotasyon Kurulu’nda işlem görmüştür.

Giriş Standardı, 25 Ekim 2005’te Açık Pazarda yeni bir pazar segmenti olarak tanıtıldı. Düzenlenmiş pazarınkilere dayanan şirketlerden belirli şeffaflık gereklilikleri talep eder.

Almanya Borsası Teklif Kurulu ve Giriş Standardından oluşur. Daha önce Açık Piyasa’da kote olan ve şirketler için en düşük şeffaflık şartlarını belirleyen tüm menkul kıymetlerin kote edildiği Birinci Kotasyon Kurulu 2012 yılı sonunda kapatılmıştır.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 Tahviller ve fonlar

Tahviller ve fonlar, Kotasyon Kurulu’nda işlem görür, ancak hisse senetleri yalnızca GER40 tarafından tanınan başka bir borsa benzeri ticaret yerine dahil edildiklerinde işlem görür. 2012 yılı sonunda yaklaşık 10.000 adet hisse Kotasyon Kurulu’nda işlem görmüştü.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 13 Eylül

Alireza

DAX analizi 24 Kasım

Alireza

22 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Alireza