Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıBusinessDAXDAX 40DAX Analiz ve GörüşleriDAX AnaliziDAX40EuroForexGER 40GER40GER40 Analizi

DAX endeksi, ECB öncesi 13.000 civarında

DAX Analizi 5 Ağustos - DAX Analizi 18 Ocak, DAX Analizi 1 Mart,

ECB öncesi DAX

Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) faiz kararından birkaç saat önce, DAX endeksi (DAX 40) psikolojik açıdan önemli olan 13.000 puan civarında gezindi.

Önde gelen Alman endeksi Perşembe sabahı 13.003 puanla yüzde 0.6 yükseldi.

Frankfurt para otoriteleri tarafından 0,75 yüzde puanlık rekor bir faiz artışı, borsada kesin olarak kabul ediliyor. Michael Hewson, aşırı agresif bir faiz oranı görünümünün, düşen büyüme tahminleri ve yükselen enflasyon tahminleri karşısında güney Avrupa ülkelerinde tahvil getirilerini keskin bir şekilde yükseltme riskini taşıdığını söyledi. Öte yandan, ECB daha temkinli bir duruş sergilerse euro son zamanlardaki düşük seviyelerine geri dönebilir. Ortak para birimi son zamanlarda dolar ile paritenin hemen altındaydı. Bugün hangi karar alınırsa alınsın, ECB Başkanı Christine Lagarde mesajının net olduğundan emin olmalıdır” dedi.

Yükselişte, yatırımcılar ağırlıklı olarak banka hisselerini aldı. Deutsche Bank hisseleri yüzde 1,7 artışla en büyük Dax kazananları oldu. Milano Menkul Kıymetler Borsası’ndaki bankacılık endeksi yüzde 1.3 arttı.

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Nasdaq 100 endeksi nedir?

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir? 

Related posts

Güne Bakış

Alireza

6 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 11 Ocak

Alireza