Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 21 Temmuz ( 14:30 )

DAX Analizi 21 Ocak -DAX Analizi 26 Temmuz

DAX Analizi 21 Temmuz

Dax Analizi 21 Temmuz ( 14:30 ) ,İtalya’da yenilenen hükümet krizinin yükü altında kalan Alman borsası, Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) beklenen faiz artırımı öncesinde Perşembe günü çöktü. Kilit faiz oranında 0,25 puanlık bir artış kaçınılmaz bir sonuç olarak kabul edilir, ancak yüksek enflasyon nedeniyle yarım puanlık bir artış da oldukça mümkündür. Bu arada, Rus gazının tekrar Nord Stream 1 boru hattından akıyor olması rahatlama sağladı.

Dax (DAX 40) öğle saatlerinde yüzde 0,52 kayıpla 13,213.32 puana geriledi. Orta ölçekli borsa şirketlerinin MDAX’ı yüzde 0,48 azalarak 26.568,72 puana geriledi. Euro bölgesi gösterge endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) yüzde 0.1 civarında düştü.

İtalya, Devlet Başkanı Sergio Mattarella’nın Başbakan Mario Draghi’nin istifasını kabul etmesinin ardından siyasi kaosa sürüklenmekle tehdit ediyor. Hükümet, devam eden işleri yürütmek için görevde kalacak, dedi. Şimdi Mattarella, parlamento odalarını feshetmeye, erken seçimin yolunu açmaya veya mevcut parlamentodan yeni bir yönetim çoğunluğu oluşturacak birini bulmaya karar vermelidir.

Dax Analizi 21 Temmuz ( 14:30 ) , Kuzey Akım 1’in bakımının ardından Perşembe sabahı Rusya’nın gaz dağıtımlarının yeniden başlamasının ardından borsa yatırımcıları gaz konusunda daha rahatladı. Varlık yöneticisi QC Partners’tan analist Thomas Altmann, elbette, enerji krizi hiçbir şekilde yeniden başlama ile çözülmedi, ancak en azından kısa vadede bir kabus senaryosu önlendi, dedi.

DAX 40

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

Avrupa’nın en büyük yazılım üreticisi SAP (SAP SE), Ukrayna’daki maliyetler ve zayıf bir lisans işi nedeniyle ikinci çeyrekte kazançlarında önemli bir düşüş kaydetti. Yönetim, bir bütün olarak yıl için faaliyet sonucu tahminini de kesti. Bu arada SAP, piyasadan 500 milyon avroya varan hacimde daha fazla hisse satın almayı planlıyor. En zayıf Dax değerlerinden biri olan hisseler yüzde 4,0 düştü. Goldman Sachs analisti Mohammed Moawalla, hayal kırıklığı yaratan lisans gelirleri ve ılımlı görünümden şikayet etti.

İlaç ve laboratuvar ekipmanı tedarikçisi Sartorius (Sartorius vz) büyüme yolunda ilerlemeye devam ediyor. Kısmen satın almalar sayesinde, satışlar ilk altı ayda yıllık bazda neredeyse yüzde 27 arttı ve analistlerin beklentilerini aştı. Şirket ayrıca yılın görünümünü de doğruladı. Dax lideri olarak Sartorius hisseleri yüzde 5,7 arttı. Berenberg analisti Odysseas Manesiotis güçlü rakamlardan bahsetti. BPS bölümü özellikle etkileyici olmaya devam ediyor.

Dax Analizi 21 Temmuz ( 14:30 ) , HelloFresh hisseleri, olumsuz bir analist raporunun ardından Çarşamba günkü düşüşüne devam etti. Son zamanlarda, pişirme kutusu tedarikçisinin kağıtları neredeyse yüzde 12 kaybetti ve bir kez daha Dax‘in dibindeydi. Bir gün önce, şirketin satış ve kar uyarısı vermesinin ardından hisseler yüzde 9’dan fazla düşmüştü. Bu arada yatırım bankası Kepler Cheuvreux, Hellofresh‘in hisselerinin notunu “al”dan “tut”a indirdi.

Norma Group (NORMA Group SE) hisseleri, düşen marj görünümünün ardından baskı altına girdi ve SDax sonunda yüzde 7,4 kaybetti. Daha da artan malzeme maliyetleri nedeniyle, bağlantı teknolojisi uzmanı düzeltilmiş işletme kar marjı ve işletme net nakit girişi görünümünü düşürdü

Dax Analizi 21 Temmuz ( 14:30 ) , İyi bir ilk çeyreğin ardından, radyo kulesi şirketi Vantage Towers, kendisini yıllık hedeflerine giden yolda görüyor. Sözde geçiş gelirleri hariç Haziran ayının sonuna kadar olan üç aylık satışlar – piyasanın beklediği gibi – neredeyse yüzde 7 arttı. Ancak Vodafone (Vodafone Group) iştirakinin unvanları yüzde 0,9 değer kaybetti.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 9 Mayıs

Alireza

DAX Analizi 10 Mart

Alireza

DAX Analizi 1 Ağustos

Alireza