ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 22 Şubat

DAX Analizi 22 Şubat - DAX Analizi 22 Temmuz - DAX Analizi 1 Eylül- DAX Analizi 29 Eylül

DAX daha yüksek bekleniyor

DAX Analizi 22 Şubat

DAX Analizi 22 Şubat – Rusya ile Ukrayna arasında tırmanan çatışma Salı günü borsalar üzerindeki baskıyı artırdı. Almanya’da, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) muhtemelen son kayıplarını artırarak Mart 2021’den bu yana bir başka düşük seviyeye düşecek. Xetra ticaretinin başlamasından yaklaşık iki saat önce, komisyoncu IG önde gelen Alman endeksini yüzde 1,66 indirimle 14.487’ye değerlendirdi. puan. Varlık yöneticisi QC Partners’tan portföy yöneticisi Thomas Altmann, “Piyasada henüz herhangi bir panik görmüyoruz, ancak belirsizlikten çok daha fazlasını görüyoruz” dedi. Haftanın başında, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) dostane bir başlangıcın ardından yüzde ikiden biraz fazla kaybetti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna’nın güç durumdaki doğu kısmına asker gönderme emri, Batı’dan gelen tüm uyarılara rağmen şimdi borsa üzerinde ek baskı oluşturuyor. Kremlin şefi tarafından Pazartesi akşamı Moskova’da imzalanan bir kararnameye göre, birimler kendi kendini ilan eden Halk Cumhuriyetleri Luhansk ve Donetsk’te “barışı” sağlayacak.

DAX Analizi 22 Şubat – Aynı zamanda Putin, uluslararası hukuka göre Ukrayna’nın bir parçası olan Rus yanlısı ayrılıkçılar tarafından kontrol edilen iki bölgeyi bağımsız devletler olarak tanıdı. ABD ve AB protesto etti ve cezai tedbirler açıkladı.

DAX Analizi 22 Şubat

Uzman Altmann, “Rusya’ya yaptırım uygulanacağı zaten belli. Ancak kısa vadede hangi yaptırımların yürürlüğe gireceği, olayların nasıl sınıflandırıldığına bağlı olacak” dedi. O zaman borsalar, bu yaptırımların Batılı ülkelerin kendileri ve Rusya için ne gibi ekonomik sonuçları olacağını değerlendirmelidir.

Ukrayna’daki yeni durum ve Rusya’nın ülkedeki ilerleme tehdidi göz önüne alındığında, Salı günkü gündemdeki diğer konular neredeyse ikinci plana atılıyor.

DAX Analizi 22 Şubat – DekaBank uzmanları, Ifo iş ortamının arka arkaya ikinci kez yükselmesini bekliyor. “Bu, aynı zamanda bu önemli Alman göstergesinde trendin tersine çevrilmesi umudunu da artırıyor” diye yazdılar. Şirket tarafında, hastane operatörü ve tıp grubu Fresenius (Fresenius SECo) ve diyaliz yan kuruluşu Fresenius Medical Care (FMC) (Fresenius Medical Care)’nin üç aylık rakamlarına odaklanılıyor – her ikisi de DAX endeksi (DAX 40 endeksi)‘ta listeleniyor. FMC, geçen yıl karda bir düşüşle ana şirketin toparlanmasını yavaşlattı.

DAX Analizi 22 Şubat – Önde gelen Alman endeksi, 2021’de yaklaşık yüzde 16’lık bir yükseliş kaydettikten sonra bu yıl zaten yüzde yedi kaybetti. Artmaya devam eden Ukrayna krizinin yanı sıra, ABD’de ve ayrıca Avrupa’da yaklaşan faiz oranlarındaki geri dönüş bunun ana nedeni. .

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?Nasdaq 100 endeksi nedir?

NFT Nedir, Ne İşe Yarar?         Hangi Altcoin Alınmalı?  

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Related posts

10 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX 40 Daimler Truck hisse senedi

Alireza

ALMANYA BORSASI

Alireza