ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

22 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Salı sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

22 Şubat Piyasa Gelişmeleri

22 Şubat Piyasa Gelişmeleri, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Batı’dan gelen uyarılara rağmen, doğu Ukrayna’ya asker gönderilmesini emretti, Allianz ABD’deki milyar dolarlık hedge fon fiyaskosunun ardından iki yöneticiyi kovdu ve Fresenius geçen yıl şaşırtıcı derecede güçlü bir yöneticiyle kar artışı.

 UKRAYNA

22 Şubat Piyasa Gelişmeleri– Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Batı’dan gelen uyarıları dikkate almadan doğu Ukrayna’ya asker gönderilmesi emrini verdi. Askeri araçlar Salı sabahı erken saatlerde Donetsk şehrinin eteklerinde sokaklarda yuvarlandı. Bir Reuters çalışanının bildirdiği gibi, bunların arasında birkaç işaretsiz tank vardı. Putin, Donetsk ve Luhansk bölgelerinin bağımsızlığını tanımasının ardından Ukrayna’nın doğusundaki ayrılıkçı bölgelere “barış gücü” göndereceğini duyurdu. Batı, tanımayı şiddetle kınadı. ABD Başkanı Joe Biden, ilk yaptırımları yürürlüğe koydu ve müttefiklerle koordineli olarak ilave tedbirler açıkladı. Acil bir BM Güvenlik Konseyi toplantısında, ABD elçisi Linda Thomas-Greenfield, Putin’in onların barış gücü oldukları yönündeki iddiasını “saçma” olarak nitelendirdi. Putin’in ayrılıkçı bölgeleri tanıması, Ukrayna’nın yeni bir işgali için bahane yaratma girişimidir.

22 Şubat Piyasa Gelişmeleri

22 Şubat Piyasa Gelişmeleri – Ukraynalı lider Volodymyr Zelenskyy, Rusya’nın doğu Ukrayna’daki ayrılıkçı bölgeleri tanımasını kınadı ve herhangi bir toprak tavizini reddetti. Zelenskyy, sabahın erken saatlerinde ulusa hitaben yaptığı konuşmada, “Rus açıklamalarına rağmen, Ukrayna’nın uluslararası sınırları yerinde duruyor. Kimseye bir şey vermeyeceğiz” dedi. Rusya, bölgeleri bağımsız olarak tanıyarak Ukrayna’nın bütünlüğünü ve egemenliğini ihlal ediyor. Ukrayna barış ve diplomasiye bağlılığını sürdürüyor.

Rusya, ayrılıkçı Donbass bölgelerinde askeri üsler inşa etme hakkını güvence altına aldı. Bu, Başkan Vladimir Putin tarafından kendi kendini ilan eden Luhansk ve Donetsk Halk Cumhuriyetlerinin temsilcileriyle imzalanan bir anlaşmanın yayınlanan bir kopyasına göre. Rusya ve iki ayrılıkçı bölge de askeri işbirliği konusunda ayrı anlaşmalar imzalamak istiyor.

 22 Şubat Piyasa Gelişmeleri RUSYA / ABD

Washington hükümet çevrelerine göre, ABD Başkanı Joe Biden’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşme konusunda prensipte yaptığı anlaşma sekteye uğradı. ABD, “tanklar yuvarlanana kadar” diplomasi sürdürecek” dedi. Washington Cumhurbaşkanlığı Ofisi’ne göre, Biden o akşam doğu Ukrayna’da Rusya tarafından tanınan iki ayrılıkçı bölge içinde veya bu bölgelerle ticaret yapılmasını yasaklayan bir kararnameyi imzaladı. Bu, tüm Amerikalıların, konumları ne olursa olsun, bölgelerde yeni yatırımlar yapmasını engelleyecektir.

 ALLIANZ

22 Şubat Piyasa Gelişmeleri Allianz

22 Şubat Piyasa Gelişmeleri –  ALLIANZ, ABD’deki multi-milyar dolarlık hedge fon fiyaskosunun ardından iki yöneticiyi görevden aldı. Toplam 15 milyar dolar değerindeki fonla Allianz müşterileri – özellikle ABD’deki emeklilik fonları – Corona krizinin başlangıcında milyarlarca dolar kaybetti. Allianz’a 6 milyar dolardan fazla dava açtılar. Allianz, yatırımcıların çoğunluğuyla anlaşmaya vararak bunun için 3,7 milyar avro ayırdı.

 FRESENIUS

22 Şubat Piyasa Gelişmeleri – Sağlık grubu geçen yılı şaşırtıcı derecede güçlü bir kâr artışıyla kapattı. Şirket, düzeltilmiş net gelirin dördüncü çeyrekte yüzde beş artarak 521 milyon Euro’ya yükseldiğini söyledi. Analistler ise ortalama 489 milyon euro civarında bir düşüş bekliyorlardı. Satışlar yüzde yedi artarak 9.96 milyar Euro’ya, kur ayarlı yüzde beş artış yaşandı. Bakiye Pk (10:00)

 22 Şubat Piyasa Gelişmeleri FRESENIUS MEDICAL CARE

Fresenius diyaliz yan kuruluşu FMC, dördüncü çeyrekte aşırı hasta ölümlerinin düşmesine rağmen korona pandemisinin sonuçlarıyla mücadele ediyor. Düzeltilmiş net gelir, son çeyrekte yüzde 29 artarak 229 milyon Euro’ya yükseldi. Satışlar yüzde altı artarak 4,6 milyar avroya ulaştı. Bakiye Pk (10:00)

 Telefonica Deutschland

22 Şubat Piyasa Gelişmeleri

CEO Markus Haas, Telefonica’nın yan kuruluşunda kalıyor. Telefonica Deutschland, sözleşmenin erkenden 2025’in sonuna kadar uzatılacağını duyurdu. Haas kapsamında şirket, kârlı büyüme ve cazip hissedar tazminatını sürdürme stratejisini sürdürmeyi planladığını söyledi.

 GRENKE

22 Şubat Piyasa Gelişmeleri – GRENKE patronu Michael Bücker, mali denetim otoritesi BaFin tarafından yapılan özel denetimin ardından şirketin “normale döndüğünü” görüyor. BaFin kara para aklamanın önlenmesinde uygunsuz iş organizasyonu ve organizasyonel eksiklikler tespit etmişti, bu nedenle Grenke’nin şimdi eksiklikler giderilene kadar daha yüksek bir risk tamponu tutması gerekiyor. Bücker, “Börsen-Zeitung”a verdiği demeçte, bu tamponun yeniden kaldırılmasının elbette Grenke’nin çıkarına olduğunu söyledi. Planlanan yeni işin etkilenmeyeceğini vurguladı.

 22 Şubat Piyasa Gelişmeleri BIONTECH/MEDIGENE

ger40.com

İki Alman biyoteknoloji şirketi, kanser immünoterapilerinin geliştirilmesi konusunda birlikte çalışmak istiyor. Her iki şirket de Medigene’nin Biontech’ten 26 milyon avroluk ön ödeme alacağını duyurdu. Biontech, başlangıçta üç yıl olarak planlanan ittifak süresince araştırma maliyetlerini de karşılayacaktır. Mainz merkezli şirket aynı zamanda küresel gelişimden sorumlu olacak ve işbirliğinden kaynaklanan tüm tedaviler için münhasır pazarlama haklarına sahip olacak.

 LIEFERKETTENGESETZ

22 Şubat Piyasa Gelişmeleri – Çarşamba günü büyük şirketleri tedarikçilerindeki koşullardan daha sorumlu hale getirecek tedarik zinciri yasasına ilişkin bir teklif sunmak istiyor. Reuters tarafından görülen Komisyonun önerisine göre, AB’de faaliyet gösteren şirketler, diğer şeylerin yanı sıra, küresel tedarikçilerinin köle veya çocuk işçiliğine müsamaha göstermediğini ve çevre standartlarına uyup uymadığını kontrol etmeye teşvik edilmelidir. Yöneticiler ayrıca, şirketlerinin iş modeli ve stratejisinin küresel ısınmayı maksimum 1,5 derece ile sınırlamaya yönelik olmasını sağlamakla yükümlü olmalıdır. AB’de projeyle ilgili uzun tartışmalar bekleniyor.

NFT Nedir, Ne İşe Yarar?    Hangi Altcoin Alınmalı?  

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

21 Nisan Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Alman borsasında Dax (DAX 40) Perşembe

Alireza

DAX Endeksi 20 Aralık Öğlen Analizi

Alireza