ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

18 Mart Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Cuma sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

18 Mart Piyasa Gelişmeleri 

18 Mart Piyasa Gelişmeleri , Vonovia rekor bir yıldan sonra ve Deutsche Wohnen’in bir büyüme rotasında devralmasından sonra, Avustralya rekabet kurumu Meta’ya karşı dava açtı ve Lucid gelecekteki modeller için fiyat artışlarını inceliyor.

 UKRAYNA/ALMANYA

18 Mart Piyasa Gelişmeleri , Federal ve eyalet hükümetleri çok daha fazla Ukraynalı savaş mültecisinin gelişine hazırlanıyor. Şansölye Olaf Scholz, 16 başbakan ve eyalet lideriyle yaptığı istişarelerin ardından, “Bunun büyük, büyük bir zorluk olacağını biliyoruz.” dedi. NRW Başbakanı Hendrik Wüst, federal, eyalet ve yerel yönetimlerin ancak birlikte üstesinden gelebileceği büyük bir ulusal görevden bahsetti. Federal hükümet mali yardım sözü verdi. Ancak, toplam 7 Nisan’a kadar bir çalışma grubu tarafından netleştirilmemelidir. Bunun nedeni aynı zamanda kaç kişinin Ukrayna’dan geldiği ve kaç kişinin daha geleceğinin belirsizliğidir.

 18 Mart Piyasa Gelişmeleri RUSYA

Görünen o ki Rusya, şu an için batı yaptırımlarının bir sonucu olarak bir devlet iflasını önlemeyi başardı. İki piyasa katılımcısı Reuters’e verdiği demeçte, 117 milyon dolarlık Rus dolar tahvili sahiplerinin bazılarının vadesi gelen faiz ödemelerini aldığını söyledi. Ödemeler, Batı’nın da Rusya finans piyasasını yaptırımlarla vurmak istemesinin ardından Moskova’daki hükümetin uluslararası borç yükümlülüklerini yerine getirip getiremeyeceğinin ilk testi olarak görülüyor.

 UKRAYNA/ABD/ÇİN

Joe Biden says 'not prepared to comment' on whether China being urged to  isolate Russia

18 Mart Piyasa Gelişmeleri , ABD, Ukrayna’daki savaşta Rusya’ya askeri yardım sağlarsa Çin’i sonuçlarıyla tehdit ediyor. Hükümet sözcüsü Jen Psaki, ABD Başkanı Joe Biden’ın Cuma günü Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’i aradığında nerede durduğunu değerlendireceğini duyurdu. Dışişleri Bakanı Antony Blinken, “Başkan Biden, Başkan Xi ile konuşacak ve Çin’in Rus saldırganlığını destekleyen her türlü eylemin sorumluluğunu üstleneceğini açıkça belirtecek” dedi. ABD, gerekirse Çin’e maliyet yüklemekte tereddüt etmeyecektir.

 BYOVIA

18 Mart Piyasa Gelişmeleri , Rekor bir yıldan ve daha küçük rakibi Deutsche Wohnen’in devralınmasından sonra, emlak devi büyüme yolunda ilerliyor. Vonovia CEO’su Rolf Buch, “2022’de hedeflerimize ulaştık ve bazı durumlarda onları aştık,” dedi ve “2022 için rehberliğimiz de önemli bir büyüme gösteriyor.” Vonovia, cari yılda satışlarda, Ebitda’da ve Group FFO’da yüzde 20’den fazla büyüme bekliyor. Bakiye Pk (09:30)

 TESLA

18 Mart Piyasa Gelişmeleri

Berlin, Brandenburg yakınlarındaki Grünheide’deki yeni Telsa tesisinin su temini güvence altına alındı. Su derneği Strausberg-Erkner’in (WSE) ABD’li elektrikli otomobil üreticisiyle yaptığı tedarik sözleşmesi, derneğin, dernek üyelerinin olağanüstü toplantısı sonrasında duyurduğu gibi yürürlükte kalmaya devam ediyor.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 18 Mart Piyasa Gelişmeleri CEWE FOUNDATION

Fotoğraf hizmeti sağlayıcısı şaşırtıcı bir şekilde CEO’su Christian Friege’den ayrılıyor. Şirket, kurumsal yönetim konusundaki farklı görüşler nedeniyle sözleşmenin 31 Aralık 2022’den sonrasına uzatılmaması gerektiğini duyurdu. Bir halefi hakkında henüz bir karar verilmedi.

 META

18 Mart Piyasa Gelişmeleri , Avustralya rekabet kurumu ACCC, Facebook sahibi Meta’ya karşı dava açtı. Yetkilinin açıkladığı gibi, Avustralya’daki sosyal medya şirketinin kripto para birimleri için yanlış veya yanıltıcı reklamlar yaptığı söyleniyor. Facebook, düzenleyicinin bir aldatmaca olduğunu söylediği kripto para birimlerine yapılan yatırımları teşvik eden önde gelen Avustralyalı isimlerin yer aldığı reklamlar yayınladı.

 LUCID

18 Mart Piyasa Gelişmeleri

18 Mart Piyasa Gelişmeleri , ABD’li elektrikli otomobil üreticisi, “muazzam enflasyonist baskı” dediği için gelecekteki modeller için bir fiyat artışını inceliyor. Lucid CEO’su Peter Rawlinson, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden sonra yükselen nikel fiyatlarına da atıfta bulunuyor: “Fiyatlarımızı asla yükseltmeyeceğimizi söylemem kesinlikle aptallık olur.” Rawlinson, mevcut rezervasyonları olan müşterilere taahhütlerini yerine getirmek istediğini söyledi.

 18 Mart Piyasa Gelişmeleri GAME STOP

ABD video oyunu perakendecisi dördüncü çeyrekte kırmızıya kaydı. Şirketin bildirdiği gibi, bir önceki yıl 80,5 milyon dolarlık kârın ardından, alt satırda eksi 147,5 milyon dolar oldu. Korona salgını, şirketi yüzlerce mağazayı kapatmaya ve çevrimiçi ticarete geçmeye zorladı.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

9 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Alireza

29 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

DAX Analizi 14 Temmuz

Alireza