ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 18 Mart

Akşam Analizi 2 Aralık - DAX Analizi 18 Mart

Yatırımcılar büyük vade gününde düşük bir profil tutuyor

DAX Analizi 18 Mart

DAX Analizi 18 Mart , Bu Cuma büyük sona erme tarihinden önce, DAX endeksi (DAX 40 endeksi), ticarete temkinli bir başlangıç ​​yapıyor. Borsanın başlamasına bir saatten az bir süre kala, önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak X-Dax (DAX 40 endeksi), yüzde 0.06’lık ılımlı bir eksi ile 14.380 puana işaret etti. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) yüzde 0,1 oranında hafif artması bekleniyor.

Hafta sonu öncesi denizaşırı borsalardan olumlu göstergeler geliyor: Wall Street önceki akşam günlük en yüksek seviyesinin hemen altında kapanırken, Asya’nın en önemli piyasaları da hafta sonu öncesi yükseliş kaydetti.

Ukrayna ve Rusya arasındaki üç haftalık savaşın ardından ateşkes çözümü hala ulaşılamaz olsa da, DAX endeksi (DAX 40 endeksi), borsada şu ana kadar güçlü bir hafta geçirdi.

DAX Analizi 18 Mart , Kasım 2020’den bu yana bir önceki hafta Ukrayna savaşı sırasında ulaşılan 12.438 puandan düşük olan DAX endeksi (DAX 40 endeksi),, Çarşamba gününe kadar tekrar yüzde 17 artarak 14.553 puana ulaştı. Sonunda tekrar tüylerini kaybetmeden önce, 16.290 puanlık rekor seviyedeki gerilemesinin yarısından fazlasını telafi etmişti. Ancak, yatırımcılar arasındaki tedirginliğin yüksek olması, önceki günkü işlem seansında yaşanan güçlü fiyat dalgalanmalarına da yansıdı.

DAX Analizi 18 Mart , Borsacılara göre, ajans raporları sabahları bir miktar rahatlama sağlayabilir, buna göre batı yaptırımlarının baskısı altında olan Rusya, 117 milyon dolarlık tahvillere faiz ödemesi yapabilirdi. Bu, Rusya’nın korkulan temerrüdünün -finansal sistem için geniş kapsamlı sonuçları olan- şimdilik önlendiğinin bir göstergesi olarak kabul ediliyor.

DAX Analizi 18 Mart ,

DAX Analizi 18 Mart , Ancak, CMC Markets’tan Michael Hewson sabah yazdı, Rusya’nın Ukrayna ile müzakere edilmiş bir anlaşmaya olan ilgisinin “muhtemelen görünüşlerin ötesine geçmediği ve düşmanlıkları sona erdirme konusunda ciddi olmadığı” giderek daha net hale geliyor. Ukrayna savaşının yakın zamanda tırmanmasının pek olası olmadığını düşünüyor. Bu şüphecilik, son zamanlarda petrol piyasalarının yeniden yükselmesine neden oldu.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 18 Mart , Borsalarda, hafta sonundan önce görünür bir haber olmadan hala büyük fiyat dalgalanmaları olabilir. Endeksler ve bireysel hisse senetleri üzerindeki opsiyonlar ve vadeli işlemler, büyük son kullanma tarihinde sona erdiğinden, büyük piyasa katılımcıları genellikle cari fiyatları vadeli işlem borsasında taahhüt ettikleri fiyatlara çekmeye çalışırlar.

Şirket tarafında, zaten yıllık bilançolarla dolu bir haftanın ardından, rakamlar döngüsü devam ediyor: Almanya’nın en büyük emlak grubu Vonovia (Vonovia SE (eski Deutsche Annington)) ve yan kuruluşu Deutsche DAX endeksi (DAX 40 endeksi), defterlerini açtı. MDAX’ta listelenen Wohnen (Deutsche Wohnen SE). .

DAX Analizi 18 Mart , Madeni yağ üreticisi Fuchs Petrolub’un (FUCHS PETROLUB SE VZ) bilançosu açısından karışık sonuçlardan ve hayal kırıklığı yaratan bir görünümden söz etti, ancak kağıtlar pazardan önce daha zayıftı.
Fotoğraf hizmeti sağlayıcısı Cewe’nin (CEWE StiftungCo) hisseleri, şaşırtıcı bir kişilik nedeniyle bir göz atmaya değer olabilir: Cewe Vakfı, CEO Christian Friege’nin sözleşmesini “farklı görüşler” nedeniyle yıl sonuna kadar uzatmadı. Bir komisyoncu bunu açıkça olumsuz olarak değerlendirdi: Yönetici, şirketin son yıllardaki başarısından sorumluydu.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 2 Mayıs

Alireza

13 Aralık Piyasa Gelişmeleri

Alireza

AVRUPA PİYASALARI

Alireza