Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto Eğitimi

ŞİRKETLER 05.09.2022

Blume, VW ve Porsche’yi yönetmeye devam etmek istiyor – Porsche yakında halka açılacak mı?

WOLFSBURG/STUTTGART – Yeni Volkswagen (Volkswagen (VW) vz) patronu Oliver Blume, otomobil şirketinin ve yan kuruluşu Porsche’nin yönetimini kalıcı olarak elinde tutmak istiyor. “Bild am Sonntag”dan Blume, “Benim için ikili işlev bir gereklilikti” dedi. “İki rol birbirini ideal olarak tamamlar: grupta doğru stratejik kararlar almak için bir markanın süreçlerine ve teknolojilerine operasyonel olarak yakından dahil olmak.” Bu arada, Porsche AG’nin planlanan halka arzının bir sonraki engeli bu hafta aşılabilir.

IPO/VW: Olası Porsche IPO’su için hazırlıklar ‘plana göre ilerliyor’

911 - Porsche Newsroom

WOLFSBURG/STUTTGART – Yan kuruluşu Porsche‘nin olası halka arzına ilişkin beklenen bir karardan kısa bir süre önce, VW (Volkswagen (VW) vz) CFO Arno Antlitz, temel planı tekrar doğruladı. Yönetici Pazartesi günü dahili bir yayında, “Sınav ve hazırlık benim ve ekibimin işinin önemli bir parçası. Bu plana göre ilerliyor” dedi. Günün geri kalanında, Porsche AG‘deki bazı hisselerin gelecekte halka açık olup olmayacağı konusunda yönetim kurulu ve denetim kurulu arasında daha fazla istişareler yapıldı. Edinilen bilgilere göre karar akşam geç saatlere kadar sürebilir.

Elektrik fiyat freninde RWE patronu: piyasa müdahaleleri sınırlı olmalı

BERLİN – RWE patronu Markus Krebber, trafik ışığı koalisyonunun elektrik piyasasına planladığı müdahalelerin dikkatli bir şekilde planlanması gerektiğine inanıyor. Krebber, “Federal hükümetin sözde rastgele kârları savurmak gibi kısa vadeli piyasa müdahaleleri, bu nedenle, piyasanın işleyişini ve şirketlerin yatırım yapma kabiliyetini her koşulda koruyacak şekilde tasarlanmalıdır.” “Rheinische Post”a (Salı) söyledi. Ayrıca, piyasa müdahalelerinin zamanla sınırlandırılması gerekecektir.

Lufthansa ve pilotlar arasında şimdilik yeni bir müzakere yok

FRANKFURT – İlk grev dalgasının ardından, şimdilik Lufthansa ve pilotları arasında yeni bir müzakere yok. Frankfurt’taki Vereinigung Kokpit sendikası sözcüsü Pazartesi günü yaptığı açıklamada, şimdiye kadar ne somut randevular ne de iyileştirilmiş bir teklif alınmadığını söyledi. Bir şirket sözcüsü, Lufthansa’nın temel olarak konuşmaya istekli olduğunu vurguladı, ancak belirli bir tarih belirtmedi.
Sanayi birliği: kimyasal üretim yüzde on azaldı

FRANKFURT – Kimya Endüstrisi Derneği’ne göre, enerji krizi şimdiden endüstride üretimde ciddi bir düşüşe yol açtı. VCI Genel Müdürü Wolfgang Große Entrup “Redaktionsnetzwerk Deutschland”a (RND) “Durum dramatik. Kimyasal üretim yılın başından bu yana yüzde on düştü” dedi.
UBS, çevrimiçi servet yöneticisi Wealthfront’u satın almamaya karar verdi

ZURICH – UBS, Amerikan çevrimiçi servet yöneticisi Wealthfront’un satın alınmasını iptal ediyor. Şubat ayında açıklanan işlemle büyük İsviçre bankası, Y ve Z kuşaklarından genç zenginleri müşteri olarak kazanmak istedi. UBS Cuma akşamı herhangi bir sebep göstermeden yaptığı açıklamada, karşılıklı olarak 1,4 milyar dolarlık işlemin devam ettirilmemesi konusunda anlaşmaya varıldığını duyurdu. Wealthfront’un UBS Servet Yönetimi bölümünün bir yan kuruluşu olarak entegrasyonu aslında yılın ikinci yarısı için planlanmıştı.
Basın: Credit Suisse, yatırım bankasının kapsamlı bir şekilde dağılmasını değerlendiriyor

ZÜRİH – Basında çıkan bir habere göre, İsviçre’nin önde gelen bankası Credit Suisse’nin (Credit Suisse (CS)) yönetim kurulu, yatırım bankasının kapsamlı bir şekilde dağıtılması için müzakere ediyor. “Sonntagszeitung”un konuya aşina olan kişilere atıfta bulunarak yazdığı gibi, ABD işi özellikle etkileniyor. Banka, tasarruf etmek ve daha az riskli özel bankacılığa odaklanmak isteyerek çekilmeyi haklı çıkarır. Bir ön senaryoya göre, 5.000’den fazla iş risk altında.

Ek Raporlar

*Bayer, ABD anlaşması için 40 milyon dolar ödüyor

* Neon tabelalar için ışıklar kapanıyor – reklam endüstrisi kendini tehdit altında görüyor

* Başarılı olma baskısı altında: BVB, Kopenhag dışındakilere meydan okudu

*  Çin metropolü Chengdu korona karantinasını uzatıyor

* Fransa, nükleer santralleri hızlandırmaya ve kış için Alman yardımına güveniyor

* Tren sürücüleri sendikası Güney Batı’da uyarı grevleriyle tehdit ediyor

* Doğu Alman girişimciler petrol ambargosu ile arz açıkları konusunda uyarıyor°

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

Nasdaq 100 nedir?

Related posts

DAX Analizi 28 Nisan

Alireza

CONTINENTAL Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Alireza

DAX Analizi 9 Haziran

Alireza