ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

DAX Haftalık Analizi

DAX Haftalık Analizi - Dax endeksi 20.11.2021

Yeni virüs çeşidi Dax Noel rallisi için umudu sona erdiriyor

DAX Haftalık Analizi, DAX endeksi (DAX 40 endeksi), Advent’in başlangıcına doğru giderek daha sert bir rüzgar esiyor. Yeni koronavirüs varyantı yatırımcıları hazırlıksız yakaladı, böylece Alman gösterge endeksinde artık en azından yıl sonuna kadar yeni rekorlar beklenmiyor. Yeni haftada, borsalardaki düzeltmenin ve dolayısıyla düşüş eğiliminin devam edip etmeyeceği veya borsaların alt seviyelerde istikrara kavuşup kavuşmayacağı daha çok merak ediliyor.

Koronavirüs hakkındaki haberler bu nedenle odakta kalmaya devam ediyor: yeni ve muhtemelen en agresif B.1.1.529 varyantı, hastaneye yatış oranları ve ölümler dahil olmak üzere genel yeni enfeksiyonların sayısı ve ayrıca seyahatle ilgili olası kararlar kısıtlamalar ve kilitlenmeler. Ayrıca ABD, euro bölgesi ve Almanya’dan gelen önemli ekonomik veriler ve şirkete özel bazı haberler de beklemede.

DAX Haftalık Analizi

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Haftalık Analizi

QC Partners’tan portföy yöneticisi Thomas Altmann, Alman borsasındaki son çalkantı hakkında “Noel rallisi, Kovid-19 mutasyonuyla ilgili raporlardan önce aşağı yukarı sona erdi. Şimdi muhtemelen nihayet sona erdi” dedi. Orada, Dax Kasım ortasında 16.300 puanın biraz altında rekor bir yüksekliğe ulaşmıştı, daha sonra rekor yüksek korona enfeksiyonları göz önüne alındığında dik bir düşüş yaşadı. Ekim ortasından bu yana nakde çevrilen kârlar, şu anda hala yıllık yüzde 13’lük bir artış olmasına rağmen, yok olup gitti.

DAX Haftalık Analizi, Çoğu piyasa uzmanı, kötüleşen Corona durumu göz önüne alındığında bile henüz karamsar değil. Altmann, “Son mini düzeltmelerde, alıcılar her seferinde piyasaya hızla girdi” diye hatırlıyor. Ve başka bir piyasa uzmanı ekliyor: “Umut ilkesi, borsa sloganı ‘dipleri satın al’ ile her düzeltmeden sonra aydınlanır”, bu da “fiyatlar düştüğünde satın alın” anlamına gelir. Özel banka Merck Finck & Co.’dan stratejist Robert Greil de kendinden emin: “Yeni virüs varyantının riskini değerlendirmek hala zor olsa bile: Pandemi önemli ölçüde kötüleşir ve dolayısıyla daha geniş kapsamlı karantinaları tetiklerse, hem hükümetler hem de Merkez bankalarını beklenenden daha fazla destekliyor – bu da borsaları destekliyor.”

DAX Haftalık Analizi

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Ekonomi tarafında, yeni haftanın ana odak noktası muhtemelen Cuma günü Kasım ayı ABD işgücü piyasası raporu ve Çarşamba ve Cuma günleri sanayi ve hizmet sektöründen önemli duyarlılık verileri sağlayan ISM satın alma yöneticileri endeksleri olacak. . Helaba’ya göre, tüm bu veriler sağlam ABD ekonomisinin yanı sıra darboğazları da desteklemeli. Deutsche Bank uzmanları, ABD Merkez Bankası’nın menkul kıymet alımlarının sona ermesini hızlandırıp hızlandıramayacağı sorusunun arka planına karşı bu seferki iş raporunun özellikle önemli olduğunu düşünüyor.

Avrupa’da, hem bu ülkede hem de tüm euro bölgesinde daha da artması muhtemel olan Pazartesi ve Salı günleri enflasyon verileri görülüyor.

The Daimler Group

Bireysel değerler altında da birkaç heyecan verici konu var. Salı günü, çalkantılı konut emlak grubu ADLER üç aylık bilançosunu sundu. DAX Haftalık Analizi,  Çarşamba günü dikkatler muhtemelen Daimler‘e çevrilecek, çünkü o zaman kamyon ve otobüs işi gruptan ayrılacak ve 10 Aralık’ta Daimler Truck adıyla borsaya kote olacak.

Thyssenkrupp (thyssenkrupp) sizi bir gün sonra Sermaye Piyasası Günü’ne davet ediyor. Brokerlar, çelik ve sanayi grubundan grubun yeniden yapılandırılmasına ilişkin daha derin bilgiler bekliyor. DAX Haftalık Analizi, Yatırımcılar, kurumsal stratejinin Cuma günü Allianz Sermaye Piyasası Günü’nde güncellenmesini bekliyorlar. Yatırım bankası Kepler Cheuvreux’den analist Peter Eliot da sigortacının güçlü bir görünüm vermesini bekliyor.

DAX Haftalık Analizi

DAX Haftalık Analizi

Son olarak, Cuma akşamı ABD borsası kapandıktan sonra, Deutsche Börse tarafından Dax ailesinin kompozisyonunun olağanüstü incelemesi yapılacak. Endeks uzmanları, diğer şeylerin yanı sıra, büyük ölçüde Vonovia (Vonovia SE (eski Deutsche Annington)) tarafından devralınan Deutsche Wohnen’in (Deutsche Wohnen SE), Noel’den kısa bir süre önce geri dönüp MDAX’ta yer almasını bekliyor. Ayrıca otomotiv tedarikçisi Continental‘den ayrılan sürücü yan kuruluşu Vitesco’nun (Vitesco Technologies) SDAX’a geçmesi bekleniyor.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

IFO endeksi 24 Kasım

Alireza

Endeksler analizi 29 Temmuz

Alireza

15 Haziran Piyasa Gelişmeleri

Alireza