ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

Piyasalarda 25 Nisan işlem günü

Piyasalarda 25 Nisan işlem günü,

İlk bakışta 25 Nisan işlem günü

Piyasalarda 25 Nisan İşlem Günü

ALMANYA

Piyasalarda 25 Nisan işlem günü, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) haftanın başında baskı altında kalmalı. ABD’de faiz oranlarında önemli bir artış ve muhtemelen yakında Euro bölgesinde daha yüksek faiz oranları korkusu, şu anda piyasaları sıkı bir şekilde kontrol altına alıyor. Pazartesi günü, önde gelen Alman endeksi muhtemelen 14.000 puanlık yuvarlak işaretin altına düşecek, komisyoncu IG, Xetra’nın eksi yüzde 1,6 ile 13.910 puana başlamasından iki saat önce değerlendirdi.Piyasalarda 25 Nisan işlem günü, Fransa’nın liberal Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un cumhurbaşkanlığı seçimini, ön resmi sonuçlara göre, sağcı rakip Marine Le Pen’in açık bir şekilde önünde kazanması, finans piyasasında bir rahatlama sağlıyor, ancak şu anda fiyatlara pek yardımcı olmuyor. Sabahın odak noktası, ekonomistlere göre Ukrayna’daki savaş nedeniyle yeniden bulutlanması gereken Almanya’daki Ifo iş ortamı.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın. 

 Piyasalarda 25 Nisan işlem günü ABD

Piyasalarda 25 Nisan işlem günü

Hafta sonu öncesinde, ABD borsası, faiz oranlarında büyük bir yükseliş izlenimi uyandırırken, önceki günkü zaten güçlü olan kayıplarını bir kez daha önemli ölçüde artırdı. Bir gün önce ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell, Mayıs ayı başlarında yapılacak bir sonraki Fed toplantısında, piyasadaki iyi havayı bozacak büyük bir faiz artırımından söz etmişti. Önde gelen endeks Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial) Cuma günü yüzde 2,82 düşüşle 33.811,40 puana geriledi, bu da haftalık bazda yaklaşık yüzde 1,9’luk bir eksi yayınladığı anlamına geliyor. Piyasa genelinde S&P 500 hafta sonunda yüzde 2,77 kayıpla 4271,78 puana geriledi. Teknoloji ağırlıklı NASDAQ 100, yüzde 2,65 düşüşle 13.356,87 puana geriledi ve haftalık bilançosu da yaklaşık yüzde 3,9 kayıpla koyu kırmızı oldu. Hafta sonu yaşanan kayıplar, endeksleri Mart ortasındaki fiyat seviyesine geri getirdi.

 LONDON

Piyasalarda 25 Nisan işlem günü

Piyasalarda 25 Nisan işlem günü, İngiliz yatırım bankası Barclays, Norveç’te bir elektrolizör fabrikasının resmi açılışının ardından NEL ASA üzerindeki notunu “Fazla kilolu” olarak 25 NOK fiyat hedefi olarak bıraktı. Analist James Hosie Pazartesi günü mevcut olan bir çalışmada, bunun suyun elektroliz yoluyla hidrojen ve oksijene ayrıldığı, elektrolizörler için dünyanın ilk tam otomatik üretim hattı olduğuna dikkat çekti. Tesis, yılda 2 gigawatt’a genişletilebilir ve 2025 yılına kadar küresel üretim kapasitesini yılda 10 gigawatt’a çıkarma yönündeki daha büyük hedeflerin bir parçasıdır.

  ASYA

Piyasalarda 25 Nisan işlem günü

Piyasalarda 25 Nisan işlem günü,, Merkez bankalarının yüksek enflasyonla mücadelesinin ardından ekonomik endişeler Pazartesi günü Asya borsalarına ağırlık verdi. Japonya’da önde gelen endeks Nikkei 225 geçtiğimiz günlerde yüzde 1,8 düştü. Hong Kong’un Çin özel idari bölgesinde, Hang Seng yüzde 2,6 kaybetti. Çin anakarasındaki ilk 300 şirketi listeleyen CSI 300 Endeksi (CSI 300) yüzde 2,2 düştü.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

25 Nisan Piyasa Gelişmeleri

Alireza

HeidelbergCement Nedir? Canlı HEI Fiyatı ve Grafiği

Alireza

Henkel Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Alireza