ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

Almanya Borsası 5 Ocak

Almanya Borsası 5 Ocak

Almanya Borsası 5 Ocak görünümü: Son rallinin ardından hafif kayıplar

Almanya Borsası 5 Ocak da iki haftalık ralli büyük olasılıkla Çarşamba günü ara verecek. Önde gelen endeks DAX endeksi (DAX 40 endeksi) için bir gösterge olarak X-Dax, ticaretin başlamasından yaklaşık bir saat önce eksi yüzde 0,22’den 16,118 puana sinyal verdi. Borsa barometresi bu nedenle 16.000 puanın üzerinde ve Kasım rekoru 16.290 puanla çarpıcı bir mesafede. Önde gelen Euro Bölgesi endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) de bu sabah biraz daha düşmesi bekleniyor.

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) para politikası yatırımcıların ilgi odağı haline geliyor. Akşam, Aralık ortasındaki Fed toplantısının tutanakları yayınlanacak. ABD’de faiz artırımı beklentisi, son borsa rallisini yavaşlatmadı. Ticaret evi CMC Markets’tan analist Jochen Stanzl, “Yatırımcılar bu yıl daha az güçlü para politikası desteği senaryosu ile giderek daha rahat hale geliyor” dedi.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir? 

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Almanya Borsası 5 Ocak, Dax’in 20 Aralık’taki en son düşük seviyesi olan 15.060’tan bu yana, endeks 1.100 puan ya da yüzde yediden fazla yükselmişti. Borsa uzmanı Christoph Geyer, “Yıl iyi bir başlangıç ​​yaptı” dedi. “Şimdi geçen yılın Kasım ayındaki eski en iyi marka ortaya çıktı”. Dax, önümüzdeki günlerde bu puana ulaşma ve aşma şansına sahip.

Almanya Borsası 5 Ocak

Almanya Borsası 5 Ocak bireysel değerler arasında, diğer şeylerin yanı sıra Uniper’e odaklanılır. Enerji şirketi, hammadde piyasasındaki sıkıntılı zamanlar için kendini silahlandırıyor. Bunlar, çoğunluk sahibi Fortum ve KfW ile yapılan kredi anlaşmalarını içerir. Artan finansman gereksinimlerinin arka planı, normal ticari faaliyetlerle bağlantılı güvenlik ödemeleridir. Miktar, genel hammadde fiyat düzeyine bağlıdır. Uniper’in hisseleri, Salı günü kapanış fiyatının yüzde 0,5 altında Tradegate ticaret platformunda listelendi.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

Dax hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Almanya Borsası 5 Ocak buna ek olarak, otomotiv endüstrisinden hisse senetlerinin ABD bankası JPMorgan tarafından yapılan bir sektör araştırması ile hareket etmesi muhtemeldir. Analist Jose Asumendi, otomobil tedarikçileri için yeni yıla temkinli girdiğini yazdı. Otomobil üretimindeki artış, kısmen beklenenden daha az olabilir ve bu da yatırımcı duyarlılığına ağırlık verebilir. Uzman, lastik üreticilerinin hisselerini otomobil tedarikçilerinin hisselerine tercih ediyor. Ancak lastik üreticisi Continental‘de grubun yeniden yapılandırılması beklenenden daha yavaş ilerliyor. Conti’nin hisseleri Tradegate’e neredeyse yüzde iki düştü.

Stabilus’un hisseleri için Tradegate’de yüzde iki düştü. JPMorgan uzmanı Akshat Kacker, otomobil ve endüstriyel tedarikçinin kazanç ivmesinin kısa bir ara vermesinin muhtemel olduğunu yazdı.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

2 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

DAX Endeksi Öğlen Analizi 8 Aralık

Alireza

6 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Alireza