ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

17 Aralık Piyasa Gelişmeleri

20 Aralık Piyasa Gelişmeleri | ger40.com

Cuma sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

17 Aralık Piyasa Gelişmeleri DAX

1. DAX’ın daha zayıf olması bekleniyor

DAX, büyük sona erme gününe kayıplarla başlamalıdır. İşlem öncesi göstergelerde, önde gelen Alman endeksi 15.553 puanla yüzde 0,53 daha düşük.

17 Aralık Piyasa Gelişmeleri Uzak Doğu

2. Uzak Doğu’da borsalar yol veriyor

Asya piyasalarında hafta sonuna doğru işler yokuş aşağı gidiyor. Japonya’da Nikkei yüzde 1,79 düşüşle 28.545,68 puana geriledi. Çin anakarasındaki Şanghay Kompoziti sabah 7:50 civarında 3.633 metrede yüzde 1.13 daha hafifken, Hong Kong’daki Hang Seng 23.207 adette yüzde 1.14’lük bir kaybı kabul etmek zorunda.

17 Aralık Piyasa Gelişmeleri Tesla17 Aralık Piyasa Gelişmeleri Tesla

3. Tesla rakibi Rivian beklentileri boşa çıkardı – Rivian hisseleri saatler sonra çöktü

ABD’li elektrikli otomobil üreticisi ve borsa yıldızı Rivian, borsada ilk rakamlarını sunduğunda başarısız oldu. Şirket, ABD pazarının kapanmasının ardından Perşembe günü yaptığı açıklamada, şirketin bu yılki 1200 elektrikli pick-up üretim hedefini birkaç yüz araba ile kaçıracağını duyurdu.

17 Aralık Piyasa Gelişmeleri Air France-KLM

4. Air France-KLM, Airbus’tan 100 yolcu jeti sipariş etti – satın alma
A350 yük gemileri

Fransız-Hollandalı havayolu Air France-KLM, Airbus ile 100 jet siparişi verdi. Air France-KLM Perşembe akşamı Paris’te yaptığı açıklamada, anlaşmanın 100 A320neo ve A321neo orta mesafeli jeti kapsıyor. İlk makineler 2023’ün ikinci yarısında gelmeli.

DAX Analizi 17 Aralık

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

17 Aralık Piyasa Gelişmeleri FedEx

5. FedEx beklenenden fazla kazanıyor

İkinci mali çeyrekte (Kasım sonu) beklenmedik şekilde iyi bir seyir izleyen FedEx, hissedarlarını milyar dolarlık hisse geri alımıyla memnun etmek istiyor. Memphis’teki lojistik grubu Perşembe günü yaptığı açıklamada, komitelerin 5 milyar ABD doları değerinde yeni bir geri alım programı yayınladığını söyledi. mesaja

17 Aralık Piyasa Gelişmeleri Meta platforms

6. Facebook grubu Meta: Gözetim şirketleri tarafından hedeflenen 50.000 kullanıcı

Facebook grubu Meta’da, yaklaşık 50.000 kullanıcı, onları gözetlemek isteyen gözetim şirketleri tarafından hedef alındı. Grubun Perşembe günü yaptığı açıklamaya göre, etkilenenler bilgilendirildi. Instagram ve WhatsApp’ı da bünyesinde barındıran Meta, birçok şirketi platformundan yasakladı.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

17 Aralık Piyasa Gelişmeleri Deutsche Post

7. Deutsche Post, mektup taşıma uçağının sonunu duyurdu

Daha az CO2 üretmek için Deutsche Post, posta teslimatı için iç hat uçuşlarından vazgeçmek istiyor. Bonn’daki Alman basın ajansı Post & Parcel Almanya başkanı Tobias Meyer, Pazartesi’den Cuma’ya her gece hala yolda olan ve iklim koruması açısından kullanımı şüpheli olan üç uçak olduğunu söyledi.

17 Aralık Piyasa Gelişmeleri Johnson & Johnson

17 Aralık Piyasa Gelişmeleri Johnson & Johnson

8. ABD ajansı, Johnson & Johnson’dan önce başka aşılar önerir

ABD sağlık otoritesi CDC, Johnson & Johnson’ın etken maddesi yerine diğer korona aşılarının tercih edilmesini tavsiye ediyor. CDC Perşembe günü yaptığı açıklamada, bir tavsiyenin kısa süre önce oybirliğiyle oylanan bir danışma komitesi tarafından kabul edileceğini duyurdu.

Petrol fiyatları düşüyor

Petrol fiyatları Cuma gününün erken saatlerinde ılımlı bir düşüş yaşadı. Sabah, bir varil (159 litre) Kuzey Denizi Brent’i 74.33 ABD Dolarına mal oldu. Bu, önceki günden 69 sent daha azdı. Amerikan West Texas Intermediate (WTI) varil fiyatı 79 sent düşerek 71,59 dolar oldu.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

17 Aralık Piyasa Gelişmeleri Euro

10. Euro istikrarlı

Euro Cuma günü erken işlemlerde 1,13 doların üzerinde işlem görmeye devam etti. Sabah ortak para birimi, önceki geceden biraz daha fazla olan 1.1340 dolara mal oldu. Avrupa Merkez Bankası (ECB) Perşembe öğleden sonra referans oranını 1.1336 dolar olarak belirledi.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Endeksi 01 Aralık

Alireza

DAX 40 Kazançları

Alireza

DAX Endeksi 20 Aralık Öğlen Analizi

Alireza