ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

1 Şubat Piyasa Gelişmeleri

1 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Salı sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

1 Şubat Piyasa Gelişmeleri

1 Şubat Piyasa Gelişmeleri –Münih çip tedarikçisi Siltronic’in Tayvan’a yaptığı multi-milyar dolarlık satışı çöktü, Daimler kendisini Mercedes-Benz Group olarak yeniden adlandırıyor ve Novavax uzun zamandır beklenen ABD’nin aşısının acil onayı için başvurusunu sundu.

 ALMANYA/SILTRONIC

1 Şubat Piyasa Gelişmeleri Münih çip tedarikçisi Siltronic’in Tayvan’a milyarlarca dolarlık satışı çöktü. Siltronic’in rakibi GlobalWafers, Dış Ticaret Yasası uyarınca gerekli olacak olan 4,35 milyar avroluk devralma için Federal Ekonomi ve İklim Bakanlığı’ndan onay alamadı. Bakanlık sözcüsü Salı gecesi bunu zaman eksikliği ile gerekçelendirdi: “Yatırım incelemesinin bir parçası olarak gerekli tüm inceleme adımları tamamlanamadı – bu özellikle Çin makamları tarafından yapılan antitröst onayının gözden geçirilmesi için geçerlidir. sadece geçen hafta verildi.” Ancak GlobalWafer’lar yeni bir başlangıç ​​yapabilir.

 1 Şubat Piyasa Gelişmeleri UKRAYNA

Batılı devletler, Ukrayna krizinin çözümü için çıkmaza giren müzakerelere Rusya ile bir dizi görüşme ile yeni bir ivme kazandırmak istiyor. Aynı zamanda, Batılı politikacılar dayanışmalarını göstermek için Ukrayna’ya seyahat etmek istiyorlar.

 UKRAYNA/ALMANYA

1 Şubat Piyasa Gelişmeleri

1 Şubat Piyasa Gelişmeleri –SPD eş lideri Lars Klingbeil’e göre Rusya, Ukrayna sınırlarını ihlal ederse Batı’dan “sert ve tutarlı” bir yanıt beklemeli. Klingbeil, önde gelen 20 Sosyal Demokratın bir araya gelmesinden sonra yaptığı açıklamada, SPD liderliğinin bu konuda birleştiğini söyledi.

NFT Nedir, Ne İşe Yarar?    Hangi Altcoin Alınmalı?  

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 NORD STREAM 2

Tamamlanmış gaz boru hattı Nord Stream 2 için AB işletme lisansı beklemede. AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis bunu söyledi. Projenin Avrupa enerji politikasına uygun olup olmadığı kontrol edilecektir.

BIONTECH/PFIZER

1 Şubat Piyasa Gelişmeleri

1 Şubat Piyasa Gelişmeleri – Bir gazete haberine göre, ilaç ortağının korona aşısı Şubat ayında ABD’de beş yaşın altındaki çocuklara sunulabilir. Washington Post’un haberine göre, BioNTech/Pfizer’in altı aydan beş yaşına kadar olan çocuklar için ikili aşı için bugün FDA’ya acil kullanım izni başvurusu yapması bekleniyor. Gazete, bunun daha sonra Şubat ayı sonuna kadar mümkün olabileceğini yazıyor.

 1 Şubat Piyasa Gelişmeleri HEIDELBERGCEMENT

Yapı malzemeleri grubu, geçen yıl faaliyet karını analistlerin beklediğinden daha fazla artırdı. Çimento, agrega ve hazır beton üreticisi, devam eden ticari faaliyetlerinden elde edilen sonucun yüzde on iki artarak 2,6 milyar avroya çıktığını açıkladı.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DEUTSCHE BAHN ve SIEMENS

Bahn patronu Lutz, Siemens patronu Busch ve Federal Ulaştırma Bakanı Wissing ile birlikte yeni ICE 3neo’yu sunuyor (10:30)

 UBS

1 Şubat Piyasa Gelişmeleri –2021’deki borsa patlaması sayesinde UBS, 15 yılın en iyi sonucunu elde etti. İsviçre’nin en büyük bankasına göre, kâr geçen yıl yüzde 14 artarak 7,46 milyar dolara ulaştı. Bankanın kendisi tarafından yürütülen bir ankete göre, analistler 6,98 milyar dolar fazla beklemişlerdi. Enstitü, Fransa’da devam eden bir vergi davası için ek 740 milyon dolar ayırmamış olsaydı, sonuç daha da iyi olurdu.

NOVAVAX

Biyoteknoloji şirketi, aşısı için uzun zamandır beklenen acil kullanım başvurusunu yaptı.

 1 Şubat Piyasa Gelişmeleri BOEING

ABD’li uçak üreticisi, Qatar Airways’den 777X yolcu jetinin kargo versiyonu için büyük bir siparişin yanı sıra 737 MAX jetleri için de bir ara sipariş aldı.

 SONY

ger40.com

Elektronik ve eğlence grubu, her iki şirketin de duyurduğu gibi, bilgisayar oyunu geliştiricisi Bungie’yi 3,6 milyar dolara satın alıyor.

PETROL FİYATI Ocak ayında yaklaşık bir yıl içinde olduğundan daha fazla yükseldi.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 9 Mart

Alireza

Akşam Analizi 22 Kasım

Alireza

Sabah Analizi 12 Ocak Almanya / ABD / ASYA

Alireza