ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 31 Ocak

DAX Analizi 31 Ocak

DAX yükselecek mı?

DAX Analizi 31 Ocak

DAX Analizi 31 Ocak, New York borsasındaki yüksek fiyat artışlarının ardından DAX endeksi (DAX 40 endeksi) için işaretler hafta başında toparlanmaya işaret ediyor. Xetra’nın başlamasından bir saat önce, X-Dax, önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak yüzde 1,27 artışla 15.513 puana ulaştı. Dax, bu nedenle, 200 günlük çizgi etrafındaki son sallantılı seyrine devam etmelidir. Daha uzun vadeli trendin bir göstergesini verir ve yanlara doğru ilerler. EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) Pazartesi günü Dax’a benzer bir prime sahip olması bekleniyor.

Özellikle teknoloji hisseleri, Cuma günü ABD’deki geç toparlanmadan yararlandı ve Nasdaq endekslerini yüzde üçten fazla artırdı. Credit Suisse’e göre, ılımlı ekonomik veriler, yatırımcıların faiz oranlarına ilişkin korkularını yatıştırmış ve bir kez daha pazarlıklı alımları tetiklemiştir.

NFT Nedir, Ne İşe Yarar?     Hangi Altcoin Alınmalı?  

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 31 Ocak, Ancak, ABD Merkez Bankası’nın yüksek enflasyon karşısında öngörülebilir daha sıkı para politikası seyrinin hızı konusunda çok fazla belirsizlik bulunduğundan, yatırımcılar son zamanlarda bu tür pozisyonlarda bulunmuyorlar. Ukrayna krizi de satın alma eğilimini yavaşlatıyor. Berenberg Bank şimdi Fed’in bu yıl altı kez faiz oranlarını artıracağını hesaplıyor. Enflasyon Almanya’da da yüksek, ancak ekonomistler Ocak ayı verilerinin öğleden sonra açıklanmasını bekliyorlar ve yıllık bazda biraz zayıflayarak yüzde beşin altına iniyor.

DAX Analizi 31 Ocak- 2022'de alınabilecek en iyi hisse senetleri nedir? - DAX Analizi 31 Ocak

DAX Analizi 31 Ocak Helaba’nın uzmanları, “ABD Federal Rezervi aşırı gevşek para politikasından uzaklaşmak istese ve son normalleşmeden daha hızlı bir hız sözü vermiş olsa da, Avrupa Merkez Bankası (ECB) faiz oranlarını artırma konusunda hâlâ isteksiz” dedi. günlük görünüm. ECB’nin bu yıl enflasyonist baskının hafifleyeceğini varsayması nedeniyle bu yılın ilk fiyat rakamları da büyük bir ilgiyle takip ediliyor.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Borsada Bayer, Xetra kapanışında Tradegate’in fiyatını yüzde 1,4 artırdı. Citigroup, hisse senedini “nötr”den “satın al”a yükseltti ve fiyat hedefini 48’den 70 avroya yükseltti. Analist Peter Verdult, farmasötik ve zirai kimya grubunun tüm yönlerinde gelişmeler görüyor. Bu nedenle, hissenin 2014’ten bu yana ilk kez bu yıl tekrar daha iyi performans gösterip gösteremeyeceği sorusunu gündeme getiriyor.

DAX Analizi 31 Ocak Otomotiv ve sanayi tedarikçisi Stabilus, ilk iş çeyreğine ilişkin rakamlara odaklanıyor. Bir bayi, satışların beklenenden biraz daha iyi olduğunu, düzeltilmiş faaliyet sonucunun (EBIT) ve özellikle marjların beklenenden biraz daha kötü olduğunu söyledi. Ticaretten önce Tradegate, Xetra kapanışında yüzde 2,4 arttı. Geçen hafta, Stabilus önemli ölçüde kaybetmişti.

Tüketim ürünleri üreticisi Henkel’in (Henkel vz) hisseleri, Cuma günü yüzde on birden fazla olan fiyat düşüşünden artı yüzde 1.7 ile biraz toparlandı. Barclays analistlerine göre, unvanlar artık ucuz ama sürücüler eksikti.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 21 Şubat

Alireza

Piyasa Analizi 26 Temmuz ( 16:20 )

Alireza

Dax endeksi Bayer, Monsanto’nun devralınması nedeniyle muhtemelen yatırım sürecindedir.

Alireza