ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 1 Şubat

DAX Analizi 1 Şubat

DAX toparlanacak

DAX Analizi 1 Şubat

DAX Analizi 1 Şubat, Haftaya iyi başladıktan sonra, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) başlangıçta Salı günü biraz toparlanacak. IG, önde gelen Alman endeksini Xetra’nın Pazartesi günü neredeyse yüzde bir oranında artmasının ardından yüzde 0,4 artışla 15.533 puana başlamasından yaklaşık iki buçuk saat önce değerlendirdi.

Bankalar ve aracı kurumlar tarafından yapılan hesaplamalara göre, Dax Salı gününe yüksek başlayacak. Hafta başında önde gelen Alman endeksi yüzde bir artışla 15.471 puana yükseldi. Son aksilikler, pazarlık avcılarını olay yerine getirmişti.

DAX Analizi 1 Şubat – Borsacılar, ABD’de yaklaşan faiz oranlarının hala yatırımcıları temkinli hale getirdiğini belirtti. CMC Markets borsa analisti Konstantin Oldenburger, “Yatırımcılar muhtemelen bir süreliğine yaklaşan faiz artırımı döngüsünün ve ABD Federal Rezervi tarafından borsa için küçülen bir bilançonun sonuçlarını değerlendirmek ve portföylerini buna göre ayarlamakla meşgul olacaklar” dedi.

NFT Nedir, Ne İşe Yarar?     Hangi Altcoin Alınmalı?  

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 1 Şubat – Bireysel değerler açısından, büyük İsviçre bankası UBS’nin yanı sıra Google’ın ana şirketi Alphabet, General Motors ve PayPal, son çeyreğe ilişkin rakamları sunan ön plandadır. 2021’deki borsa patlaması sayesinde UBS, 15 yılın en iyi sonucunu elde etti. Yapı malzemeleri grubu HeidelbergCement, önceki akşam kârlarında bir sıçrama yaparak şaşırttı.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 1 Şubat – ABD’de para politikasının hızlı bir şekilde sıkılaştırılmasına ilişkin endişeler, son zamanlarda ralliyi adımdan atmıştı. Komisyoncu CMC Markets’tan analist Michael Hewson, Ocak ayında Avrupa hisse senetlerinin Ekim 2020’den bu yana en kötü borsa ayını yaşadığını yazdı. Dax, yılın başında 16.290 puanlık Kasım rekorunu kaçırdıktan sonra Ocak ayında yüzde 2.6 kaybetti. ABD teknoloji borsası Nasdaq’ın endeksleri, tarihlerinin en zayıf başlangıcını kaçırdı.

DAX Analizi 1 Şubat – Bir bayi, HeidelbergCement ile ilgili olarak üç aylık sağlam ön rakamlardan bahsetti. Şirket hem kendi tahminlerini hem de piyasa beklentisini aştı. Fiyat, piyasa öncesi işlemlerde yaklaşık yüzde 3 arttı.

Siltronic (Siltronic) ise biraz geride kaldı. Wafer üreticisinin Tayvanlı çip tedarikçisi Globalwafers tarafından devralınması başarısız oldu, federal hükümet gerekli onayı vermedi.

Yatırım şirketi Stifel’den HUGO BOSS’a bir satın alma önerisi, hisse fiyatının neredeyse yüzde iki artmasına neden oldu.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

26 Temmuz Asya/Pasifik Hisse Senetleri 

Alireza

DAX 40 Daimler Truck hisse senedi

Alireza

DAX Analizi 13 Aralık

Alireza