ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

DAX Endeksi 15 Kasım HAFTALIK GÖRÜNÜM

DAX Analizi 2 Şubat

DAX ENDEKSI HAFTALIK GÖRÜNÜM

DAX Endeksi 15 Kasım ; HAFTALIK GÖRÜNÜM: Küçük adımlar Dax’i rekor yolunda tutmalı
Alman borsasında DAX endeksi (DAX 40 endeksi) rekor çalışması küçük adımlarla devam edebilir. Şirketlerden gelen birçok güçlü üç aylık rapor, son zamanlarda rekor düzeyde istikrar sağladı. Bununla birlikte, yeni haftada da hala yeterince belirsizlik faktörü var, bu nedenle yatırımcıların yıl sonu rallisinin ortasında temkinli duruşlarını sürdürmeleri muhtemel.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Endeksi 15 Kasım ; Raporlama sezonu sona yaklaşıyor. Bu nedenle, bu ülkede yeni haftada ağırlıklı olarak ikinci ve üçüncü sıradaki şirketler üç aylık bilançolarını sunacak. Ekonomik veriler söz konusu olduğunda müzik ağırlıklı olarak ABD’de çalıyor çünkü perakende satışlar, endüstriyel üretim ve konut gibi bazı önemli veriler orada başlıyor.

DAX Endeksi 15 Kasım ; Ayrıca, yatırımcıların birkaç ay içinde ABD Merkez Bankası’nın (Fed) bir sonraki başkanının kim olacağına dair spekülasyonlarla ilgilenmeye devam etmesi muhtemel: görevdeki Jerome Powell mı yoksa muhtemelen Fed başkanı Lael Brainard mı? Bu, gevşek bir para politikasına eğilimlidir. ABD Başkanı Joe Biden ve Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in sanal zirvelerini planlandığı gibi Pazartesi günü yapıp yapmadıklarını tartışmak da heyecan verici olabilir.

DAX Endeksi 15 Kasım ; Index-Radar’dan teknik grafik analisti Andreas Büchler, “Son birkaç gün içinde, Dax bölgeye birkaç kez arka arkaya yaklaşık 16.000 puan yaklaştı ve tekrar tekrar satın alındı ​​- her temastan sonra daha yüksek bir orta seviye işaretlendi,” dedi. , beklentisini açıklayarak önde gelen endekste daha fazla kayıt görmek için. “Yukarı doğru açılan bu makaslar iyiye işaret” diyerek sözlerini tamamladı.

Alman borsası DAX 40: İki güzel günün ardından kâr elde etme - DAX Endeksi 15 Kasım

DAX Endeksi 15 Kasım ; Bununla birlikte, çerçeve koşulları zor olmaya devam ettiği için yatırımcıların temkinli olmaya devam etmesi muhtemel: Avrupa dördüncü korona dalgasının ortasında, tedarik zinciri sorunları ve yonga darboğazları henüz çözülmedi, enerji fiyatları yükseliyor ve genel enflasyon devam ediyor. Buna ek olarak, dünyanın en büyük ikinci ekonomisi son zamanlarda artan olumsuz raporlar aldığından, Çin’in büyüme beklentileri hakkında belirsizlikler var. Commerzbank’tan Analist Markus Wallner, bunu, önde gelen endeks Dax’ın başlangıçta 16.000 endeks puanının oldukça üzerinde yükselme sorunları yaşamaya devam etmesi gerektiğini “belirleyici bir fren bloğu” olarak görüyor.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Endeksi 15 Kasım ; Örneğin Pazartesi günü, Çin’in Ekim ayı endüstriyel üretimi ve perakende satışlarına odaklanılmalıdır. Ardından Salı günü ABD bu iki parametre hakkında rapor verecek. Ek olarak, eyaletlerden Salı ve Çarşamba günleri ev inşaatı verileri ve Perşembe günü Philadelphia ekonomik bölgesindeki iş ortamına ilişkin duyarlılık verileri var. Ancak Almanya ve Euro Bölgesi’nde yeni haftada önemli ekonomik veriler çok az ve çok uzak.

DAX Endeksi 15 Kasım ; Şirket tarafında, emlak grubu Grand City Properties, sigorta şirketi Talanx ve yayın kulesi operatörü Vantage Towers’ın üç aylık raporları Pazartesi günü açıklanacak. Kullanılmış araba satıcısı Auto1 (AUTO1 Group SE) Çarşamba günü üçüncü çeyreği ve Perşembe günü de thyssenkrupp’ın geçmiş mali yılı hakkında rapor verecek.

DAX Endeksi 15 Kasım ; Ayrıca, bazı DAX şirketlerinin sermaye piyasası günleri yatırımcıların odak noktası haline geliyor: Pazartesi günü enerji tedarikçisi RWE, Çarşamba günü tıbbi teknoloji grubu Siemens Healthineers ve Perşembe günü MTU (MTU Aero Engines) davet ediyor. Diğerlerinin yanı sıra Bank HSBC, motor üreticisi MTU’nun “mevcut yılın ötesinde iyileşme için iyi beklentilerini vurgulamasını” bekliyor. UBS’ye göre, orta vadeli hedeflere ulaşılıp ulaşılamayacağı konusunda Perşembe günü daha fazla netlik olması gerekiyor.

DAX Endeksi 15 Kasım ; En azından JPMorgan analisti Deepa Venkateswaran’ın beklediği gibi, RWE’nin Yatırımcı Günü de heyecan verici olmalı. Onların görüşüne göre, etkinlik özellikle yeni CEO Markus Krebber’in liderliğinde önem taşıyor. Alternatif enerji stratejisi, kapasite hedefleri ve yatırım planları konusunda daha uzun vadeli rehberlik olacağına inanıyor.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Brenntag Nedir? Canlı Brenntag Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Alireza

DAX Analizi 1 Temmuz

Alireza

Adidas Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Alireza