Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX Analiz ve GörüşleriDAX AnaliziDAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 2 Eylül

DAX Analizi 5 Ocak - DAX Analizi 2 Mart

DAX Analizi

DAX Analizi 2 Eylül, Merakla beklenen ABD işgücü piyasası raporundan kısa bir süre önce, DAX endeksi (DAX 40Cuma günü toparlanmaya çalıştı. Bir gün önce, geleneksel olarak zorlu borsa ayı olan Eylül ayında çok zayıf bir şekilde başlamışken, şimdi öğle saatlerinde yüzde 1,28 artarak 12.792,35 puana yükseldi. Bu, 12.391 puanlık yılın en düşük seviyesine olan farkın tekrar biraz daha büyük olduğu anlamına geliyor. Bir gün önce, buna 12.600 puanla geçici olarak yaklaşmıştı.

DAX Analizi 2 Eylül

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

DZ Bank analisti Sven Streibel’e göre, son birkaç gündeki güçlü fiyat tepkileri borsanın hala kriz modunda olduğunu kanıtladı. Daha sonra bu yılki Dax hedefini 14.000 puana indirdi – Dax’ın Ağustos ortasında yaklaştığı seviye.

Bununla birlikte, piyasa gözlemcileri, bulutlu borsa durumunda başka bir fırsat da görüyor. Deka-Bank baş ekonomisti Ulrich Kater, “Faiz oranı ve ekonomik korkuların mevcut ruh hali karışımında, hisselerde şu ya da bu zayıf faz beklenebilir,” yorumunu yaptı. Ancak uzun vadeli yönelimli yatırımcılar için bu tür aşamaların yine ilginç alım fırsatları olduğunu cesaret verici bir şekilde dile getirdi.

DAX Analizi 2 Eylül

DAX Analizi 2 Eylül, Geniş borsa da önceki gün koyu kırmızının ardından Cuma günü toparlandı: Orta büyüklükteki Alman hisse senetleri ile MDAX yüzde 1,26 artarak 24,722,70 puana yükselirken, euro bölgesi barometresi EuroStoxx (EURO STOXX 50) yüzde 0,6 yükseldi.

Gözler şimdi ABD’nin Ağustos ayı istihdam raporunda. Bu öğleden sonra (2:30 pm) güçlüyse, ABD Federal Rezervi dik sıkılaştırma rotasının onaylandığını görmeli. Sağlıklı bir iş piyasası, güçlü faiz artırımlarıyla yüksek enflasyonla mücadeleye devam etmek için gerekli boşluğu sağlayacaktır.

Ancak euro bölgesinde daha yüksek bir faiz oranı artışı da olabilir ve bir sonraki kararın önümüzdeki Perşembe günü verilmesi planlanıyor. Bu Cuma, Euro bölgesinde üretici düzeyindeki fiyat artışlarının bir duraklamanın ardından yeniden hızlanmasıyla destekleniyor.

Şirket tarafında, SLM Solutions için bir devralma teklifi tartışma konusu oldu: Kağıtlar yüzde 73 artışla 19.72 avroya yükseldi. Metal 3D baskıda bir dünya lideri yaratmak isteyen Japon Nikon Group’un (Nikon) 20 euro’luk nakit teklifine yaklaştılar.

DAX Analizi 2 Eylül, Bayer‘de mahkeme başarısı olan haberler vardı, ancak burada rota sadece yüzde bir arttı ve bu nedenle genel pazardan daha zayıftı. Bayiler, ABD’de yabani ot öldürücü glifosatın olası kanserojen etkileri konusundaki anlaşmazlıkta üst üste beşinci davanın kazanıldığına dikkat çekti.

Dax için önemli sütunlar, Volkswagen’de (Volkswagen (VW) vz) yüzde 4,2’ye varan fiyat artışlarıyla her şeyden önce sağlam otomotiv sektörü de dahil olmak üzere, son zamanlarda oldukça keskin bir şekilde düşen döngüsel sektörlerden gelen paylardı. Wolfsburg merkezli şirket, spor otomobil yan kuruluşu Porsche AG’nin planlanan halka arzı hakkında yakında haber bekliyor.

Bununla birlikte, daha az döngüsel bir sektör olarak, kısmen nükleer santrallerin daha uzun işletme süreleri hakkında devam eden tartışma nedeniyle, kamu hizmetleri de toparlandı. “Handelsblatt” a göre, iki reaktör şebekeye bağlı kalabilir, bir borsacı Eon’dan (EON SE) bir elektrik santraline inanıyor. Eon şampiyonlukları yüzde 3,2’lik bir fiyat artışıyla Dax’in favorileriyle karıştı.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Nasdaq 100 endeksi nedir?

DAX Analizi 2 Eylül, Henkel hisseleri (Henkel vz) ise analistin not indirimi nedeniyle baskı altına girdi. Goldman Sachs’ın satma tavsiyesinden sonra, yüzde 0,5’lik bir indirimle Dax kaybeden sadece üç kişi arasında en büyüğü oldular. Yatırım bankasından analist Olivier Nicolai, yapıştırıcılar bölümünün görünümüne ilişkin çalışmasında kendini temkinli bir şekilde konumlandırdı.

Nordex hisseleri (Nordex) ise Citigroup tarafından yüzde 3,4 artışla alım olarak önerildi. Rüzgar türbini üreticisinin yakında ikinci seviye SDAX endeksine dahil edilmesi bekleniyor. Bunun, ticaretin kapanışından sonra önümüzdeki Pazartesi günü gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusunda kesinlik olacak.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir? 

Related posts

Sabah Analizi 3 Aralık ALMANYA / AVRUPA / ABD / ASYA

Alireza

DAX Analizi 17 Şubat

Alireza

DAX Analizi 4 Mart

Alireza