Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX Analiz ve GörüşleriDAX AnaliziDAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 5 Eylül

DAX Analizi 5 Eylül - DAX Analizi 27 Aralık -DAX Analizi 5 Ocak - DAX Analizi 7 Mart

DAX Analizi

DAX Analizi 5 Eylül, DAX endeksi (DAX 40), muhtemelen Pazartesi günü Kuzey Akım 1 boru hattı üzerinden Rus gaz arzının durduğunu hissedecek. Rus devlet şirketi Gazprom’un Cuma akşamı yaptığı açıklamalardan sonra, enerji krizi muhtemelen bir sonraki aşamasına giriyor. Önde gelen endeks için bir gösterge olarak X-Dax, yüzde 3,31’lik bir eksi sinyal vererek starttan bir saat önce 12.618 puana ulaştı. Bu çerçevede, önde gelen euro bölgesi endeksi EuroStoxx 50’nin yüzde 3,1 oranında düşmesi bekleniyor.

DAX Analizi 5 Eylül

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Almanya, Rusya’dan pratikte daha fazla gaz almıyor. Gazprom, iddiaya göre teknik sorunlar nedeniyle bir sonraki duyuruya kadar Nord Stream 1 boru hattı üzerinden tüm teslimatları askıya alıyor. Kremlin, gaz arzının durdurulmasından yaptırım politikasını sorumlu tuttu. Ancak Kremlin patronu Vladimir Putin’in Ukrayna konusunda Batı’ya ve özellikle Almanya’ya daha fazla baskı yapmak istediğinden şüpheleniliyor.

DAX Analizi 5 Eylül

DAX Analizi 5 Eylül, Koyu kırmızı başlangıçla birlikte DAX endeksi (DAX 40), en son ABD iş piyasası raporunun ardından büyük rahatlamanın lider endeksi 13.000 puanın üzerine çıkardığı Cuma gününden itibaren güçlü fiyat kazanımlarını revize ediyor. Ancak ABD borsaları Cuma günü daha sonra negatife döndü ve Asya’daki yatırımcı hissiyatı da baskı altında kaldı. Resmi tatil nedeniyle gün boyunca New York’tan yeni bir hareket olmayacak.

DAX Analizi 5 Eylül, Borsa simsarları da teknik açıdan DAX endeksi (DAX 40)‘ın hırpalandığını görüyor. Landesbank Helaba’daki uzmanlar, “Son 12.603 puanlık dip seviyesinin altında, 12.400 puan civarında bölgeye kadar yer var” diye yazdı. Borsa barometresinin şimdiye kadarki en düşük seviyeleri bu bölgede.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Nasdaq 100 endeksi nedir?

Ayrıca Şansölye Olaf Scholz’un (SPD) trafik ışığı koalisyonunun 65 milyar avroyu aşan üçüncü bir destek paketiyle vatandaşları artan fiyatlardan kurtarmak istemesi de tartışma konusu olmalı. Planlanan bir önlem, belirli bir temel elektrik tüketimi için indirimli bir fiyatın uygulanması gerektiğidir. Bunun ötesinde ek bir tüketim için fiyat sınırlı olmayacaktır. Fiyat freni, elektrik piyasasındaki aşırı kârların savrulmasıyla finanse edilecek.

DAX Analizi 5 Eylül, Bu haberin, RWE veya Eon gibi kamu hizmetlerinin hisseleri üzerinde gözle görülür bir ağırlık oluşturması muhtemeldir. Kağıtlar, Cuma günü Xetra kapanışının yüzde dört altında Tradegate ticaret platformunda listelendi.

Volkswagen Newsroom

Volkswagen‘in yeni patronu (VW) Oliver Blume, otomobil şirketinin ve yan kuruluşu Porsche’nin yönetimini kalıcı olarak elinde tutmak istiyor. “Bild am Sonntag”dan Blume, “Benim için ikili işlev bir gereklilikti” dedi. “İki rol birbirini ideal olarak tamamlar: grupta doğru stratejik kararlar almak için bir markanın süreçlerine ve teknolojilerine operasyonel olarak yakından dahil olmak.” Porsche’nin planlanan halka arzı ile bir sonraki engel yeni haftada atılabilir. VW imtiyazlı hisseleri, piyasaya paralel olan Tradegate’de yüzde üç değer kaybetti.

Son olarak, Bayer grubu, bazı uyuşturucuların pazarlanmasında yasadışı komisyonlar ve yanlış beyanlar olduğu iddiası nedeniyle ABD’de multi-milyon dolarlık bir anlaşmayı kabul etti. Şirket suçunu kabul etmedi

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir? 

Related posts

DAX Analizi 7 Haziran

Alireza

7 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

8 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Alireza