Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 25 Ağustos

DAX Analizi 5 Ağustos - DAX Analizi 18 Ocak, DAX Analizi 1 Mart,

DAX Analizi

DAX Analizi 25 Ağustos, DAX endeksi (DAX 40), merkez bankacılarının Jackson Hole’da buluştuğu gün başlangıçta daha da istikrar kazanmalı. Aralıklı kayıplardan sonra ılımlı bir artı elde etmeden önceki gün, şimdi bu eğilim şimdilik devam ediyor gibi görünüyor. Xetra Perşembe günü başlamasına bir saatten az bir süre kala, Almanya’nın önde gelen endeksi için bir gösterge olarak X-Dax, yüzde 0,34 artışla 13.265 puana işaret etti. Bir önceki günün en düşük seviyesinde 85 puana yaklaşan 13.000 puanda, borsa barometresi yeniden tampon oluşturuyor.

DAX Analizi 25 Ağustos

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Euro bölgesindeki lider endeks olan EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) yüzde 0,3 daha yüksek olması bekleniyor.

Piyasalar, Perşembe günü başlayacak olan Jackson Hole, Wyoming’deki çok günlü konferanstan izlenimleri merakla bekliyor. Tartışmanın merkezinde Fed Başkanı Jerome Powell’ın Cuma gününe kadar gündemde olmayacak bir konuşması var. Örneğin, Landesbank NordLB’deki analistler, mevcut enflasyon verilerinin Fed üzerinde harekete geçmesi için büyük baskı oluşturmaya devam ettiğini yazdı.

DAX Analizi 25 Ağustos

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Nasdaq 100 endeksi nedir?

DAX Analizi 25 Ağustos, Bu nedenle ana bulmaca, yakın gelecekte faiz oranlarındaki artışların hızıdır. Oanda ticaret merkezinden analist Craig Erlam, “Gerçek şu ki, Jackson Hole geçmişte pazarlara her zaman beklenmeyen net mesajlar göndermek için bir platform olarak kullanıldı,” diye hatırlıyor. “Bu, gerginliğin bir kısmını besleyebilir.”

Ancak bundan önce, Ağustos ayı Ifo iş ortamı endeksi de Perşembe günü Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası’ndaki yatırımcıları meşgul etti. ING Bank’taki uzmanlara göre, en son satın alma yöneticilerinin endekslerine yönelen bir kişi, bu okuma hoş bir şey olmamalı.

Bu arada Federal İstatistik Dairesi’nden iyi haber geldi: Alman ekonomisi ikinci çeyrekte şaşırtıcı bir şekilde biraz büyüdü. İlk tahminde, Wiesbaden yetkilileri ekonomik çıktının duracağını varsaydılar.

DAX Analizi 25 Ağustos, Bireysel hisse senetleri arasında, Aroundtown (Aroundtown SA) odak noktasıdır. Ticari gayrimenkul uzmanı, özellikle konut amaçlı gayrimenkul iştiraki Grand City Properties sayesinde yılın ilk yarısında hız kazandı. Bayilere göre, faaliyet karı beklenenden daha iyi oldu. Hisseler, Tradegate ticaret platformunda Çarşamba günü Xetra kapanışının yüzde üç oranında iyi bir şekilde listelendi.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir? 

Related posts

DAX Analizi 18 Mayıs

Alireza

1 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Alireza

19 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Alireza