ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

Akşam Analizi 22 Kasım

PIYASALAR HAFTALIK GÖRÜNÜMÜ (DAX 40) - Borsalar Analizi 2 Aralık

Dax geri çekilmenin ardından bir miktar istikrar kazandı

DAX Akşam Analizi 22 Kasım DAX endeksi (DAX 40 endeksi), Pazartesi günü rekor seviyedeki son düşüşün ardından istikrar kazandı. Güvercin bir başlangıcın ardından Cuma gününün en düşük seviyeye salınım gerçekleşti.Önde gelen Alman endeksi yükselen ABD borsalarının ardından bir miktar toparlandı. Bu arada elde ettiği kazanımları koruyamadı, çünkü sürekli artan korona enfeksiyonlarının etkilerinin korkusu yatırımcıları merakta tutmaya devam ediyor. Eksi yüzde 0,27’den 16 115,69 puana ulaşan Dax, sonunda oldukça iyi bir performans sergiledi. Orta büyüklükte borsada işlem gören şirketlerle MDAX yüzde 0,69 daha düşük 35.663,28 puandan kapandı.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Akşam Analizi 22 Kasım

Akşam Analizi 22 Kasım

Akşam Analizi 22 Kasım New York‘ta bir fiyat analizciai olarak, CMC Markets’tan analist Jochen Stanzl, ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ı ikinci dönem için aday gösterdi. Stanzl, ABD Başkanı Joe Biden’ın bu kararının “doğru bir adım olduğunu, çünkü mevcut gevşek para politikasının enflasyonist bir ortamda geçerliliği hakkında zaten birçok şüphe olduğunu” yazdı. Çünkü “bir merkez bankasının politikası, sermaye piyasasının ilgili insanlara duyduğu güvene dayanır”. 

Önde gelen euro bölgesi endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50), hafta başında yüzde 0,41 düşüşle 4,338,69 puana geriledi ancak Paris ve Londra’daki ulusal endeksler ortak bir yön bulamadı. ABD lider endeksi Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial), Avrupa ticaretinin sonunda yüzde birin biraz altında yükseldi. 

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Kurumsal tarafta, Akşam Analizi 22 Kasım Vonovia (Vonovia SE (eski Deutsche Annington)) Pazartesi günü yüzde ikiden fazla bir fiyat düşüşüyle ​​karşılaştı. Bir tüccar, Deutsche Wohnen’in (Deutsche Wohnen SE) devralınmasını finanse etmek için yapılan sekiz milyar euro’luk sermaye artışının, uzun süredir beklenmesine ve büyüklüğünün şaşırtıcı olmamasına rağmen, emlak şirketinin hissesi üzerinde bir yük olduğunu belirtti. Uzmanlara göre, 40 Euro’luk abonelik fiyatı, abonelik hakları olmadan teorik fiyat üzerinden yüzde 20’den fazla indirim anlamına geliyor.

Akşam Analizi 22 Kasım

Akşam Analizi 22 Kasım

Öte yandan, Akşam Analizi 22 Kasım Deutsche Telekom’dan (Deutsche Telekom) gelen gazeteler, yüzde iki buçuktan fazla bir artı ile kendilerini Dax’in zirvesine yerleştirdiler. Tüm Avrupa endüstrisi gibi, onlar da ABD’li finans yatırımcısı KKR’nin İtalyan telekomünikasyon şirketi Telecom Italia’yı (TIM (eski Telecom Italia)) (TIM) on bir milyar avroya devralma planından yararlandı.

 

En iyi MDax değerlerinden biri olan moda grubu HUGO BOSS’un hisseleri, Deutsche Bank’tan gelen bir satın alma tavsiyesinin ardından neredeyse yüzde dört artarak 58.20 Euro’ya yükseldi. Analist Michael Kuhn, çalışmasında Boss’taki Tommy Hilfiger’daki önceki başarısını şimdi tekrarlayabilen yeni CEO Daniel Grieder’e güveniyor. Kuhn, hisselerin 67 avro ile 2018 sonbaharı seviyesine döneceğine inanıyor. 

Hafta sonu öncesinde karantina vurguncuları olarak yüksek talep gören “evde kal” hisselerinden bazıları şimdi geri döndü. Zalando, yüzde dörtten fazla bir eksi ile Dax’ın altındaydı. Daha az sermayeli şirketlerin SDAX’ında, Shop Apotheke’nin (Shop Apotheke Europe NV) hisseleri Cuma günkü fiyat artışından sonra yaklaşık yüzde beş buçuk düştü. 

Pandeminin sözde fiyat lehdarı olduğu zamanlar TeamViewer yatırımcıları arasında çoktan unutuldu. Fiyat Pazartesi günü yüzde sekizden fazla düşerek yeni bir rekor seviyeye düştü. Hasta uzaktan bakım çözümleri sağlayıcısının patronu, “Börsen-Zeitung” ile yaptığı bir röportajda, şu anda herhangi bir temettü veya hisse geri alımının düşünülmediğini belirterek yatırımcıları kızdırdı.

Akşam Analizi 22 Kasım

ECB Analizi 22 Kasım

Akşam Analizi 22 Kasım Euro Pazartesi günü tekrar Temmuz 2020’den bu yana en düşük seviyesine düştü ve en son 1.1259 dolara mal oldu. Avrupa Merkez Bankası (ECB) daha önce referans oranını 1.1278 dolar olarak belirlemişti.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Alman devlet tahvilleri sağlam gelişti: Tahvil endeksi Rex (REX toplam fiyat endeksi) yüzde 0,05 artarak 145,54 puana yükseldi. Mevcut getiri Cuma günü eksi yüzde 0,43’ten eksi yüzde 0,44’e düştü. Bund vadeli yüzde 0,32 kayıpla 171,78 puana geriledi.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Öğlen Analizi 6 Temmuz

Alireza

Federal hükümet Lufthansa hisse paketinin tamamını satıyor

Alireza

SABAH ANALIZI 17 Kasım – Almanya / ABD

Alireza