ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

DAX Endeksi 23 Kasım

DAX Endeksi 23 Kasım

DAX Endeksi 23 Kasım ; Rekor seviyeden gerilemenin yayılması muhtemel

DAX Endeksi 23 Kasım Analizine Göre DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Salı günkü en son rekorundan muhtemelen biraz daha uzaklaşacak. Broker IG, önde gelen endeksi ticaretin başlamasından yaklaşık iki saat önce yüzde 0,4 daha düşük olarak 16 054 puana tahmin etti. Perşembe günü Dax, bu arada neredeyse yedi hafta süren bir rallinin ardından 16.290 puanla başka bir zirveye ulaşmıştı. Ekim ayının düşüğü olan 14.818 puandan neredeyse yüzde 10 kazanmıştı.

QC Partners’tan portföy yöneticisi Thomas Altmann, görevdeki ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın adaylığına atıfta bulunarak, “Temelde, önümüzdeki yıl için üç faiz artırımı bekleniyor. Cuma günü, fikir birliği hala iki faiz artırımıydı,” dedi. ikinci bir dönem. “Yükselen faiz oranları şimdi bir kez daha borsalar için bir tehdit.” Wall Street, tahvil getirilerinin artmasıyla birlikte geç işlemlerde çok zayıftı.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

“Konsolidasyon: evet, çöküş: hayır” – özel banka Donner & Reuschel’den piyasa analisti Martin Utschneider, mevcut rota düzeltmesini bu şekilde değerlendiriyor. 16.200 puanlık puan başlangıçta bir engel haline gelmişti. Bu nedenle piyasa başlangıçta aşağı yönlüdür. “Prensip olarak, yıl sonu rallisi hala sağlam”,

DAX Endeksi 23 Kasım; E.ON, 2026 yılına kadar 27 milyar Euro’luk yatırım yapmayı planlıyor

DAX Endeksi 23 Kasım e.on

DAX Endeksi 23 Kasım Analizine Göre Dax (DAX 40) grubunun yarınki sermaye piyasası gününün arifesinde duyurduğu gibi, yönetim kurulu 2022-2026 yılları için ana faaliyet alanı için yaklaşık 27 milyar Euro’luk toplam yatırım hacmine karar verdi.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

E.ON, 2026’da faiz, vergi, amortisman ve amortisman öncesi düzeltilmiş kazancı (FAVÖK) yıllık ortalama yüzde 4 artırarak 7,8 milyar Euro’ya çıkarmayı hedefliyor. Hedef yılda hisse başına düzeltilmiş kazancın 0,90 Euro olması bekleniyor, bu da bu yıldan itibaren ortalama yüzde 8 ila 10’luk bir büyüme oranına tekabül edecek.

DAX Endeksi 23 Kasım Analizine Göre temettüde yılda yüzde 5’e kadar artış sağlayan temettü politikası, 2026 yılına kadar uzatılacak. Cari yıl için hissedarlar bir önceki yıla göre 2 sent fazla olan 0,49 Euro’luk temettü alacaklar.İşlem gününden sonra E.ON hisseleri Tradegate aracılığıyla yüzde 0,85 artışla 11,12 Euro’ya yükseldi.

Thyssenkrupp hisseleri baskı altında: Thyssenkrupp ana hissedarı Cevian’ın hisselerini neredeyse yarıya indirmek istediği iddia ediliyor

DAX Endeksi 23 Kasım Analizine Göre, finansal yatırımcı yaklaşık 43 milyon hisseyi satışa sunuyor. Fiyat aralığı 10.20 ile 11.29 Euro arasında. Rapora göre, tüm gazeteler için yeterli talep olduğu için, Cevian’ın payı yüzde 15’ten yüzde 8’in biraz üzerine düşecek.

 

DAX Endeksi 23 Kasım

DAX Endeksi 23 Kasım Analizine Göre Thyssenkrupp hisse fiyatı, XETRA ana işkolundaki 11.29 Euro’luk kapanış fiyatına kıyasla son zamanlarda yüzde 6’dan fazla düştü. Geçen Perşembe, şaşırtıcı derecede iyi üç aylık rakamların yayınlanmasının ardından, hisse fiyatı Mayıs ayının başından bu yana en yüksek seviyesine çıktı.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

HelloFresh Nedir? Canlı HFG Fiyatı ve Grafiği

Alireza

4 Ekim Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

DAX Analizi 28 Nisan

Alireza