ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 7 Nisan

DAX Analizi 12 Ocak - DAX Analizi 12 Temmuz -20 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

DAX 16.000 puan kazanmalı

DAX Analizi 7 Nisan, DAX endeksi (DAX 40 endeksi)  Çarşamba günü bir önceki günün kazanımlarını geliştirmeli ve psikolojik olarak önemli olan 16.000 puanlık puanı geri kazanmalı. Borsaların denizaşırı destek şartları: Çok dikkat çeken Wall Street endeksi Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial), önceki akşam neredeyse günlük yüksek seviyesinde işlemden çıkmıştı. Asya’da büyük borsalar da bu sabah yükseldi.

Alman lider endeksi için bir gösterge olarak X-Dax, ticaretin başlamasından bir saat önce üç çeyrek sinyal vererek yüzde 0,7 artışla 16.048 puana ulaştı. Önde gelen Euro Bölgesi endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) de kazanç sağlaması bekleniyor.

DAX Analizi 7 Nisan

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir? 

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 12 Ocak

Korona pandemisine ek olarak, faiz oranlarındaki artış beklentisi hisse senetleri için gizli bir olumsuz faktör olduğundan, Avrupa’nın endüstriyel üretim verilerinin yanı sıra, odak noktası ABD’de yılın ortalarındaki fiyat gelişimine ilişkin verilerdir. hafta. QC Partners’ın portföy yöneticisi Thomas Altmann’a göre, enflasyon oranındaki bir başka artış, borsalarda fikir birliğine varıyor, bu da zaten fiyatlandırılmış olduğu anlamına geliyor. Yıllık oranın 7’nin önünde olması bile bekleniyor. 1982’den beri ilk kez ondalık basamağı.

DAX Analizi 12 Ocak Commerzbank analisti Christoph Balz, “Kasım ayındaki yüzde 6,8’den sonra ABD enflasyon oranı Aralık’ta yüzde 7,1’e ulaşmalıdır” diye tahmin ediyor. Bunun nedenleri, yüksek enerji maliyetleri ve arz darboğazları nedeniyle mallara olan güçlü taleptir.

Enflasyon önemli ölçüde yükselirse, borsalarda daha rahatsız edici hale gelebilir. ABD’de beklenenden daha hızlı bir parasal sıkılaştırmaya ilişkin endişeler, geçen hafta gözle görülür şekilde aşağı gitmesinin nedeniydi.

DAX Analizi 7 Nisan

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

GER40.comBireysel değerler arasında TeamViewer, geçici yıllık rakamlarıyla dikkat çekiyor. MDAX hissesi, Xetra kapanışına kıyasla Tradegate’de yüzde 8’den fazla arttı. Uzaktan bakım yazılımı uzmanı, güçlü satış büyümesi bildirdi ve bir perakendeciye göre, işletme kâr marjı da beklenenden daha iyi oldu. Tüccar, “Ancak, spor pazarlama sözleşmelerinin açıklanmasından bu yana hissenin ortalamanın altında devam eden fiyat gelişimi göz önüne alındığında beklentiler çok temkinli” dedi. Ve 2022 ve sonrası için görünüm hakkında yeni hiçbir şey söylenmemiş olması da pek güven vermiyor.

DAX Analizi 12 Ocak Delivery Hero, Zalen’in rakibi Just Eat Takeaway (Just Eat Takeawaycom) odaklanıp tekrar zayıflayacağı için olabilir. İngiliz-Hollandalı yemek dağıtım hizmeti, 2021’in dördüncü çeyreğinde verdiği siparişlerle hayal kırıklığına uğradı. Son zamanlarda önemli bir baskı altına giren Delivery Hero hissesi, Delivery’nin yatırımcılarını operasyonel olarak siyah rakamlarda açıklamasının ardından önceki gün yeniden toparlanmaya başladı. ilk kez gıda teslimatlarının temel segmenti.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

2 Mart Piyasa Gelişmeleri

Alireza

14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Alireza

28 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Alireza