ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 6 Nisan

DAX Analizi 28 Şubat

Önde gelen Alman endeksi DAX Pazartesi günü ticaretin başlangıcında kırmızıya düştü.

DAX Analizi 6 Nisan

DAX Analizi 6 Nisan, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) yüzde 2,08’lik bir indirimle 14.263,73 puana yükseldi, ancak piyasanın altında kalan 14.000 puanlık çizgiyi korumayı başardı.
Piyasa sadece Ukrayna savaşından değil, aynı zamanda Rusya’ya uygulanan yaptırımların Batılı şirketler üzerindeki ekonomik etkisinden de endişe duyuyor.

DAX Analizi 6 Nisan, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı dünya borsalarına ciddi bir darbe vurdu. Panik belirtisi yok, ama gerginlik harika. Yatırımcı belirsizliğinin bir göstergesi olan VDAX, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal ettiği gün Ekim 2020’den bu yana en yüksek seviyesine yükseldi. Önümüzdeki haftalar için güvenilir tahminler şu anda kahve telvesi okumakla eşdeğerdir. Ukrayna’da Pazartesi gecesi devam eden şiddetli çatışmalardan sonra, bu durum piyasalar üzerinde ağırlık yaratmaya devam etmeli. Ayrıca Avrupa Birliği, Rusya merkez bankasına ağır yaptırımlar uyguladı.

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX Analizi 6 Nisan, Kanadalı düşünce kuruluşu BCA Research, “Yatırımcıların savaşın nedenlerini anlamaları artık çok önemli” diye yazdı. Rusya, saldırıyla Ukrayna’nın ABD ve müttefiki ile ortak olmasını engellemek istedi. Moskova muhtemelen bu amaçla bir kukla devlet kuracak ve böylece yakın gelecekte ülkenin Batı ile yakınlaşmasını önleyecektir. Rusya sadece Ukrayna’nın kilit bölgelerini emerse, gelecekteki hükümetlerin başka bir Rus saldırısı korkusuyla Batı’da herhangi bir ilerleme kaydetmesi pek olası değildir.

DAX Analizi 28 Şubat

NATO ile Rusya arasında silahlı bir çatışma olmayacak. Çalışma, “Karşılıklı nükleer imha riski nedeniyle, böyle bir tırmanış olası değil” diyor. ABD ve Rusya, 73 yıllık doğrudan askeri çatışmadan kaçınma geçmişine sahipti. Washington ve Avrupa Birliği, muhtemelen Rusya’ya karşı geniş kapsamlı yaptırımlara razı olacaklar.

DAX Analizi 6 Nisan, Ancak bu yaptırımlar, Rusya’nın Avrupa’ya enerji kaynağı ihracatını içermemelidir. Bu, çatışmayla bağlantılı olarak yatırımcılar için açık ara en büyük risk: “Bir Avrupa boykotu veya bir Rus ambargosu Avrupa’da bir durgunluğu tetikler. Bir durgunlukla birlikte Avrupa’daki siyasi liderler önümüzdeki yıllarda güçlerini kaybederler”. Bu nedenle Avrupa bu seçeneği kabul etmeyecektir. ABD bile, özellikle Kasım ayındaki ABD ara seçimleri göz önüne alındığında, enerji piyasalarındaki fiyat şoklarına karşı savunmasız.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

DAX Analizi 6 Nisan, BCA Research’e göre, hisse senedi piyasaları açısından, Rusya ve Avrupa arasındaki çatışma, Avrupa hisse senetlerinin en azından kısa vadede diğer piyasalardan daha düşük performans göstereceği anlamına gelmelidir. Özellikle gaz fiyatlarının yüksek kalması ve ekonomi üzerinde baskı oluşturması muhtemeldir. Bu, her şeyden önce, özellikle Rus gazına bağımlı olan Almanya ve İtalya için geçerlidir. Bu bağımlılığı azaltmak zaman alır. Sektörlere bakıldığında, yüksek enerji fiyatları, ağırlıklı olarak DAX endeksi (DAX 40 endeksi)‘ta temsil edilen sanayi üzerinde ağırlık yarattı. Bankacılık sektörünün de faiz oranlarının düşük kalması ihtimalinden zarar görmesi muhtemeldir.

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

20 Temmuz Asya/Pasifik Hisse Senetleri

Alireza

DAX Analizi 2 Eylül

Alireza

Deutsche Telekom Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Alireza