ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 15 Aralık

DAX Analizi 15 Aralık

Sadece küçük kazançlar var:

DAX Analizi 15 Aralık sadece küçük kazançlar var: Alman lider endeksi için bir gösterge olarak X-Dax (DAX 40 endeksi), borsa başlamadan yaklaşık bir saat önce 15.460 puanda çok az değişti, ilk olarak yükseldikten sonra. 15.500 puan oldu. İlk fiyat artışları önceki günlerde zaten erimişti ve Salı günü keskin bir şekilde düştü. Bu süreçte çizilen 200 günlük çizgi – borsa yatırımcıları arasındaki uzun vadeli eğilimin göstergesi – şimdi sağlam görünüyor. Önde gelen Euro Bölgesi endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) de çok az değişiklik gösteriyor.

DAX Analizi 15 Aralık, Fed kararından önce

Alman borsası, ABD Federal Rezerv toplantısı gününde yükselişe geçmeli. Bankalar ve aracı kurumlar, borsanın başlamasından yaklaşık iki saat önce Alman lider endeksi DAX’ın 15.525 puan ile yüzde 0.46 daha güçlü olmasını bekliyor.

DAX Analizi 15 Aralık

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

Dax hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 15 Aralık Önceki günkü kayıplarının ardından, ABD merkez bankasının ek para politikasına ilişkin açıklamalarından önce DAX‘ın Çarşamba günü biraz daha yüksek olması bekleniyor. Salı günü, borsa barometresi yüzde 1 düşüşle 15.453,56 puandan kapandı. Piyasa gözlemcileri, yatırımcıların Fed kararları açıklanıncaya kadar riskten kaçma ihtimalinin düşük olduğuna inanıyor.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

ABD Merkez Bankası’nın kararı bu gece verilecek. Varlık yöneticisi NordIX’in baş portföy yöneticisi Jens Franck, Fed’in menkul kıymet alımlarını hızlandırılmış bir kısma duyurmasının muhtemel olduğunu tahmin ediyor. “Diğer şeylerin yanı sıra, ABD Hazinelerinin aylık alımlarında 15 ila 20 milyar dolar arasında bir azalma var.” Bu nedenle yatırımcılar, 2022’nin ortalarından itibaren ilk ABD faiz artırımını bekliyorlardı. Fed, sermaye piyasalarını daha sonraki para politikası adımlarına dikkatle hazırlamak için mümkün olan her şeyi yapacaktır.

DAX Analizi 15 Aralık yatırımcılar, Cuma günü Daimler Group’tan ayrılan ticari araç işletmesi Daimler Truck’ın (Daimler Truck) kağıtlarını yakından takip etmeli. 28 avrodan başlayanlar, kâr elde etmeye başlamadan önceki gün 35.105 avroya kadar çıktılar. İşlem gününden önce yine çok aktif bir şekilde işlem görüyorlar, ancak önemli bir dalgalanma yok.

Hugo Boss hisseleri (HUGO BOSS), rekabetten en son iş rakamlarının yayınlanması sırasında bir göz atmaya değer olabilir

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 1 Mart

Alireza

DAX Analizi 01 Aralık

Alireza

DAX Analizi 19 Ağustos

Alireza