ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

25 Mart Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Cuma sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

25 Mart Piyasa Gelişmeleri 

25 Mart Piyasa Gelişmeleri, NATO ve G7 ülkeleri, Ukrayna’da devam eden savaş nedeniyle Rusya’ya karşı tutumlarını sıkılaştırıyor, büyük teknoloji şirketleri gelecekte Avrupa Birliği’nde ve Deutsche Telekom’da daha sıkı bir şekilde düzenlenecek.

 UKRAYNA

25 Mart Piyasa Gelişmeleri, NATO ve G7 ülkeleri, Ukrayna’da devam eden savaş nedeniyle Rusya’ya karşı tutumlarını sıkılaştırıyor. Brüksel’deki özel bir NATO zirvesi Perşembe günü, batı savunma ittifakının doğu kanadındaki varlığını önemli ölçüde artırması gerektiğine karar verdi. Batılı sanayileşmiş en önemli ülkeler, Rusya’yı daha fazla yaptırımla tehdit ediyor ve ülkeyi uluslararası alanda daha fazla izole etmek istiyor. Reuters haber ajansından alınan bilgiye göre ABD, Rusya’ya olan enerji bağımlılığını daha hızlı azaltmak için bu yıl AB’ye önceden planladığından en az 15 milyar metreküp daha fazla gaz tedarik etme sözü verdi. Buna ek olarak, ABD ve AB, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalindeki savaş suçlarıyla ilgili soruşturmaları destekliyor.

25 Mart Piyasa Gelişmeleri ABD/AB/LPG

25 Mart Piyasa Gelişmeleri

25 Mart Piyasa Gelişmeleri, ABD Başkanı Joe Biden, AB’ye ABD’nin bu yıl Avrupa’ya önceden planladığından en az 15 milyar metreküp daha fazla LNG göndereceğine söz verdi. Reuters haber ajansı bunu müzakerelerle görevlendirilen birkaç kişiden öğrendi. Biden, G7 özel zirvesindeki görüşmelerde bunu vurguladı. AB ve ABD Cuma sabahı bir anlaşma imzalamak istiyor.

 25 Mart Piyasa Gelişmeleri AB/TEKNİK ŞİRKETLER

Büyük teknoloji şirketleri gelecekte Avrupa Birliği’nde daha sıkı bir şekilde düzenlenecek. AB kurumları, AB Rekabet Komiseri Margrethe Vestager tarafından bir yıldan uzun bir süre önce hazırlanan Dijital Piyasalar Yasası (DMA) üzerinde anlaşmaya vardı. Dijital Piyasalar Yasası (DMA), özellikle güçlü bir pazar pozisyonuna sahip sözde “kapı bekçileri” için daha katı kurallar getirmeyi amaçlar ve müşteri verilerinin işlenmesi ve platformlarına erişim konusunda onlara davranış kuralları uygular. Vestager, Google, Amazon, Apple, Facebook sahibi Meta ve Microsoft’a göz kulak oluyor.

 INFINEON

25 Mart Piyasa Gelişmeleri, INFINEON çıkan bir habere göre, giden Infineon patronu Reinhard Ploss, Alman Bilim ve Mühendislik Akademisi Acatech’in yeni başkanı olacak. Bu, “Handelsblatt” tarafından rapor edilmiştir. Ploss, önceki Eş Başkan Jan Wörner ile birlikte Acatech’e liderlik edecek ve Karl-Heinz Streibich’in yerini alacak. Mart ayının sonunda yarı iletken üreticisi Infineon’un yönetiminden ayrılan 66 yaşındaki, siyasi danışman olarak müteakip bir kariyere başlıyor.

 DEUTSCHE TELEKOM

25 Mart Piyasa Gelişmeleri

25 Mart Piyasa Gelişmeleri, Ukrayna savaşı nedeniyle St. Petersburg’daki yazılım geliştirme sitesini kapattı. Grup, Rusya’daki tüm faaliyetlerinin durdurulduğunu duyurdu. 24 Şubat’taki bilanço basın toplantısında Telekom, diğerlerinin yanı sıra BT yan kuruluşu T-Systems için çalışan ve fiber optiğin planlanması ve belgelenmesinden sorumlu olan, başta St. Petersburg’da olmak üzere yaklaşık 2.000 kişiyi istihdam edeceğini duyurdu. genişleme. “Geçtiğimiz birkaç hafta içinde bu çalışanlara Rusya dışında çalışma fırsatı sunduk” dedi. Birçoğu bu fırsatı değerlendirip ülkeyi terk ederdi.

Basında çıkan bir habere göre, Telekom’un radyo kulesi işi rakipler ve yatırımcılardan yoğun ilgi görüyor ve değeri 15 ila 18 milyar Euro arasında olabilir. Deutsche Funkturm yan kuruluşu yarışında İspanya’dan Cellnex, altyapı yan kuruluşu Vantage Towers ile Vodafone ve American Tower ilk teklifleri verdi.

 SAP

25 Mart Piyasa Gelişmeleri, Yazılım devi, Ukrayna savaşının başlamasından dört hafta sonra Rusya’daki bulut işinden de çekiliyor, ancak tam çıkıştan önce duruyor. Walldorf merkezli grup, “Rusya’daki bulut operasyonlarımızı aktif olarak durduruyoruz” dedi. Uluslararası yaptırımlar tam olarak uygulanacaktır. Ancak SAP, yazılımın halihazırda satın alındığı, yerinde kurulduğu ve uygun şekilde bakımının yapıldığı çok daha büyük lisans işine bağlı kalmaktadır.

 ECKERT&ZİEGLER

Berlin medikal teknoloji şirketi, geçtiğimiz yıl satışlarını ve karlarını artırdı ve 2022’de de büyüme yoluna devam etmeyi planlıyor. Eckert & Ziegler’in açıkladığı gibi, satışlar bir önceki yıldaki 176.1 milyondan 2021’de 180,4 milyon Euro’ya yükseldi ve böylece tahmini karşıladı . Sonuç olarak, kâr 34.5 (önceki yıl: 22,9) milyon Euro’ya yükseldi. Bu nedenle hissedarlar, 2021 için hisse başına beş sent artarak 0,50 EURO’ya yükseltilmiş bir temettü almalıdır.

 META PLATFORMS

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

25 Mart Piyasa Gelişmeleri, Facebook sahibi Meta, şirketlerin sosyal medya platformları Facebook ve Instagram’da üç boyutlu reklam yayınlamasını kolaylaştırıyor. Meta, gelecekte teknoloji şirketi VNTANA ile birlikte çalışacak. VNTANA CEO’su Ashley Crowder, VNTANA ile entegrasyonun şirketlerin ürünlerinin 3D modellerini Instagram ve Facebook’a yüklemelerine ve bunları reklamlarında kullanmalarına olanak sağlayacağını söyledi.

 25 Mart Piyasa Gelişmeleri ARM/SOFTBANK

25 Mart Piyasa Gelişmeleri

İçeridekilere göre İngiliz çip tasarımcısı Arm, bir halka arzda 60 milyar dolara kadar değerlenebilir. Konuya aşina olan üç kişiye göre, Arm’ın ait olduğu Japon teknoloji yatırımcısı SoftBank da yeni sayıya liderlik etmesi için ABD bankası Goldman Sachs’ı işe almayı planlıyor. Halka arz hazırlıkları gizlidir. Planlar piyasa koşullarına bağlıydı ve rafa kaldırılabilirdi.

 ECB

25 Mart Piyasa Gelişmeleri, Merkez bankası müdürü Isabel Schnabel’e göre, ECB, Ukrayna savaşının bir sonucu olarak ekonomik bir gerileme olması durumunda tahvil alımlarını sona erdirme planlarını teste tabi tutacak. Schnabel, YouTube video platformunda yayınlanan bir röportajda, “Kapıyı açık tuttuk, deyim yerindeyse, Ukrayna krizi nedeniyle şimdi ciddi bir resesyona girersek bunu yeniden gözden geçirmemiz gerektiğini söyledik” dedi. Aksi takdirde, merkez bankası tahvil alımlarını üçüncü çeyrekte sonlandıracak. Ekonomist, “Ve bunu yaptıktan sonra, enflasyonun o noktaya kadar nasıl geliştiğine bağlı olarak faiz oranlarını her an yükseltebiliriz” diye ekledi.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Piyasa Analizi 26 Temmuz 

Alireza

26 Nisan Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Ham Petrol nedir?

Alireza