ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 24 Mart

DAX Analizi 5 Ağustos - DAX Analizi 18 Ocak, DAX Analizi 1 Mart,

İstikrar bekleniyor

DAX Analizi 24 Mart

DAX Analizi 24 Mart , Hafta ortasında yaşanan gerilemenin ardından Perşembe günü Alman borsasında sakin bir şekilde işlem görmeye başladığına dair işaretler var. Borsanın başlamasına bir saatten az bir süre kala, önde gelen Alman endeksi DAX endeksi (DAX 40 endeksi) için bir gösterge olarak X-Dax, yüzde 0.01’lik bir mini artı 14.285 puana işaret etti. Bir gün önce, Dax geri dönmeden önce bir önceki haftanın en yüksek seviyesi olan 14.553 puana neredeyse ulaşmıştı. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) Perşembe günü yaklaşık yüzde 0,2 artması bekleniyor.

DAX Analizi 24 Mart , Credit Suisse’deki piyasa uzmanları, dünkü gerilemeyi öncelikle petrol fiyatlarındaki artışla ve bu da enflasyonla ilgili endişeleri artırarak haklı çıkardı. Rusya, yaptırımlar sonrasında rublenin zayıflamasına tepki göstermesiyle Çarşamba günü enerji piyasasını hareketlendirdi. Ülke şimdi gaz teslimatları için “dost olmayan ülkelerden” Rus para biriminde ödeme talep ediyor.

DAX Analizi 24 Mart , Avrupa’da Brent petrol fiyatları yüzde 5, doğalgaz fiyatları yüzde 30 arttı. Commerzbank analisti Hao Zhou, bunun Avrupa’nın enerji arzını güvence altına almayla ilgili risklerin açık bir göstergesi olduğunu vurguladı. Rusya’nın Ukrayna’ya karşı savaşı bugün uluslararası siyaseti NATO, G7 ve AB’nin Brüksel’de gerçekleştirdiği üç zirve toplantısıyla meşgul ediyor.

DAX Analizi 24 Mart

AX Analizi 24 Mart , Şirket açısından bakıldığında, haber durumu yine finansal göstergeler tarafından belirlenmelidir. Yapı malzemeleri grubu Heidelbergcement, milyarlarca kâr elde ettikten sonra hissedarlarına daha fazla ödeme yapmak istiyor. 2021 için hisse başına 2,40 Euro’luk bir temettü ödenecek. Bu, geçen yıla göre 20 sent daha fazla. Ancak analistlerin fişlerinde daha fazlası vardı. Tradegate ticaret platformundaki piyasa öncesi işinde, hisseler son zamanlarda yüzde 0,3 düştü.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 24 Mart Kamyon ve otobüs üreticisi Daimler Truck, Ukrayna’daki savaşa ve cips tedariğindeki sorunlara rağmen ilk bağımsız yılına özgüvenle giriyor. Satışların şaşırtıcı bir şekilde 45.5 ila 47.5 milyar Euro’ya yükselmesi bekleniyor. Grup yönetimi, özel efektler için ayarlanmış yüzde 7 ila 9’luk araç işinde kâr marjı olan karlılık hedefini koruyor. Bazı finans uzmanları, Daimler Truck’ın kazanç tahminini düşürmesini bekliyordu. Hisseler Tradegate’de yüzde 2,4 arttı.
Organizatör ve bilet satıcısı CTS Eventim, 2021’i yine kârla kapattı ve analistlerin beklediğinden daha iyi performans gösterdi. Tradegate’de kağıtlar yüzde 2,3 arttı.

DAX Analizi 24 Mart Kantin mutfağı donanımcısı RATIONAL, geçen yıl karının büyük bir kısmını hissedarlarına dağıttı. Normal temettü, yarıdan biraz fazla artırılarak 7,50 Euro’ya çıkarılacaktır. Ayrıca, hissedarlara 2,50 Euro’luk özel bir temettü verilecektir. Hisse senetleri Tradegate’de yüzde 2.2 değer kazandı.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Sabah Analizi 25 Kasım – Almanya / Avrupa / ABD / Asya

Alireza

Porsche Automobil Holding Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Alireza

DAX Lufthansa Havayolu grubu üçüncü çeyrekte faaliyet kârında uçuyor

Alireza