ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 31 Mayıs

DAX Analizi 7 Ocak - DAX Analizi 11 Mart

Dax’in nefesi tükeniyor

DAX Analizi 31 Mayıs

DAX Analizi 31 Mayıs, Son galibiyet serisinden sonra, Alman borsası Salı sabahı kendini gösterememeli. Xetra açılışına bir saatten az bir süre kala, önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak X-Dax endeksi (DAX 40 endeksi), 14.518 puanda yaklaşık yüzde 0.4 daha düşüktü. EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) yüzde 0,3 civarında düşmesi bekleniyor.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) 9 Mayıs’tan bu yana yaklaşık yüzde dokuz yükseldikten sonra, önde gelen Alman endeksi başlangıçta sürekli bir toparlanma için güçten yoksun. Özel banka Donner & Reuschel’den piyasa uzmanı Martin Utschneider bir sabah yorumunda, konsolidasyon şu anda beklemede olmasına rağmen, Dax’ın Ocak ayından bu yana var olan düşüş eğilimini terk ettiğini açıkladı. ABD’de ticaret, resmi tatil nedeniyle Pazartesi günü askıya alındı.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) toparlandığında, haftanın başında yatırımcılar Almanya’dan gelen yenilenen yüksek enflasyon verilerinden rahatsız olmadılar. Bu, Çin’in ekonomik metropolü Şanghay’daki korona kısıtlama önlemlerinin bu Çarşamba gününden itibaren büyük ölçüde kaldırılacağına dair Çin’den gelen olumlu haberlerle karşılandı. Salı günü açıklandığı gibi, satın alma yöneticilerinin imalat sektörü endeksine göre, Çinli şirketlerin yönetim kademelerindeki ruh hali son zamanlarda bir miktar iyileşti.

DAX Analizi 31 Mayıs

Kendi tahminlerine göre, sorunlu emlak grubu Adler Group (ADLER), ilk çeyrekte günlük işlerde sağlam bir performans sergiledi. Net kira geliri geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 16 oranında azaldı. Faaliyet karı (FFO1) bir önceki yıla göre yüzde sekiz daha düşüktü. Adler, düşüşleri öncelikle bir gayrimenkul portföyünün satışına bağladı. Benzer şekilde, ortalama kira yüzde 2,1 artarak metrekare başına 7,46 Euro’ya yükseldi. Yönetim yıllık hedefleri onayladı. Son zamanlarda yoğun baskı altında olan Adler hissesi, Xetra kapanışına kıyasla Tradegate işlem platformunda piyasa kapanmadan önce yaklaşık yüzde 12 arttı.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

İspanyol baz istasyonu operatörü Cellnex, Deutsche Telekom’un (Deutsche Telekom) baz istasyonu bölümünde bir hisse satın alma konusundaki ilgisini yineledi. Basında çıkan haberler ışığında, Cellnex Pazartesi günü Telekom’un Almanya ve Avusturya’daki pasif altyapısının bir hissesi için teklif vermeyi düşündüğünü doğruladı. Süreç halen inceleme aşamasındadır, özellikle koşullar ve olası değerlendirme henüz kararlaştırılmamıştır. T-Share en son Tradegate’de yüzde 0,6 daha düşük listelenmişti.

Siemens Healthineers hisseleri Tradegate’de yüzde 1,2 değer kazandı. İngiliz bankası Barclays, tıbbi teknoloji grubunun unvanını “Eşit Ağırlık”tan “Fazla kilolu”ya yükseltmiş ve fiyat hedefini 60’tan 67 avroya çıkarmıştı. Analist Hassan Al-Wakeel, şirketin güçlü satış ivmesini ve çekici bir değerlemeyi onayladı.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

1 Mart Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 21 Ocak

Alireza

29 Nisan Piyasa Gelişmeleri

Alireza