Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 21 Temmuz

DAX Analizi 21 Temmuz-Morning Analysis 14 December DAX 40 Index | ger40.com

DAX Analizi

DAX Analizi 21 Temmuz ,.Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) on yılı aşkın bir süredir ilk faiz artırımı olması beklenenden kısa bir süre önce, Alman hisse senedi ticareti Perşembe günü gergin bekleyişle karakterize edilebilir. Broker IG, Dax’ı alım satımın başlamasından iki saat önce biraz kırmızıyla 13.268 puanla endeksledi. Bir önceki gün, lider DAX endeksi (DAX 40), işlemlerde yaşanan güçlü dalgalanmaların ardından ılımlı bir kayıpla kapanmıştı. Bunun nedeni, Kuzey Akım 1 gaz boru hattının tekrar işletmeye alınıp alınmayacağı ve eğer öyleyse ne kadar gaz akışı olacağı konusundaki belirsizliklerdi.

DAX Analizi 21 Temmuz

DAX 40 έτσουξε λίγο - Chartswar

Artık gaz söz konusu olduğunda borsacılar rahatlamış olmalı. Kuzey Akım 1’in bakımının ardından, Rusya üzerinden gaz arzı Perşembe sabahı yeniden başladı. Nord Stream AG’nin bir sözcüsü Alman Basın Ajansı’na verdiği demeçte, gaz yeniden akıyor. Varlık yöneticisi QC Partners’tan Thomas Altmann, “Gaz dağıtımının yeniden başlaması, borsa tüccarlarının daha kolay nefes almasını sağlıyor” dedi. Elbette bu, enerji krizinin hiçbir şekilde çözüldüğü anlamına gelmiyor ama en azından kısa vadede bir kabus senaryosunun önüne geçildi.

DAX Analizi 21 Temmuz, ECB’ye gelince, faiz artırımının ne kadar olacağı merak ediliyor. 0,25 puanlık bir artış, önceden belirlenmiş bir sonuç olarak kabul edilir. Bununla birlikte, yüksek enflasyon seviyesi göz önüne alındığında, yarım puanlık daha önemli bir adım göz ardı edilemez. Basında çıkan haberler, bu seçeneğin en azından değerlendirildiğini gösteriyor. Bu ölçülemezlik göz önüne alındığında, yatırımcılar öğleden sonra faiz kararından kısa bir süre önce risk almamalıdır.

Nasdaq 100 endeksi nedir?

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir? 

Related posts

7 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

Endeksler analizi 4 Ağustos

Alireza

DAX Analizi 14 Ocak

Alireza