ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 28 Nisan

DAX Analizi 13 Eylül

Dax istikrar sağlamaya çalışıyor

 DAX Analizi 28 Nisan

DAX Analizi 28 Nisan, Son zamanlarda 14.000 puanın oldukça altında olan fiyatlar ile haftanın şimdiye kadarki zayıf seyrinden sonra, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) başlangıçta Perşembe günü sadece küçük adımlar atmaya cesaret edebilir. Bir gün önce, önde gelen Alman endeksi erken işlemlerde neredeyse yedi haftanın en düşük seviyesine düştü, ancak daha sonra yeşil bölgeye geri döndü.

Xetra’nın başlamasından bir saat önce, önde gelen Alman endeksi DAX 40 (DAX 40 endeksi) için bir gösterge olarak X-Dax, yüzde 0,6’lık bir artı ile 13.881 puana işaret etti. Önde gelen euro bölgesi endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) için de istikrar bekleniyor.

DAX 40 En Yüksek Seviye - Dax 40 hisse senedi - GER40.COM - DAX Analizi 28 Nisan

DAX Analizi 28 Nisan, Odak noktası, özellikle ikinci ve üçüncü kademe şirketlerden gelen üç aylık raporların mevsimidir. Öğleden sonra Almanya’dan gelen enflasyon verileri ilgi çekebilir. Enflasyonun yüzde yedinin oldukça üzerinde olduğu Avrupa Merkez Bankası (ECB), bir süredir ABD Merkez Bankası örneğini izlemesi ve faiz oranlarını yükseltmesi için önemli bir baskı altında. Bu, durgunluk korkularıyla birlikte, son zamanlarda borsalarda ağırlık yaratmıştı.

DAX Analizi 28 Nisan, Tradegate’te piyasa öncesi ticarette, HelloFresh, güçlü üç aylık rakamlarla bir gün önce yaklaşık yüzde 12 sıçradıktan sonra yüzde 2,7 daha yükseldi. Pişirme kutuları göndericisi, ilk çeyrekte müşteri sayısını ve siparişlerini artırdı. Delivery Hero, üç aylık rakamlara göre yüzde 2,6 arttı. Her iki hisse de son aylarda ciddi baskı altına girdi.

Motor üreticisi DEUTZ, yılın başında canlı talepten yararlandı ve beklentileri aştı. İlk çeyrekte satışlar, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 30’luk iyi bir artışla 448 milyon Euro’nun biraz altına ulaştı. Faiz ve vergi öncesi kazanç (FVÖK) ve özel efektler öncesi kazanç, bir yıl önce sadece 0,8 milyon olduktan sonra 15,8 milyon Euro’ya yükseldi. O sırada Deutz, Corona krizinden çıkmak üzereydi. Satış ve faaliyet karı, şirket tarafından sağlanan analist tahminlerinin üzerindedir.

DAX Analizi 28 Nisan, Duyuruya göre Deutz patronu Sebastian Schulte, “Ukrayna savaşının patlak vermesine ve devam eden gergin arz durumuna rağmen yıla başlangıcımız umut vericiydi.” Dedi. Gelen siparişler, bir önceki yılın seviyesinin yaklaşık yüzde on üzerindeydi. Köln şirketi yaklaşık 510 milyon avroluk sipariş getirdi. Jeopolitik belirsizliklere rağmen, Deutz önümüzdeki aylardan emin.

Nihai rakamlar da dahil olmak üzere üç aylık tam açıklama 5 Mayıs 2022’de yayınlanacak. Ardından yönetim, yıllık görünüm hakkında da bir şeyler söylemeli.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Enerji Fiyatları; Avrupa’da yükselen enerji fiyatları dikkatleri üzerine çekti

Alireza

DAX Analizi 11 Nisan

Alireza

Endeksler analizi 19 Temmuz

Alireza