Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 2 Ağustos

Heidelbergcement Heidelbergcement Hisse Senedi HEI

DAX Analizi

DAX Analizi 2 Ağustos, ABD ile Çin arasında Tayvan konusunda yaşanan gerginlik Salı günü Alman borsasında da hissedilmelidir. Önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak X-Dax (DAX 40), sabah yaklaşık yüzde yarım eksi 13.410 puana işaret etti.

Tayvan’da, demokratik ada cumhuriyetinde Taipei’deki parlamentodan alınan bilgiye göre ABD Temsilciler Meclisi başkanı Nancy Pelosi’nin göreve başlaması bekleniyor. Bu, Pekin’in komünist liderliğinin Çin Halk Cumhuriyeti’nin bir parçası olarak gördüğü Tayvan’a çeyrek asırdır yaptığı en üst düzey ziyaret olacak. Pelosi, Taipei ziyareti ile Pekin’den gelen ve olası askeri karşı önlemleri tehdit eden uyarıları görmezden gelecekti.

DAX Analizi 2 Ağustos

DAX Analizi 2 Ağustos

Bank Jefferies analisti Sheila Kahyaoğlu, “Muhtemel ziyaret Çin’den misilleme tehditleri de dahil olmak üzere güçlü bir yanıt aldı” dedi. Asya’daki ticaret merkezleri Salı günü buna bağlı olarak düştü. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) de yüzde yarım daha düşük olması bekleniyor.

DAX Analizi 2 Ağustos, Symrise hisseleri, Tradegate’te piyasa öncesi işlemlerde neredeyse yüzde iki değer kazandı. Parfüm ve aroma üreticisi bu yıl için satış hedefini yükseltti.

Nasdaq 100 endeksi nedir?

Siemens Energy (Siemens Energy) ise iştiraki Siemens Gamesa’nın kazanç tahminini yeniden düşürmesinin ardından Tradegate’de yaklaşık yüzde iki değer kaybetti.

Delivery Hero hisseleri, yaklaşık yüzde iki primle JPMorgan’ın satın alma tavsiyesinden yararlandı.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir? 

Related posts

Beiersdorf AG Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Alireza

Piyasa Analizi 18 Temmuz ( 13:10 )

Alireza

DAX Endeksi Öğlen Analizi

Alireza