ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

Symrise Hisse Senedi

DAX 40 Symrise hisse senedi

DAX 40 Symrise hisse senedi

DAX 40 Symrise Hisse Senedi, Koku ve aroma üreticisi Symrise,DAX endeksi (DAX 40 endeksi) ‘a yeni katılan biri olarak pek bilinmeyen bir isim. Holzminden merkezli şirketin ürünleri, birçok insan için günlük yaşamın ayrılmaz bir parçası haline geldi.

Sabahları müslideki ahududu aroması veya sonrasında diş macunundaki nane aroması: Symrise hisse senedi ürünleri günlük birçok şeyde bulunabilir. Koku ve aroma üreticisi, her tüketicinin ürünleriyle günde ortalama 20 ila 30 kez temas ettiğini tahmin ediyor. Bunlar, atıştırmalıklar veya hazır yemekler veya parfümlerdeki kokular gibi gıda bileşenlerini içerir. Portföy şu anda 30.000’den fazla ürünü içermektedir.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

Dax hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX‘a yeni katılanların müşterileri arasında dünyanın en büyük parfüm, kozmetik, yiyecek ve içecek üreticilerinin yanı sıra ilaç endüstrisi de bulunuyor. Şirket bunu, uzun vadede oldukça istikrarlı bir şekilde büyüyen satış pazarlarına tedarik etmek için kullanıyor. Symrise’a göre, tüm satış pazarı gelecekte yılda ortalama yüzde dört büyüyecek. Bu, rakipleri cezbeder; Symrise’a göre, dünya çapında 500’den fazla şirket bu segmentte faaliyet gösteriyor. Symrise hisse senedi ‘nın yaklaşık yüzde on pazar payına sahip olduğu en büyük dört şirket, bu nedenle pazarın neredeyse yarısını işgal ediyor.

DAX Analizi 7 Aralık

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Symrise ne zaman kuruldu?

Symrise, 2003 yılında Bayer’in eski yan kuruluşu Haarmann & Reimer ile eski koku ve aroma şirketi Dragoco’nun birleşmesinden ortaya çıktı, ancak kökleri çok daha eskiye dayanıyor. 1874’te Haarmann & Reimer’in kurucuları, iğne yapraklı ağaçtan doğaya özdeş vanilinin nasıl yapılabileceğini keşfettiler. Bayer daha sonra şirketi ortak olarak satın aldı ve 1954 yılında Leverkusen merkezli şirket tarafından devralındı. 2002 yılında yatırımcı grubu EQT, şirketi Bayer’den satın aldı ve Dragoco ile birleştirdi. Symrise hisse senedi 2006’da halka açıldı – başarı ile: halka arzdan bu yana pay yüzde 550’den fazla arttı.

DAX 40 Symrise hisse senediSymrise hisse senedi geliştirmenin devam etmesi için CEO Heinz-Jürgen Bertram, evcil hayvan gıda sektörü gibi büyüme segmentlerine güveniyor. Patron burada büyük bir potansiyel görüyor ve Symrise’in 2014’te Fransız rakibi Diana’yı satın almasının nedenlerinden biri de bu. Önemli bir adım: “Devralmayla birlikte, muazzam büyüme oranları gösteren bu alanda kendimizi çok güçlü bir şekilde konumlandırdık.” diyor Bertram.

CEO’ya göre hızla büyüyen bir diğer alan, örneğin kozmetikler için doğal içerikler. Şirketin tedarik modelinin gösterdiği gibi, sürdürülebilirlik, doktorası olan ve bir çiftçinin oğlu olarak büyüyen kimyager için büyük bir sorundur. Symrise hisse senedi, Madagaskar’dan vanilya ve İtalya’dan bergamot gibi birçok doğal hammadde satın alıyor. Yerel tarım üreticileriyle yakın işbirliği, sosyal yönleri de dikkate alır. Örneğin, Grubun “Boşluğu Kapatma” girişimi, Brezilya ve Madagaskar’da ekim ve hasat yöntemlerinin daha da geliştirilmesini desteklemekte ve yerel çiftçilerin gelirlerinin artırılmasına yardımcı olmaktadır.

Odak noktası, özellikle tüketiciler açısından, sürdürülebilirliğe yönelik eğilim üzerindedir: “Tüketicilerin gelecekte ürünlerine daha yakından bakacağını biliyoruz. Bu eğilim, daha fazla bitkisel proteinin gıda olarak kullanılması gerçeğiyle özellikle iyi anlaşılabilir. et veya daha fazla bakım ürününe bir alternatif Sorumlu bir şekilde üretilen çevre dostu içerikler giderek daha fazla tüketiliyor. Bunlar için kendimizi iyi hazırlanmış hissediyoruz “diyor Bertram.

Symrise hisse senedine ne zaman yatırım yapmalıyız?

Görünüşe göre, pandemi kısıtlamalarına rağmen daha fazla büyümenin önünde hiçbir şey durmuyor. İlk dokuz ayda, DAX Group’un satışları yüzde dokuz gibi iyi bir artış gösterdi ve satın almalar da bu artışa katkıda bulundu. Sokağa çıkma kısıtlamalarından sonra yemek sektöründeki toparlanma bu gelişmenin itici gücü oldu.
Bu, patron Bertram’ın Ekim ayının sonunda yıllık tahminini yeniden yükseltmesinin nedenlerinden biri. Aşağı Saksonya, yüzde yedilik bir satış artışı yerine şimdi 2021 için yüzde dokuz büyüme hedefliyor. Ve: Bertram’a göre Symrise hisse senedi , küresel olarak hüküm süren lojistik sorunlara rağmen tam olarak teslimat yapma kapasitesine sahip.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 8 Nisan

Alireza

7 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Endeksler analizi 25 Temmuz

Alireza