ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 7 Aralık

IFO endeksi 24 Kasım -DAX Analizi 7 Aralık

Risk alma isteği yeniden artıyor

DAX Analizi 7 Aralık, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) ,Salı gününden itibaren kazançlarını artırmalı. Xetra’nın başlamasından bir saat önce, önde gelen Alman endeksinin (DAX 40) bir göstergesi olan X-Dax (DAX 40), yüzde 0,81 artışla 15.505 puana ulaştı. Önde gelen Euro Bölgesi endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) yüzde 0,9 daha sıkı olması bekleniyor.

Dördüncü korona dalgası sırasındaki fiyat düşüşünden sonra, Dax şimdi yeniden 15.500 puanda grafik engelini hedefliyor. Orta vadeli trend barometresi görevi gören 50 günlük ortalama çizgisi daha sonra 15.625 noktada bekliyor.

DAX Analizi 7 Aralık Credit Suisse’deki piyasa stratejistleri, yatırımcıların yeniden risk alma konusunda biraz daha istekli olduğunu düşünüyor. Haftanın başında, koronavirüsün Omikron varyantı hakkındaki sinyaller, insanları ve piyasaları başlangıçta korkulandan daha az tehdit edici hale getirdiği için özellikle önemliydi. Broker Oanda’nın analisti Jeffrey Halley, Omikron’un daha hafif semptomlarının haberlerinin tam olarak piyasaların duymak istediği şey olduğunu söyledi. Çin merkez bankasının ekonomiyi desteklemek için aldığı para politikası önlemleri de olumlu karşılandı.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 7 Aralık Salı günü Çin’den dış ticaretle ilgili veriler geldi: ihracat biraz güç kaybetti, ancak ithalat beklentileri açıkça aştı. Bu ülkede sabah saatlerinde sanayi üretimine ilişkin tahminlerin üzerinde gelen verilerin yanı sıra Avrupa Ekonomik Araştırmalar Merkezi’nin (ZEW) ekonomik beklentileri de gündemde. Dekabank’a göre, Omikron varyantının görünümünün ekonomik göstergelere ağırlık vermiş olması muhtemel.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

Dax hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

ABD bankası JPMorgan, kimya endüstrisinin geleceği konusunda olumluydu ve BASF ve Covestro’nun hisselerini yükseltti. Analist Chetan Udeshi, Corona ile ilgili belirsizliğin muhtemelen devam edeceğini, ancak 2022 için ekonomik görünümün olumlu olduğunu yazdı. Şu anda bir dizi endüstri hissesi için cazip giriş fırsatları var. Tradegate’deki işlem seansından önce, BASF Xetra’nın kapanışında yüzde ikiden fazla kazandı, Covestro ise neredeyse yüzde iki yükseldi.

DAX Analizi 7 Aralık Buna ek olarak, Fransız bankası Exane BNP Paribsas, halka arz öncesi bir artı ile tepki verdiği özel kimyasallar grubu LANXESS’in hisselerini yükseltti.

Rüzgar türbini üreticisi Nordex’in hisseleri, Xetra kapanışına kıyasla yüzde yarım iyi bir siparişin ardından Tradegate’de yükseldi.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 20 Mayıs

Alireza

DAX Analizi 21 Nisan

Alireza

DAX Öğlen Analizi 18 Ocak

Alireza