ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizDAXDAX 40ForexGER 40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

DAX endeksi rekor seviyede beklemede kalıyor

DAX endeksi rekor seviyede beklemede kalıyor ;

DAX 40 endeksi rekor seviyede beklemede kalıyor

DAX endeksi rekor seviyede beklemede kalıyor ; DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Çarşamba günü yeni bir zirve için beklemeye devam ediyor: Alman indikatör endeksinin Çarşamba sabahı 14 puan daha düşük 15.940 puana düştüğünü tahmin etti. Ağustos ayının 16.030 puanlık rekor yüksek seviyesi, özellikle ABD endeksleri de rekor avına devam ettiğinden, görünmeye devam ediyor Teknik analist ve sermaye piyasası, “Alman gösterge endeksi Kasım başında yıl sonu rallisinde” dedi. Donner & Reuschel’den uzman Martin Utschneider . Utschneider, “İstatistiksel açıdan bakıldığında, en iyi altı borsa ayı şimdi başlıyor” dedi ve iki günlük Fed toplantısının ardından akşam ABD Federal Rezerv’inden gelen sinyaller sabırsızlıkla bekleniyor.

DAX endeksi rekor seviyede beklemede kalıyor ; Commerzbank’taki döviz uzmanları, “Fed, Eylül toplantısında daralma sürecini de ana hatlarıyla belirttiğinden, burada büyük bir sürpriz olmamalı” dedi. “Bu nedenle, piyasa için belirleyici faktör, Fed’in ilk faiz artırımına ilişkin olarak sunduğu sinyallerdir.” ECB’nin açık olduğundan biraz daha net olup olmayacağı Wall Street’te Salı günü bir sonraki tura geçti. İyi üç aylık raporlar, Dow Jones Sanayi rekorunu 36.089 puanın biraz altına çeken olumlu piyasa durumu için yine olumlu bir argüman olarak gösterildi.

DAX endeksi rekor seviyede beklemede kalıyor ; Fed’in Çarşamba günü vereceği faiz kararının beklenmesi yatırımcıların risk iştahını kontrol altında tuttu Asya borsaları Çarşamba günü ABD Merkez Bankası’nın merakla beklenen para politikası kararları öncesinde büyük ölçüde yol verdi. Çin anakarasındaki en önemli 300 şirketi içeren CSI-300 endeksi son zamanlarda yüzde yarımdan fazla düştü. Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nde borsada yüzde bir civarında eksi vardı. Güney Kore de düşerken, Avustralya ve Hindistan bu Çarşamba günü yine bir dizi üç aylık sonuçla kazançlar kaydetti.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Diğerlerinin yanı sıra Deutsche Lufthansa, BMW, Zalando, Teamviewer ve akşamları Qualcomm ve Qiagen rapor verecek.HİSSEDAR, gün boyunca ulusal ve uluslararası piyasalarla ilgili tüm önemli gelişmeleri ve haberleri rapor edecek.

DAX endeksi rekor seviyede beklemede kalıyor ; Donner & Reuschel’den teknik analist ve sermaye piyasası uzmanı Martin Utschneider, “Alman gösterge endeksi Kasım başındaki yıl sonu rallisinde zaten,” dedi. Utschneider, mevsimsel olarak her şey fiyatların daha da artmasından söz ediyor: “İstatistiksel bir bakış açısından, en iyi altı borsa ayı şimdi başlıyor” dedi.

DAX endeksi rekor seviyede beklemede kalıyor ; İki günlük Fed toplantısının ardından akşam ABD Merkez Bankası’ndan gelecek sinyaller merakla bekleniyor. Sözde daralma – Bu milyar dolarlık tahvil alımlarının sonunun başlangıcından daha az olmaması bekleniyor.

Commerzbank’taki döviz uzmanları, “Fed, daralma sürecini Eylül toplantısında zaten açıkladığı için, burada büyük bir sürpriz olmamalı” dedi. “Bu nedenle, piyasa için belirleyici faktör, Fed’in ilk faiz artırımına ilişkin olarak sunduğu sinyallerdir.” ECB’den biraz daha net olup olmayacağı açık

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 6 Aralık

Alireza

Sabah Analizi 14 Aralık ALMANYA / ABD / ASYA

Alireza

DAX Analizi 26 Temmuz

Alireza