ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizDAXDAX 40ForexGER 40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

DAX, Fed kararlarından önce rekor seviyenin hemen altında kaldı

DAX Endeksi 15 Aralık Öğlen Analizi

DAX, Fed kararlarından önce rekor seviyenin hemen altında kaldı

DAX endeksi (DAX 40 endeksi), ABD Merkez Bankası’nın (Fed) para politikası kararları öncesinde Çarşamba günü rekor yüksek seviyesine çarpıcı bir mesafede kaldı. Alman hisse endeksi öğlene kadar zar zor hareket etti ve son zamanlarda 15.948.70 puanda kırmızı renkte minimal olarak listelendi. Ağustos ayının rekor seviyesi 16.030 puanda bulunuyor.

DAX, Fed kararlarından önce rekor seviyenin hemen altında kaldı; Yatırımcılar, Fed’in ekonomiyi desteklemek için milyar dolarlık tahvil alımlarının sonunun başlangıcını ilan edeceğini varsayıyor – sözde daralma. CMC Markets ticaret merkezinden analist Jochen Stanzl, borsalar merkez bankalarının bol miktarda likidite arzına alıştı, ancak yaklaşmakta olan yavaş çekilme onları yoldan çıkarmamalı, diye yazdı. Çünkü ABD Federal Rezervi’nin daralma takvimini açıklaması aynı zamanda ekonomik gücün bir işaretidir. Sonunda, kriz büyük ölçüde sona erdi.

DAX, Fed kararlarından önce rekor seviyenin hemen altında kaldı; Orta büyüklükteki borsa hisselerinin MDAX’ı, Çarşamba günü yüzde 0,59 artı 35,370,29 puanla Dax’tan daha iyi performans gösterdi. En yüksek rekorundan önce hala 1000 puan eksik. Önde gelen Euro Bölgesi endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) neredeyse hareketsiz kaldı.
Raporlama sezonu, Almanya’da otomobil üreticisi BMW ve Dax’tan moda perakendecisi Zalando’nun yanı sıra havayolları Lufthansa, yazılım üreticisi TeamViewer ve ticari mutfak tedarikçisi RATIONAL dahil olmak üzere arkalarındaki bazı şirketlerin üç aylık rakamlarıyla devam etti.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX, Fed kararlarından önce rekor seviyenin hemen altında kaldı; BMW’nin hisseleri yüzde birlik iyi bir artışla yeniden Temmuz başı seviyesine ulaştı. ABD bankası JPMorgan, otomobil üreticisinin sağlam bir iş çıkardığını söyledi. Öte yandan Zalando hisseleri, Dax’ın sonunda teyit edilen bir görünümün ardından yüzde altı buçuk düştü ve böylece en son toparlanmalarını kırdı.

DAX, Fed kararlarından önce rekor seviyenin hemen altında kaldı; Teamviewer belgeleriyle birlikte kuru büyü şimdilik sona ermiş görünüyor. Artı, son zamanlarda yüzde 14 civarındaydı. Son tahmin kesintisinden sonra başka olumsuz haber gelmedi. Lufthansa’nın hisseleri de önemli ölçüde artarken, Rational’ın hisseleri kırmızıya döndü.

DAX, Fed kararlarından önce rekor seviyenin hemen altında kaldı; SDAX küçük sermaye endeksinin altında, Nordex yüzde yediden fazla kaybetti. Danimarkalı Vestas Group’tan (Vestas Wind Systems A-S) kasvetli bir görünüm, genel olarak rüzgar enerjisi stoklarını aşağı çekmişti. Secunet (secunet Güvenlik Ağları) neredeyse yüzde on iki artışla SDax’ta ön saflarda yer aldı. BT güvenlik hizmeti sağlayıcısının büyümesi, ev ofislerine yönelik eğilimden yararlanıyor.

DAX, Fed kararlarından önce rekor seviyenin hemen altında kaldı; Borsacılara göre çelik tüccarı Klöckner & Co (KlöcknerCo (KlöCo)) da “güçlü rakamlar” sundu. Ayrıca Duisburg merkezli şirket yüksek bir temettü açıkladı. Yatırımcılar bunu yüzde altı civarında bir artışla ödüllendirdi.

Raporlama sezonunun dışında, QIAGEN bir konuşma konusuydu. İçeriden alınan bilgilere göre, teşhis uzmanı ve Fransız rakip Biomerieux (bioMerieux SA) bir birleşmeyi araştırıyor. Ancak Bloomberg haber ajansı, bilgili kişilere atıfta bulunarak, görüşmelerin erken bir aşamada olduğunu ve bir anlaşmanın kaçınılmaz olmadığını bildirdi. Ayrıca, Qiagen’in diğer şirketlerin ilgisini çekeceği de göz ardı edilmedi. Her iki şirketin hisseleri başlangıçta fırladı, ancak ticaret sırasında ivme kaybetti. Qiagen ve Biomerieux son zamanlarda her biri neredeyse yüzde iki arttı

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Piyasa Analizi 18 Temmuz ( 13:10 )

Alireza

DAX Analizi 17 Mart

Alireza

26 Temmuz Asya/Pasifik Hisse Senetleri 

Alireza