ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 11 Mayıs

DAX Analizi 4 Ekim- DAX Analizi 14 Ocak - DAX Analizi 11 Temmuz

DAX Analizi 11 Mayıs

DAX Analizi 11 Mayıs, Merakla beklenen ABD enflasyon verileri öncesinde DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Çarşamba günü istikrar kazanmaya devam edecek. Önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak X-Dax, Xetra’nın başlamasından bir saat önce yüzde 0,3 artışla 13,574 puana işaret etti. Bir gün önce, Dax öğleden sonra pes etmeden önce 13.719 puana yükseldi. Euro Bölgesi fiyat barometresi EuroStoxx 50‘nin (EURO STOXX 50) yüzde yarım daha yüksek olması bekleniyor.

Kanıtlar karışık: Wall Street bir yılı aşkın süredir en düşük seviyesinde mücadele etti. Ancak Çin’de, borsa gözlemcilerinin azalan korona enfeksiyonu sayısıyla haklı çıkardığı borsalar yükseldi. Bu, büyümeyi azaltan kısıtlamaların hafifletileceğini umuyor. Çin’in özellikle önemli bir ihracat ülkesi olarak konumu nedeniyle, karantinalar şu anda dünya çapında çok fazla belirsizliğe neden oluyor.

DAX Analizi 11 Mayıs

DAX Analizi 11 Mayıs, Öğleden sonra, ABD’den Nisan ayına ait önemli enflasyon verileri gelecek – ING uzmanları için günün “büyük hikayesi”, yatırımcıların muhtemelen rahatlayacağı bir gün. Asıl soru, yüksek ABD enflasyonunun yavaşlamaya başlayıp başlamayacağı ve ABD Merkez Bankası üzerindeki para politikası baskısının şimdilik artmayacağı.

Helaba, yakın zamanda enerji fiyatlarında hafif bir gevşeme gözlemledi, bu da muhtemelen Nisan’da azaltıcı etki yapacaktı. Ancak özellikle akaryakıt fiyatlarındaki şu anda yüksek dalgalanmalara değindiler. Uzmanlar, “Bu nedenle, enflasyondaki artışın sona erdiğini ilan etmek veya enflasyon sorununun bittiğini düşünmek erken olur.”

Bayer DAX Analizi 11 Mayıs

DAX Analizi 11 Mayıs, Şirket tarafında, önceki gün güçlü rakamlarla yükselen Bayer hisseleri, pazar yüzde yedi düşmeden önce Çarşamba günü ciddi bir gerileme yaşadı. Bunun nedeni, bir kez daha yabani ot öldürücü glifosatın iddia edilen kanser riskleri konusundaki yasal anlaşmazlıktır. ABD hükümeti, Yüksek Mahkemeye dönüm noktası niteliğinde bir davayı kabul etmemesini tavsiye etti. Prosedürün diğer birçok ABD davası için bir sinyal etkisi olabilir.

DAX Analizi 11 Mayıs, Aksi takdirde, Almanya’daki şirketler için raporlama sezonu Çarşamba günü yeniden gündemi dolduruyor. Her şeyden önce, thyssenkrupp’un hisseleri, yüzde beşlik bir fiyat artışıyla piyasadan önce pozitifti. Çelik ve sanayi grubu, ikinci çeyrekte beklenenden daha iyi performans gösterdi ve işletme oranları için tahminleri yükseltiyor.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) ailesinde rapor veren şirketlerin listesi nispeten uzundu ve Tradegate ticaretindeki ilk fiyat tepkileri Telefonica Deutschland ve RATIONAL için de olumluydu. Brenntag (Brenntag SE) de yatırımcılarını ikna etti, pazar öncesi yüzde 1,5 arttı. İyi talep sayesinde, kimyasal madde tüccarı yıla satışlarda artışla başladı.

DAX Analizi 11 Mayıs, Tradegate’de önceki gün Xetra kapanış fiyatının yüzde yedi üzerinde işlem gören SMA Solar’ın kağıtları da olumlu bir şekilde fark edildi. Tedarik zinciri sorunları ilk çeyrekte ağır bassa da, güneş enerjisi teknolojisi grubunun tahminini doğrulaması iyi karşılandı.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 15 Aralık

Alireza

Auto1 payı odakta: hızlı büyümeye rağmen borsa çöküşü

Alireza

Sabah Analizi 8 Aralık ALMANYA / AVRUPA / ABD

Alireza