ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

11 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Çarşamba sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

11 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

11 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Bayer, glifosat bazlı yabani ot öldürücü Roundup’ın olası kanser riskleri konusundaki yasal anlaşmazlıkta ABD hükümetinden sert bir rüzgarla karşı karşıya kaldı, Tesla, bir madencilik şirketine ve Elon Musk’a yatırım yapan elektrikli otomobil üreticisine açık olduğunu gösterdi. Twitter’ı planladığı satın alma ile orada eski Başkan Donald Trump’ın engellemesini kaldırdıktan sonra duyurdu

 BAYER

11 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Alman ilaç ve kimya devi, glifosat bazlı yabani ot öldürücü Roundup’ın olası kanser riskleri konusundaki yasal anlaşmazlıkta ABD hükümetinden gelen ters rüzgarla karşı karşıya. Hükümeti Yüksek Mahkeme önünde temsil eden Başsavcı Elizabeth Prelogar, mahkemeye, kullanıcıların ilacın kansere neden olduğu yönündeki iddialarını reddetme tekliflerini kabul etmemesini tavsiye etti. Prelongar, yaptığı açıklamada, EPA’nın belirli kronik riskler konusunda uyarıda bulunmadan yabani ot öldürücüyü onaylaması “kendi başına bu tür uyarıları sağlama yükümlülüğünü ortadan kaldırmaz” diye yazıyor. Şirket, Bayer’in Yargıtay’ın davayı gözden geçirmesi ve kararı düzeltmesi için iyi yasal argümanlar olduğuna ikna olmaya devam ettiğini söyledi.

 11 Mayıs Piyasa Gelişmeleri TESLA

11 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Elon Musk, elektrikli otomobil üreticisinin bir madencilik şirketine katılmasına açık olduğunu gösterdi. Musk, Financial Times gazetesinin ev sahipliğinde düzenlenen bir etkinlikte bunun söz konusu olmadığını söyledi. “Sürdürülebilir enerjiye küresel geçişte yolumuza çıkan her şeyi ele alacağız. Maden şirketlerini satın almak istemiyoruz, ancak geçişi hızlandırmanın tek yolu buysa, o zaman bunu yapacağız.”

11 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Elon Musk, önerilen Twitter satın alımının ardından eski Başkan Donald Trump’ın oradaki yasağını kaldıracağını açıkladı. Musk, “Financial Times” gazetesi için çevrimiçi bir otomobil kongresinde yaptığı açıklamada, kararın o sırada Trump’ın görüşlerini yalnızca sağcı siyasi yelpazede duyurduğunu söyledi. “Ahlaki olarak yanlış ve sadece aptaldı”. Trump, destekçilerinin 6 Ocak’ta Capitol’ü basmasından kısa bir süre sonra Twitter’dan yasaklandı. O sırada 88 milyondan fazla takipçisi vardı.

 11 Mayıs Piyasa Gelişmeleri ELECTRONIC ARTS

11 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Star Wars ve Fifa bilgisayar oyunlarıyla tanınan yazılım şirketi, mevcut çeyrek için uzmanların beklediğinden daha düşük satışlar bekliyor. Refinitiv verilerine göre, analistlerin 1,4 milyar dolarlık beklentilerine kıyasla, mali yılın ilk çeyreğinde bunun 1,2 milyar dolar ile 1,25 milyar dolar arasında olması muhtemel. Mart ayında sona eren dördüncü mali çeyrekte gelir, tahminlerin biraz altında 1,75 milyar dolar oldu.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 7 Mart

Alireza

DAX Analizi 16 Mart

Alireza

Akşam Analizi 24 Kasım

Alireza