ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 10 Mayıs

DAX Analizi 5 Ağustos - DAX Analizi 18 Ocak, DAX Analizi 1 Mart,

DAX Analizi 10 Mayıs

DAX Analizi 10 Mayıs, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) haftanın başında Mart ortasından bu yana en düşük seviyeye geriledikten sonra Salı günü biraz toparlanacak. Önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak X-Dax, Xetra’nın başlamasından bir saat önce yüzde 0,8 artışla 13.490 puana işaret etti. Euro bölgesinin önde gelen barometresi olan EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50), ticaretin başlangıcında yüzde 0,6 daha yüksek olması bekleniyor. Wall Street’teki düşüş Pazartesi günü devam etse de, IG şu anda burada da bir toparlanma bekliyor.

DAX Analizi 10 Mayıs, Commerzbank uzmanları, korona pandemisinin ilk günlerinden bu yana en keskin fiyat düşüşünün büyümede küresel bir düşüşle ilgili endişelerle şekillendiğini söyledi. Credit Suisse’deki piyasa gözlemcileri “aşırı bir karamsarlık” görüyor ve bunun için dört nedenden bahsediyor: enflasyon, yükselen faiz oranları, tedarik zinciri sorunları ve jeopolitik krizler. Mali piyasalara ilişkin beklentiler, en azından bu yıl için, şu anda göründüğü kadar kötü değil. Credit Suisse uzmanları “panik satışlarına” karşı açıkça uyarıyor.

Şirketlerden gelen üç aylık rakamlara ek olarak, Helaba’nın bir toparlanma beklemediği sabah için ZEW ekonomik beklentileri gündemde.

DAX 40 En Yüksek Seviye - Dax 40 hisse senedi - GER40.COM

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) hisseleri arasında, piyasa öncesi Tradegate işlemlerindeki rakamlara göre Bayer, Xetra kapanışına kıyasla ılımlı bir kazanç elde etti. Tarım sektöründeki güçlü büyüme sayesinde grup, yıllık hedeflerine ulaşma yolunda ilerliyor.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

DAX Analizi 10 Mayıs, Münih Re (Münchener Rückversicherungs-Gesellschaft) Tradegate’de neredeyse yüzde bir oranında ilerledi. Reasürör, Ukrayna savaşının ağır yüküne rağmen yıla biraz daha yüksek kârla başladı. İlk tepkide, bir komisyoncu hasar-maliyet oranını övdü.

Otomotiv tedarikçisi Schaeffler’in kağıtları, Tradegate’i yüzde yarım oranında etkiledi. Bir tüccar, görünümün piyasa beklentilerinin biraz altında olduğunu, ancak Schaeffler’in bir tahminde bulunmasının ilk çeyreğe ilişkin rakamlarla birlikte bir miktar rahatlama sağlaması gerektiğini söyledi.

DAX Analizi 10 Mayıs, Fiyat hareketi potansiyeli olan yeniden sınıflandırmalar, Societe Generale’nin şimdi satın almayı önerdiği Airbus (Airbus SE (eski EADS)) hisseleriyle ilgilidir. Fresenius SE (Fresenius SECo) için ise HSBC “satın alma” oylamasını iptal etti.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Güne Bakış

Alireza

17 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

Yenilenen bir karantina korkusu borsada ağır basıyor

Alireza