ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

9 Mart Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Çarşamba sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

9 Mart Piyasa Gelişmeleri 

9 Mart Piyasa Gelişmeleri, Deutsche Bank, Ukrayna savaşındaki son gelişmeler ve bir basında çıkan haberlere göre, 14 Mart’ta duyurulan hisse geri alım programına başlayacak ve Gazprom’un yan kuruluşu Wingas, Almanya’daki gaz ticaretini kısıtlıyor.

 UKRAYNA

9 Mart Piyasa Gelişmeleri,  ABD, Ukrayna’daki savaş nedeniyle Rus petrol ve gaz ithalatını durduruyor. ABD Başkanı Joe Biden, “Rus petrol ve gazının tüm ithalatını yasaklıyoruz. Bu, ABD limanlarına daha fazla Rus ham petrolünün kabul edilemeyeceği ve Amerikan halkının Putin’e ciddi bir darbe daha vuracağı anlamına geliyor” dedi.

Bir ajans raporuna göre, bir ajans raporuna göre Rusya bugün ateşkes ve Kiev, Mariupol, Sumy, Kharkiv ve Chernihiv’den kaçış yollarının açılması sözü veriyor.

9 Mart Piyasa Gelişmeleri

9 Mart Piyasa Gelişmeleri,  ABD, Polonya’nın ülkenin tüm MIG-29 savaş uçaklarını ABD’nin kullanımına sunmaya istekli olmasına şaşırdığını ifade etti. ABD Dışişleri Bakanlığı Dışişleri Bakanı Victoria Nuland, bunun daha önce ABD ile anlaşmaya varılmadığını söyledi. “Bu yüzden Polonya’nın gerçekten şaşırtıcı bir hamle olduğunu düşünüyorum.” Kısa bir süre önce, Varşova Dışişleri Bakanlığı, Sovyet tasarımı savaş uçağı filosunu Almanya’daki ABD Ramstein Hava Kuvvetleri Üssü’ne devretmeyi ve bunları ABD’nin kullanımına açmayı kabul etmişti. ABD hükümeti ve askeri yetkililer, ABD’nin makineleri kabul etmesine izin verilip verilmeyeceği konusunda şüphelerini dile getirdiler.

 ALMANYA

Köln İdare Mahkemesi’nin kararına göre, Anayasa Koruma Dairesi AfD’yi şüpheli vaka olarak sınıflandırabilir. Mahkeme böylece AfD’nin açtığı davayı reddetti. Mahkeme, kararını gerekçelendirerek “parti içinde anayasaya aykırı çabaların yeterli somut kanıtı var” dedi. AfD, Anayasayı Koruma Dairesi tarafından şüpheli vaka olarak sınıflandırılmasına karşı çıkmıştı. Sınıflandırma aynı zamanda partinin Anayasayı Koruma Dairesi tarafından gözlemlenmesine de olanak tanır.

 9 Mart Piyasa Gelişmeleri DEUTSCHE BANK

DEUTSCHE BANK, duyurulan hisse geri alım programına 14 Mart’ta başlayacak. En geç 27 Nisan’da sona erecek program kapsamında, para evinin açıkladığı gibi, 300 milyon avroya kadar kendi hissesi satın alınacak.

 APPLE

9 Mart Piyasa Gelişmeleri

9 Mart Piyasa Gelişmeleri,  APPLE, en ucuz iPhone modelini yükseltiyor. ABD’li şirket, çevrimiçi bir etkinlikte 18 Mart’ta yeni bir iPhone SE piyasaya süreceğini duyurdu. Yeni cihazın 5G özellikli olduğu, daha iyi pil ömrüne ve yeni bir kamera sistemine sahip olduğu söyleniyor.

APPLE Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 UNICREDIT

İtalyan bankasına göre, Rus işinin tamamen silinmesi yaklaşık 7,4 milyar avroya mal olacak. HypoVereinsbank’ın ana şirketi, Rusya bağlantılarının sıfıra indirildiği aşırı bir senaryoda bile, finans kuruluşunun 2021 için vaat edilen nakit temettü ödemesini yapabileceğini açıkladı.

 9 Mart Piyasa Gelişmeleri WINGAS

Basında çıkan bir habere göre, Gazprom yan kuruluşu Almanya’daki gaz ticaretini kısıtlıyor. “Handelsblatt”ın bildirdiği gibi, Wingas artık gaz teslimatları için forward işlemler olarak adlandırılan yeni uzun vadeli işlemler sunmuyor.

 RUSYA

Russians bemoan Putin's decision to recognise 'republics' | Russia-Ukraine  war News | Al Jazeera

9 Mart Piyasa Gelişmeleri,  Ruslar, bir merkez bankası kararının ardından döviz hesaplarından 10.000 dolardan fazla para çekemezler. Merkez bankası, bu düzenlemenin 9 Eylül’e kadar geçerli olacağını duyurdu. Ödemeler, mevduatın tutulduğu para birimi ne olursa olsun, yalnızca dolar cinsinden yapılacaktır. Rus bankalarının döviz satmaları da yasak. Merkez bankası, uluslararası yaptırımların finansal piyasa üzerindeki ekonomik sonuçlarını hafifletmeyi amaçladığı bir dizi önlemi şimdiden açıkladı.
Derecelendirme kuruluşu Fitch, Rusya’nın kredibilitesine ilişkin notunu daha da derinlere itiyor. Fitch, kredi notunun altı seviye düşürülerek önceki “B” seviyesinden “C”ye düşürüleceğini söyledi. Bir ödeme temerrüdü yakındır.

 9 Mart Piyasa Gelişmeleri ÇİN

Çin fabrika fiyatları, yüksek emtia fiyatları ve pandeminin yeniden canlanmasıyla birlikte Şubat ayında Haziran ayından bu yana en yavaş hızında yükseldi. Ulusal İstatistik Bürosu’na (NBS) göre üretici fiyat endeksi (ÜFE) yıllık yüzde 8,8 arttı. Reuters’in anketine katılan analistler, ÜFE’nin yüzde 8,7 artmasını bekliyorlardı.

 ABD

9 Mart Piyasa Gelişmeleri,  Derecelendirme kuruluşu S&P, ABD’nin kredi notunu durağan görünümle “AA+/A-1+” olarak teyit etti. Gösterilen nedenler, Amerikan ekonomisinin esnekliği ve devam eden ekonomik büyüme ve ılımlı bir bütçe açığı tahminidir.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Lufthansa Hava Yolları

Alireza

10 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 31 Ocak

Alireza