ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 14 Şubat

DAX Analizi 11 Şubat

DAX bekleniyor – Ukrayna krizi ağır bastı

DAX Analizi 14 Şubat

DAX Analizi 14 Şubat – Bankalar ve aracı kurumlar tarafından yapılan hesaplamalara göre, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Sevgililer Günü’nde daha düşük başlayacak. Faiz ve enflasyon endişeleri Cuma günü yeniden alevlendi. Yüzde 0,4 kayıpla 15.425,12 puana ulaştı.

Rusya ile Ukrayna arasında süregelen gerilim de hafta başında yatırımcıları tedirgin etti. Şansölye Olaf Scholz bu nedenle krize bir çözüm bulmak için Kiev ve Moskova’ya gidiyor.

DAX Analizi 14 Şubat- Buna ek olarak, bir dizi şirket bilançosu da gündemde: diğerlerinin yanı sıra yurt içinde tohum tedarikçisi KWS Saat, yurtdışından lastik üreticisi Michelin ve yazılım evi Temenos’tan rakamlar sunuyor. İlgili ekonomik göstergeler beklenmemektedir.

DAX Analizi 14 Şubat

DAX Analizi 14 Şubat – Ukrayna ihtilafı da Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası üzerinde daha büyük bir yük haline geliyor. Komşu ülkeyi korkutan bir Rus işgali, Cuma günü ABD borsalarında fiyatların düşmesine neden oldu. DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Pazartesi sabahını net kayıplarla takip etmelidir.

ABD Başkanı Joe Biden’in güvenlik danışmanı Jake Sullivan’ın Pazar günü CNN televizyonuna tekrar açıkladığı gibi, ABD kısa süre önce acil uyarılar yayınlamıştı. Son on gün içinde, Rus birliklerinin yığılması hızlandı ve Rus kuvvetleri, çok hızlı bir şekilde askeri harekat başlatabilecekleri Ukrayna sınırına yaklaştı. Sullivan, Ukrayna’ya yönelik bir işgalin her an başlayabileceği konusunda bir kez daha uyardı.

DAX Analizi 14 Şubat –Commerzbank‘ın finans piyasası uzmanları sabah yaptığı açıklamada, “Ukrayna ihtilafında görünürde bir rahatlama yok” dedi. Çatışmayla birlikte, özellikle son zamanlarda yatırımcılar arasında faiz oranlarıyla ilgili endişelerin yayılmasından sonra ikinci bir stres faktörü büyüyor. Asya’da da Pazartesi günü çoğunlukla daha güçlü fiyat kayıpları yaşandı. Aksi takdirde, hafta nispeten sakin başlar. Ekonomik yönden herhangi bir ivme beklenmiyor ve şirketler için raporlama sezonunun başlangıçta sunacağı çok az şey var.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?Nasdaq 100 endeksi nedir?

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Related posts

EURO STOXX 50 Nedir? Canlı EUSTX50 Endeksi

Alireza

MODERN PAZAR

Alireza

Deutsche Telekom baz istasyonları satıyor

Alireza