ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

Akşam Analizi 13 Aralık; Dax kârları düştü – ABD borsaları zayıf

Sabah Analizi 29 Kasım - Akşam Analizi 13 Aralık

Akşam Analizi 13 Aralık

Akşam Analizi 13 Aralık ABD borsalarındaki kayıplar Pazartesi günü Alman borsasındaki yatırımcıları şımarttı. ABD’de yatırımcılar, Omikron virüs varyantının neden olduğu belirsizlik nedeniyle hisse satın almaktan büyük ölçüde kaçındı. Buna ek olarak, önümüzdeki günlerde para politikası hakim olacak ve bu da nihayetinde kısıtlamaya yol açacak.

Akşam Analizi 13 Aralık gün içinde zaman zaman 15.800 puanın hemen altına tırmanan DAX endeksi (DAX 40 endeksi),  -%0.01 ile neredeyse değişmeden 15.621.72 puandan kapandı. Güçlü bir gerilemenin ardından – Kasım ortasındaki 16.290 puanla rekor seviyeden ay sonunda yaklaşık 15.000 puana düştü – Alman lider endeksi iyi bir şekilde toparlandı. Grafikle ilgilenen yatırımcılar arasında uzun vadeli eğilimin bir göstergesi olan 200 günlük çizgi, şimdiye kadar destekleyici olduğunu kanıtladı.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Haftanın başında orta büyüklükteki borsa hisselerinin MDAX’ı yüzde 0,20 artarak 34.466,95 puana yükseldi. Önde gelen euro bölgesi endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) sonuçta yüzde 0,38 düşüşle 4183,04 puana geriledi ve Paris ve Londra’da da kayıplar kaydedildi. ABD’de Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial) Avrupa’da kapanışta yüzde 0.9 değer kaybetti. Teknoloji ağırlıklı Nasdaq endekslerinin her biri yüzde 1,3 değer kaybetti.

Akşam Analizi 13 Aralık Çarşamba günü ABD Federal Rezervi’ne (Fed) ek olarak, Euro bölgesinin yanı sıra Büyük Britanya ve Japonya’dan gelen para otoriteleri de Perşembe ve Cuma günleri ek para politikası rotalarını belirleyecekler. Piyasa katılımcıları, özellikle Fed’in halihazırda faiz oranlarında bir geri dönüşün olup olmadığı konusunda endişeli. RoboMarkets sermaye piyasası stratejisti Jürgen Molnar, tahvil alımlarında hızlandırılmış bir düşüşün ve önümüzdeki yıl üç faiz artırımının şimdiden fiyatlandığına inanıyor. borsada olası bir yıl sonu rallisinin yolu” diye bekliyor.

Akşam Analizi 13 Aralık

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

Dax hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Akşam Analizi 13 Aralık Bireysel değerler arasında, analistlerin daha ayrıntılı değerlendirmeleri ile Daimler Truck belgelerine odaklanıldı. Daimler’in eski ticari araç bölümü, şirketler grubundan ayrıldı ve Cuma günü borsada işlem gördü. Örneğin Goldman Sachs, Citigroup, Bank of America ve Exane BNP’den uzmanlar kamyon pazarı liderinin yatırım hikayesini beğeniyor. Hepsi olumlu bir ruh halinde, JPMorgan hedef fiyat olarak 48 avro bile belirledi. Cuma günü, Mart ayında DAX Endeksi (DAX 40 Endeksi) muhtemelen yükselebilecek olan hisse 28 avrodan başladı. Şimdi 33 avronun biraz altında.

Kordonun kesilmesi aynı zamanda hala iyi bir üçte birine sahip olan eski anne Daimler’in kağıtları için de iyi. Borsa komisyoncuları, grubun bireysel bölümlerinin daha yüksek bir değerlemesine güvenir. Hisse bu Pazartesi günü sadece yüzde 0,3 gibi küçük bir eksi ile işlemden çıktı.

Akşam Analizi 13 Aralık Bayer’in hisseleri, bir rollercoaster yolculuğunun ardından neredeyse değişmeden kapanarak yüzde 0,1 düşüşle 46.575 Euro’ya geriledi. ABD Yüksek Mahkemesi’nin önemli bir glifosat anlaşmazlığında yaptığı açıklamanın ardından, ilaç ve zirai kimya şirketinin kağıtları günlük kayıplarını sildi ve ardından kısa bir süreliğine 48 avronun biraz üzerine çıktı. Yayınlanmış bir ABD mahkemesi belgesine göre, ABD Yüksek Mahkemesi söz konusu dava hakkında ABD hükümetinin görüşünü almak istiyor ve bu sayede yargıçlar davaya ilgi gösteriyor gibi görünüyor. Kabul ederlerse, yargılarının bir işaret etkisi olmalıdır. Şimdiye kadar, bazı yatırımcılar davanın yargıçlar tarafından doğrudan reddedilebileceğinden korkmuştu.

Akşam Analizi 13 Aralık SAP (SAP SE), bulut işinin önümüzdeki yıl hızlanmasını bekleyen UBS’nin satın alma önerisinden yüzde 2,6 artı olarak yararlandı. Carl Zeiss Meditec, yüzde 7,8’lik bir sıçrama ile Cuma gününün şokunu tekrar unutturdu. Hafta sonundan önce, tıbbi teknoloji grubu, iş rakamları ve gelecekteki iş geliştirme açıklamalarıyla piyasayı hayal kırıklığına uğratmıştı.

Akşam Analizi 13 Aralık United Internet hisseleri yüzde 3,7 arttı. CEO’nun paylarını artırma planlarından yararlandılar. Ralph Dommermuth, tezgah üstü hisse blokları satın almak için çeşitli teklifler aldı. Yakın zamanda hisse başına 35 avroya kadar ödeme yaptığını açıkça göstermişti – ve bu nedenle yatırımcıların şu anda borsada ödemesi gerekenden daha fazla.

Akşam Analizi 13 Aralık Euro akşamın erken saatlerinde 1,1298 dolardan fiyatlandı ve bir miktar toparlandı. Avrupa Merkez Bankası referans oranını 1.1278 (Cuma: 1.1273) dolar olarak belirledi. Dolar 0,8867 (0,8871) Euro’ya mal oldu. Tahvil piyasasında cari getiri eksi 0,42’den eksi yüzde 0,44’e düştü. Rex tahvil endeksi (REX toplam fiyat endeksi) yüzde 0,03 artarak 145,52 puana yükseldi. Bund vadeli (Mart kontratı) yüzde 0,40 artarak 174,66 puana yükseldi.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

23 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

DAX Analizi 3 Aralık

Alireza

DAX Analizi 26 Ağustos

Alireza